Gebruikersnaam:   Wachtwoord:   Gratis Registreren | Wachtwoord vergeten? Blog
Rechtenforum.nl
Rechtenforum.nl Rechtenforum.nl
 
Controle paneel
Registreren Registreren
Agenda Agenda
Help Help
Zoeken Zoeken
Inloggen Inloggen

Partners
Energie vergelijken
Internet vergelijken
Hypotheekadviseur
Q Scheidingsadviseurs
Vergelijk.com

Rechtsbronnen
Rechtspraak
Kamervragen
Kamerstukken
AMvBs
Beleidsregels
Circulaires
Koninklijke Besluiten
Ministeriële Regelingen
Regelingen PBO/OLBB
Regelingen ZBO
Reglementen van Orde
Rijkskoninklijke Besl.
Rijkswetten
Verdragen
Wetten Overzicht

Wettenbundel
Awb - Algm. w. best...
AWR - Algm. w. inz...
BW Boek 1 - Burg...
BW Boek 2 - Burg...
BW Boek 3 - Burg...
BW Boek 4 - Burg...
BW Boek 5 - Burg...
BW Boek 6 - Burg...
BW Boek 7 - Burg...
BW Boek 7a - Burg...
BW Boek 8 - Burg...
FW - Faillissement...
Gemw - Gemeente...
GW - Grondwet
KW - Kieswet
PW - Provinciewet
WW - Werkloosheid...
Wbp - Wet bescherm...
IB - Wet inkomstbel...
WAO - Wet op de arb..
WWB - W. werk & bij...
RV - W. v. Burgerlijk...
Sr - W. v. Strafrecht
Sv - W. v. Strafvor...

Visie
Werkgevers toch ...
Waarderingsperik...
Het verschonings...
Indirect discrim...
Een recht op ide...
» Visie insturen

Rechtennieuws.nl
Loods mag worden...
KPN bereikt akko...
Van der Steur wi...
AKD adviseert de...
Kneppelhout beno...
» Nieuws melden

Snellinks
EUR
OUNL
RuG
RUN
UL
UM
UU
UvA
UvT
VU
Meer links

Rechtenforum
Over Rechtenforum
Maak favoriet
Maak startpagina
Mail deze site
Link naar ons
Colofon
Meedoen
Feedback
Contact

Recente topics
Force justice ...
Top Notch Qual...
Best Quality C...
Best Patches i...
Personalized T...

Carrière
Boekel De Nerée
CMS DSB

Content Syndication


 
Het is nu do 31 jul 2025 20:31
Bekijk onbeantwoorde berichten

Tijden zijn in GMT + 2 uur

welke personen gerechtigd namens een rechtspersoon
Moderators: Nemine contradicente, StevenK, Moderator Team

 
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1
Printvriendelijk | E-mail vriend(in) Vorige onderwerp | Volgende onderwerp  
Auteur Bericht
legalrebel



Leeftijd: 73
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Waterman


Berichten: 413


BerichtGeplaatst: wo 12 okt 2011 10:31    Onderwerp: welke personen gerechtigd namens een rechtspersoon Reageer met quote Naar onder Naar boven

Alleen een natuurlijk persoon kan een pen pakken en een handtekening onder een contract zetten. Daarom wordt een rechtspersoon altijd vertegenwoordigd door één of meerdere bestuurders of diens gemachtigde. De handtekening van de bestuurder geldt als de handtekening van de rechtspersoon. Iedereen kan in het handelsregister van de Kamer van Koophandel nagaan welke personen gerechtigd zijn om namens een rechtspersoon op te treden.

