Content Syndication
|
|
|
|
 |
Pagina 1 van 1 |
|
|
Auteur |
Bericht |
mzzr
Leeftijd: 47 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 3
|
Geplaatst: do 12 jan 2012 17:46 Onderwerp: vraagje inhouding salaris |
|
|
http://maxius.nl/burgerlijk-wetboek-boek-7/artikel632
Mag een werkgever een verkeersboete van een autoverhuurbedrijf automatisch doorberekenen (via leasemij) naar de werknemer?? dit zonder de boete op naam van de berijder te zetten en dus het volledige bedrag van het salaris wil inhouden zonder dat de bezwaarprocedure bij het CJIB uberhaupt door de vermeende berijder gestart is. Het gaat hier om een (nog net) mulder feit.
Gezien het feit lid 4 va art 632 wb7 het volgende stelt :
4.
Een beding waardoor de werkgever een ruimere bevoegdheid tot verrekening zou krijgen, is vernietigbaar, met dien verstande dat de werknemer bevoegd is tot vernietiging ter zake van elke afzonderlijke verrekeningsverklaring van de werkgever die van de geldigheid van het beding uitgaat.
Aangezien het doorbereken van rekeningen van derden, wat deze boete feitelijk is geworden, niet beschreven is in de rest van het artikel neem ik aan dat lid 4 dan van toepassing is.
Iemand die daar meer over kan vertellen ?
bvd |
|
|
|
 |
DENNIS79
Leeftijd: 45 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UvT Studieomgeving (MA): UvT Berichten: 1754
|
Geplaatst: vr 13 jan 2012 12:51 Onderwerp: Re: vraagje inhouding salaris |
|
|
mzzr schreef: | Mag een werkgever een verkeersboete van een autoverhuurbedrijf automatisch doorberekenen (via leasemij) naar de werknemer?? dit zonder de boete op naam van de berijder te zetten en dus het volledige bedrag van het salaris wil inhouden zonder dat de bezwaarprocedure bij het CJIB uberhaupt door de vermeende berijder gestart is. Het gaat hier om een (nog net) mulder feit. |
Ja, dat mag de werkgever. Althans voor zover duidelijk is (geworden) dat de werknemer daadwerkelijk verantwoordelijk is voor de boete.
De boete is verschuldigd door de leasemaatschappij. Contractueel zal vastgelegd zijn dat de werkgever in een dergelijk geval het boetebedrag moet vergoeden aan de leasemaatschappij. Een dergelijke vergoeding is schade voor de werkgever. Voor zover de werknemer daarvoor verantwoordelijk is, is de werkgever gerechtigd om de schadevergoeding te verrekenen met het salaris.
Er bestaat voldoende jurisprudentie waaruit blijkt dat een verkeersboete in principe voor rekening van de werknemer komt, en slechts bij hoge uitzondering gezien wordt in het kader van de uitvoering van de werkzaamheden.
Mocht het zo zijn dat jij aannemelijk kunt maken dat de boete onterecht is opgelegd en aanvechting ervan dus redelijk succesvol zal zijn, dan is het niet redelijk van de werkgever om de boete/schade nu al te verrekenen met het salaris.
Quote: | Aangezien het doorbereken van rekeningen van derden, wat deze boete feitelijk is geworden, niet beschreven is in de rest van het artikel neem ik aan dat lid 4 dan van toepassing is. |
Nee, het gaat om verrekening van aan de werkgever verschuldigde schadevergoeding. _________________ "Nusquam est, qui ubique est" |
|
|
|
 |
|
 |
Pagina 1 van 1 |
|
|
U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen U mag geen reacties plaatsen U mag uw berichten niet bewerken U mag uw berichten niet verwijderen U mag niet stemmen in polls
|
|
|
|