|
Auteur |
Bericht |
ergerg
Leeftijd: 48 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 1
|
Geplaatst: zo 09 jul 2006 23:00 Onderwerp: relatie beeindiging |
|
|
hallo ik ben richard, ik heb een aantal vragen.
na een relatie gehad te hebben van 12 jaar (waarvan we er 5 hebben samen gewoond) hebben we besloten om uit elkaar te gaan, we hebben samen het huis gekocht, geen samenlevingscontract en geen gezamelijke bankrekeningen. wij zijn samen gaan wonen en ze is letterlijk met niets gekomen, nu ben ik bang dat ik zodadelijk aan het kortste eind ga trekken. waar moet ik aan denken en wat moet ik regelen
gr richard. |
|
|
|
 |
tikSimone
Leeftijd: 59 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): EUR Studieomgeving (MA): EUR Berichten: 12147
|
Geplaatst: zo 09 jul 2006 23:47 Onderwerp: |
|
|
Heb je door uitlatingen of acties van haar kant reden om te denken dat je "aan het kortste eind" gaat trekken? Want zo start je de verdeling al in een sfeer van wantrouwen en dat komt meestal niet goed.
Kunnen jullie niet gewoon eerlijk en vriendelijk verdelen? Ik weet niet of je samen een gelijk deel van de hypotheek hebt betaald en hoe jullie het in gedachten hebben met de woning: blijft een van de twee daar wonen? Dan moet die de ander uitkopen en dat zal tegen een getaxeerde waarde gaan. Je kunt ook besluiten het huis te verkopen en allebei een nieuwe start te maken. Dan moet de opbrengst eerlijk verdeeld worden.
Verder zal ieder zijn/haar persoonlijke spulletjes wel willen meenemen.
V.w.b. de overige spullen:wat je zou kunnen doen is alles op een waarde zetten (bijv. de tafel is Eur 400, 4 stoelen zijn Eur 200, weet ik veel), het geheel optellen en dan allebei telkens dingen kiezen waarmee je uiteindelijk tot jouw en haar deel van die totale waarde komt.
Persoonlijk zou ik nog liever karton eten dan ooit ruzie te maken over de verdeling van spullen, maar goed, ieder is daar anders in en dat is zijn of haar goed recht. Mijn eigen ervaring leert echter wel dat als je er zelf wat ontspannen in stapt het wel soepel loopt.
Wat je verder moet regelen hangt af van wat jullie besluiten over het huis. Als een van de twee er blijft wonen moeten bijv. deenergiecontracten en verzekering op naam van die persoon worden gezet. _________________ Nait soez'n, moar doun! |
|
|
|
 |
Hanifa
Leeftijd: 51 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): OU
Berichten: 693
|
Geplaatst: ma 10 jul 2006 9:18 Onderwerp: Re: relatie beeindiging |
|
|
ergerg schreef: | hallo ik ben richard, ik heb een aantal vragen.
na een relatie gehad te hebben van 12 jaar (waarvan we er 5 hebben samen gewoond) hebben we besloten om uit elkaar te gaan, we hebben samen het huis gekocht, geen samenlevingscontract en geen gezamelijke bankrekeningen. wij zijn samen gaan wonen en ze is letterlijk met niets gekomen, nu ben ik bang dat ik zodadelijk aan het kortste eind ga trekken. waar moet ik aan denken en wat moet ik regelen
gr richard. |
Zelfde vraag als Simone. Probeer er met een positieve insteek in te gaan. Dat werpt vaak meer vruchten af dan andersom.
Verder schrijf je ' ze is met niets gekomen'. Ik mag toch aannemen dat in die vijf jaar ze wel ergens recht op heeft. Of hebben jullie samen nooit iets gekocht?
Stel mijn lief en ik zouden uit elkaar gaan (wat ik niet mag hopen) dan zou de verdeling als volgt zijn:
Alles waar hij mee kwam, neemt hij mee. Is immers van hem.
Alles waar ik mee kwam, neem ik mee.
Alles wat we in onze gezamenlijke tijd gekocht hebben dient eerlijk verdeelt te worden. Of hij nou minder meenam toen hij kwam of niet. Feit is dat we die dingen samen gekocht hebben en we dus samen een uitweg moeten vinden om dit naar eerlijkheid te verdelen.
Hopelijk heb je er iets aan.
Sterkte in ieder geval. _________________ *blaat blaat blaat blaat. Yadda Yadda Yadda. Bladibladiblaaaa*
www.galathilion.nl |
|
|
|
 |
Hanifa
Leeftijd: 51 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): OU
Berichten: 693
|
Geplaatst: ma 10 jul 2006 9:19 Onderwerp: |
|
|
Ik zou nog willen toevoegen: vergeet niet dat mensen in emoties veel dingen kunnen zeggen die ze eigenlijk niet menen. Jij, maar ook zij natuurlijk. Probeer daar toch een beetje aan te denken. 12 jaar is tenslotte niet niets dus er moet ook veel moois geweest zijn. _________________ *blaat blaat blaat blaat. Yadda Yadda Yadda. Bladibladiblaaaa*
www.galathilion.nl |
|
|
|
 |
cia76
Leeftijd: 89 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UvA Studieomgeving (MA): UvA Berichten: 1831
|
Geplaatst: wo 02 aug 2006 16:15 Onderwerp: |
|
|
Waar je aan gedacht zou moeten hebben is het afsluiten van een goeie verzekering (voldoende waarde) foto's van spullen die je gehad zou kunnen hebben in je huis op een cd zetten en de boel af laten fikken, uiteraard zonder dat je lief dit wist en dan alles op je eigen naam.
Waarom?? Voor de zekerheid.... en je ziet het, het zou nu goed van pas komen.
Moch je dit gedaan hebben dan is hetgeen je nog aan moet denken dat zij geen lucht krijgt van de uitkering want anders zal ze alsnog kunnen gaan claimen bij je.
Hahaha ja sorry ik ben in een melige rotbui maar dat is toch ook het belangrijkste... belangrijker dan geld!!!
Het op een financiele achterstand komen te staan ten opzichte van nu (want welke verdeling je ook hanteert dat zal gebeuren) moet je proberen te zien als een nieuwe uitdaging!!!!  |
|
|
|
 |
Volento Deo
Leeftijd: 42 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): EUR
Berichten: 4007
|
Geplaatst: do 03 aug 2006 9:45 Onderwerp: |
|
|
 |
|
|
|
 |
|