Dit opent een aantal vragen bij mij. Is een contract rechtsgeldig als de handtekening is gezet door
Iemand anders in de organisatie waarvan we de naam niet kunnen vinden bij de KvK?
Dit betreft een zaak waarin ik Solveon gevraagd had voor bewijs van machtiging in een zaak met ABNAMRO. Ze stuurden een nogal vaag document waarin ABNAMRO Solveon een algemene machtiging geeft. Als de namen van de personen die dit document hebben ondertekend niet zijn geregistreerd als zijnde bestuurders of hun gemachtigden, is dit document dan rechtsgeldig?
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Judge Tatting



Leeftijd: 36
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Leeuw
Studieomgeving (BA): UvT
Studieomgeving (MA): UvT
Berichten: 222


BerichtGeplaatst: wo 12 okt 2011 11:34    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Quote:
Is een contract rechtsgeldig als de handtekening is gezet door
Iemand anders in de organisatie waarvan we de naam niet kunnen vinden bij de KvK?


Jazeker. Echter kan het zomaar zo zijn dat deze persoon dan zichzelf en niet de vennootschap heeft gebonden aan de overeenkomst. Uiteraard heb jij, zoals je zelf al aangeeft, een onderzoeksplicht voor je de verbintenis aangaat.
Je kunt het natrekken bij het handelsregister van de Kamer van Koophandel. Voorts kan het zo zijn dat de persoon met wie je de overeenkomst aangaat, die niet beschikt over een statutaire bevoegdheid om de vennootschap te vertegenwoordigen, beschikt over een volmacht. Ook dan is de vennootschap gebonden.

Je zou het bestuur van de betreffende vennootschap een mail kunnen sturen waarin je vraagt of zij deze machtiging inderdaad heeft verstrekt.
_________________
Veritas incognita ergo dubito.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
bona fides




Geslacht: Man

Studieomgeving (BA): UL
Studieomgeving (MA): UL
Berichten: 22911


BerichtGeplaatst: wo 12 okt 2011 11:42    Onderwerp: Re: welke personen gerechtigd namens een rechtspersoon Reageer met quote Naar onder Naar boven

legalrebel schreef:
Is een contract rechtsgeldig als de handtekening is gezet door iemand anders in de organisatie waarvan we de naam niet kunnen vinden bij de KvK?

Als die iemand anders hiertoe door de bevoegde persoon of personen is gemachtigd (of als je hierop mag vertrouwen via art. 3:61 lid 2 BW), is het contract rechtsgeldig.

Judge Tatting schreef:
Echter kan het zomaar zo zijn dat deze persoon dan zichzelf en niet de vennootschap heeft gebonden aan de overeenkomst.

Dit zal niet het geval zijn als uit het document blijkt dat het de bedoeling is dat de vennootschap partij is bij de overeenkomst (wat waarschijnlijk het geval is).
_________________
Hanc marginis exiguitas non caperet.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
legalrebel



Leeftijd: 73
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Waterman


Berichten: 413


BerichtGeplaatst: wo 12 okt 2011 12:01    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

OK, dat is duidelijk. Mag ik aannemen dat deze volmacht ook een mondelinge afspraak kan zijn?
Om zekerheid te verkrijgen over de juistheid van dit document zal ik de organisatie vragen of ze mij een kopie van de volmacht willen sturen, is er geen document opgemaakt ze dan vragen voor een document waar beide parijen alsnog hun handtekening onder zetten?
Bekijk profiel Stuur privé bericht
legalrebel



Leeftijd: 73
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Waterman


Berichten: 413


BerichtGeplaatst: wo 12 okt 2011 14:17    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Art 3:71 lid 1 zegt

1.Verklaringen, door een gevolmachtigde afgelegd, kunnen door de wederpartij als ongeldig van de hand worden gewezen, indien zij de gevolmachtigde terstond om bewijs van de volmacht heeft gevraagd en haar niet onverwijld hetzij een geschrift waaruit de volmacht volgt is overgelegd, hetzij de volmacht door de volmachtgever is bevestigd.

Kan ik mij hierop beroepen?

Ik heb het een en ander nagekeken over volmacht. In de arbeidsovereenkomst van deze personen zal waarschijnlijk ook staan dat ze gemachtigd zijn om voor het bedrijf te tekenen.

