|
Gratis basisvoorziening pinnen en (online)betalen..... |
voorstander |
|
50% |
[ 2 ] |
tegenstander |
|
50% |
[ 2 ] |
|
Totaal aantal stemmen : 4 |
|
Auteur |
Bericht |
kss
Leeftijd: 70 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 11
|
Geplaatst: di 19 dec 2006 20:58 Onderwerp: recht op gratis bankieren |
|
|
postbank heeft na 30okt stilzwijgend een einde gemaakt aan de gratis girobasispas. wie op 1 november of later een nieuwe of vervangende pas wil aanvragen krijg er geen meer. sterker nog mensen met nog geldige passen worden nu al gedwongen te betalen. de postbank stuurt namelijk deze mensen allemaal coupons waarmee men de pas kan opzeggen, mensen die niets doen (of niets ontvangen) lopen grote kans dat deze per januari ongevraagd lid zijn van de nieuwe basispas. en dat alles omdat europa het zo wil, aldus de postbank. wat overblijft is vrijwel een ontoegankelijke girorekening met een boel extra kosten.
ondertussen komen er al meerdere signalen dat europa dit niet zo bedoelt zoals de postbank het uitlegt. maar de bank stelt inmiddels dat zij zelf haar tarieven mag vaststellen en dat is natuurlijk ook zo.
maar toch roept het de vraag op; kan een mens nog zonder bankrekening en zou het niet meer dan redelijk zijn als de basisdiensten zoals pinnen en betalen gratis moeten worden aangeboden, want waar zien we bijvoorbeeld een winkel die toegangsgeld vraagt om de diensten -te kunnen- gebruiken.
en belangrijk; geld dat geld moet kosten omdat alles in het leven nu eenmaal geld kost of zou europa ook moeten pleiten voor uitzonderingen je kan immers ook limieten of startdrempels opwerpen.
en hoe zou een gratis basis er juridisch uit moeten zien of welke juridische b(r)ouwsel zijn hier europees al voor bedacht ? |
|
|
|
 |
StevenK Moderator
Leeftijd: 52 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): OU Studieomgeving (MA): OU Berichten: 4108
|
Geplaatst: di 19 dec 2006 21:28 Onderwerp: |
|
|
Eerst massaal zeuren dat het overboeken met z'n gratis rekening zo lang duurt en dan klagen als de postbank de kosten op een andere manier vergoed wil krijgen. |
|
|
|
 |
bona fides
Geslacht: 
Studieomgeving (BA): UL Studieomgeving (MA): UL Berichten: 22908
|
Geplaatst: di 19 dec 2006 21:38 Onderwerp: |
|
|
Dankzij de vrije markt kun je zo naar een echte bank. Ik heb nooit goed begrepen waarom girorekeningen zo populair zijn. Je kon heel lang "nergens" pinnen, je moet naar het postkantoor(!) voor je geldzaken, en met de spaarrekeningen van de postbank wordt half Nederland opgelicht. En dat omdat het pasje gratis is?
Quote: | maar toch roept het de vraag op; kan een mens nog zonder bankrekening |
Tegenvraag: kan een mens nog zonder leidingwater? _________________ Hanc marginis exiguitas non caperet. |
|
|
|
 |
kss
Leeftijd: 70 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 11
|
Geplaatst: wo 20 dec 2006 1:52 Onderwerp: |
|
|
bona fides schreef: |
Tegenvraag: kan een mens nog zonder leidingwater?
|
ja probeer maar eens zonder bankrekening een gas/electra of waterleiding aan te vragen. zonder waterleiding zou men nog kunnen mits er alternatieven zijn
gaat me ook niet om het concept van -compleet gratis-, alleen denk ik dat het soms beter is als de extra diensten de kosten meedragen van de basisvoorziening.
bovendien, bij een bank is er sprake van wederzijdse dienstverlening, men geeft de bank immers iets ter bewaring waar deze bank vervolgens de ruimte heeft om mee te beleggen of anderszins te investeren. |
|
|
|
 |
tikSimone
Leeftijd: 59 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): EUR Studieomgeving (MA): EUR Berichten: 12147
|
Geplaatst: wo 20 dec 2006 10:03 Onderwerp: |
|
|
Kan ik wel met je eens zijn. _________________ Nait soez'n, moar doun! |
|
|
|
 |
bona fides
Geslacht: 
Studieomgeving (BA): UL Studieomgeving (MA): UL Berichten: 22908
|
Geplaatst: do 21 dec 2006 0:19 Onderwerp: |
|
|
kss schreef: | bona fides schreef: | Tegenvraag: kan een mens nog zonder leidingwater?
|
ja probeer maar eens zonder bankrekening een gas/electra of waterleiding aan te vragen. |
Die is raak
Quote: | zonder waterleiding zou men nog kunnen mits er alternatieven zijn |
Maar betalen moet je toch.
Quote: | gaat me ook niet om het concept van -compleet gratis-, alleen denk ik dat het soms beter is als de extra diensten de kosten meedragen van de basisvoorziening. |
Ik weet niet precies wat de postbank gaat rekenen, maar ik zou het in ieder geval prettig vinden als pinnen gratis blijft. Een paar euro per jaar voor een betaalrekening en bankpasje vind ik wel aanvaardbaar.