Art 3:71 lid 2 is waarschijnlijk niet van toepassing
2.Bewijs van volmacht kan niet worden verlangd, indien de volmacht door de volmachtgever ter kennis van de wederpartij was gebracht, indien zij op een door wet of gebruik bepaalde wijze was bekendgemaakt, of indien zij voortvloeit uit een aanstelling waarmede de wederpartij bekend is.

De “volmachtgever” geeft geen informatie.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
DENNIS79



Leeftijd: 45
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Maagd
Studieomgeving (BA): UvT
Studieomgeving (MA): UvT
Berichten: 1754


BerichtGeplaatst: wo 12 okt 2011 14:50    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

legalrebel schreef:
Art 3:71 lid 2 is waarschijnlijk niet van toepassing
2.Bewijs van volmacht kan niet worden verlangd, indien de volmacht door de volmachtgever ter kennis van de wederpartij was gebracht, indien zij op een door wet of gebruik bepaalde wijze was bekendgemaakt, of indien zij voortvloeit uit een aanstelling waarmede de wederpartij bekend is.


Is dit een bericht aan je zelf? Of is dit een vraag aan ons? Indien het tweede, dan zul je toch echt veel meer informatie moeten geven over wat er speelt, en dan nog blijft het een inschatting op basis van de door jou verstrekte informatie.
_________________
"Nusquam est, qui ubique est"
Bekijk profiel Stuur privé bericht
legalrebel



Leeftijd: 73
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Waterman


Berichten: 413


BerichtGeplaatst: wo 12 okt 2011 15:24    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

OK dennis79
Ik zal proberen het iets duidelijker te maken.
De bank heeft een vordering op mij. De bank geeft de vordering over aan Solveon. Solveon geeft de vordering over aan een ander incassobureau. Ik vraag dit incassobureau of zij de vordering gekocht hebben of dat zij gemachtigde zijn. Incassobureau heeft waarschijnlijk geen zin in deze discussie en geeft de vordering terug aan Solveon. Ondertussen heeft de bank een andere rekening geblokkeerd en beroept zich op een art.van de alg. voorwaarden. Ik vraag de bank of de vordering nog steeds van hun is, hierop geven ze geen antwoord. Als de vordering verkocht is kan de bank zich hier niet meer beroepen op hun alg. voorwaarden. Het is daarom dat ik Solveon voor bewijs vraag of hier sprake is van cessie of machtiging. Ze sturen een kopie van een overeenkomst, waarvan ik al eerder de opmerking over gemaakt had dat deze nogal vaag was. De datum was 2 jaar later dan wanneer de vordering zou zijn overgenomen en het geheel leek meer op een geïmproviseerd stuk, dat op een kopie van de daadwerkelijke overeenkomst. Ik zou dus graag van hun een bewijs willen zien dat de personen die dit stuk getekend hebben ook gemachtigd waren voor de bank om dit te doen, vandaar mijn vragen.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
bona fides




Geslacht: Man

Studieomgeving (BA): UL
Studieomgeving (MA): UL
Berichten: 22911


BerichtGeplaatst: wo 12 okt 2011 17:03    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Ah, art. 3:71 BW geeft inderdaad een mooie oplossing voor jouw probleem.
_________________
Hanc marginis exiguitas non caperet.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1

Tijden zijn in GMT + 2 uur


Wie zijn er online?
Leden op dit forum: Geen

U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
U mag geen reacties plaatsen
U mag uw berichten niet bewerken
U mag uw berichten niet verwijderen
U mag niet stemmen in polls

Ga naar:  



Home | Over Rechtenforum.nl | Agenda | Visie | Downloads | Links | Mail deze site | Contact

Sites: Rechtennieuws.nl | Jure.nl | Maxius.nl | Parlis.nl | Rechtenforum.nl | Juridischeagenda.nl | Juridica.nl | MijnWetten.nl | AdvocatenZoeken.nl

© 2003 - 2018 Rechtenforum.nl | Gebruiksvoorwaarden | Privacyverklaring | RSS feeds