In ieder geval zijn er wel wat middelen die je ter beschikking staan. Het is mogelijk om van bank te veranderen, je kunt dus zelf de voor jouw situatie voordeligste bank uitzoeken. Wanneer zou blijken dat alle banken ongeveer hetzelfde tarief in rekening brengen, lijkt me dat te wijzen op een verboden prijsafspraak. Dan kun je bij de NMa een klacht indienen. _________________ Hanc marginis exiguitas non caperet. |
|
|
|
 |
kss
Leeftijd: 70 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 11
|
Geplaatst: vr 22 dec 2006 0:58 Onderwerp: |
|
|
water kan men desnoods met een emmertje uit een beekje halen, regenwater vangen en filteren of je eigen bron graven voor diegene die een tuin heeft. (wordt alleen zo weinig gedaan in nederland, maar dat is een ander verhaal)
geld echter is een heel ander verhaal; belasting betalen/teruggave kan bijvoorbeeld alleen met een bankrekening, al zal het betalen nog kunnen door een overboeking aan het loket tegen 5 euro
en wie kent niet die ene ondernemer die 50cent extra vraagt voor het pinnen van kleine sommen.
europa heeft dus niets geregeld op dit vlak? want ik hoor het (Euro)parlement wel klagen, maar zij zijn wel diegene die hier wat aan kunnen doen, en dan niet alleen de postbank |
|
|
|
 |
Michèle Moderator
Leeftijd: 42 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): EUR
Berichten: 3307
|
Geplaatst: vr 22 dec 2006 1:18 Onderwerp: |
|
|
Als je het zo beschrijft is het prima mogelijk te leven zonder bankrekening. Je laat je baas het loon contant uitbetalen en stopt alles in een ouwe sok, je boodschappen en andere kosten voldoe je contant.
Het klopt dat je dan niet van sommige faciliteiten & voordeeltjes (of nadeeltjes) gebruik kan maken, maar dat geldt ook als je het zonder waterleiding moet stellen. (Lastig douchen, wassen, etc.) Water uit een beekje halen lijkt me overigens niet zo'n fris idee.
Anyway, als je het in extremen doordenkt kan je best in een plaggenhut rondkomen van geschoten konijnen en opgegraven wortels. Dat is echter niet hoe de moderne maatschappij werkt. Maar dat is hier ook niet het punt.
Kss, wat is wel je punt? Ik word er ook wel eens moe van hoor, hoe banken met mijn geld omgaan. Alsof ik een cadeautje van ze krijg als ik er bij mag komen!
Maar alles kost nou eenmaal geld tegenwoordig, ook financiële dienstverlening. Je zou kunnen betogen dat de Heren Bankiers al genoeg geld verdienen aan het beleggen met jouw geld, en dat ze verder niet moeten zeuren. _________________ www.breiwinkeltje.nl
 |
|
|
|
 |
bona fides
Geslacht: 
Studieomgeving (BA): UL Studieomgeving (MA): UL Berichten: 22908
|
Geplaatst: vr 22 dec 2006 2:12 Onderwerp: |
|
|
kss schreef: | water kan men desnoods met een emmertje uit een beekje halen, regenwater vangen en filteren of je eigen bron graven voor diegene die een tuin heeft. (wordt alleen zo weinig gedaan in nederland, maar dat is een ander verhaal) |
Dat mag niet overal zomaar.
Quote: | geld echter is een heel ander verhaal; belasting betalen/teruggave kan bijvoorbeeld alleen met een bankrekening, al zal het betalen nog kunnen door een overboeking aan het loket tegen 5 euro  |
Belasting betalen kan dmv een storting op het postkantoor. Of kost dat die 5 euro waar je het over hebt? Dat is dan wel wat prijzig.
Quote: | en wie kent niet die ene ondernemer die 50cent extra vraagt voor het pinnen van kleine sommen. |
Zonder bankpas hoef je niet te pinnen bij de kruidenier.
Quote: | europa heeft dus niets geregeld op dit vlak? want ik hoor het (Euro)parlement wel klagen, maar zij zijn wel diegene die hier wat aan kunnen doen, en dan niet alleen de postbank |
Wanneer je de banken verdenkt van het maken van een prijsafspraak, kun je daar dankzij Europa wat aan doen.
Maar ik zie nog steeds weinig kwaads in het moeten betalen van een klein bedragje voor een betaalrekening. Dat wil zeggen, ik zie niet in waarom de overheid banken zou moeten dwingen een gratis betaalrekening aan te moeten bieden, want daar komt jouw betoog m.i. op neer. Ik verwijs nog maar eens naar het feit dat water uit de kraan ook niet gratis is. Personen die van sloot- en regenwater leven hebben typisch ook geen bankrekening nodig. _________________ Hanc marginis exiguitas non caperet. |
|
|
|
 |
bona fides
Geslacht: 
Studieomgeving (BA): UL Studieomgeving (MA): UL Berichten: 22908
|
Geplaatst: vr 22 dec 2006 2:22 Onderwerp: |
|
|
Michèle schreef: | Anyway, als je het in extremen doordenkt kan je best in een plaggenhut rondkomen van geschoten konijnen en opgegraven wortels. |
Ook dat valt niet mee. Ik weet niet of je eerder dit jaar toevallig de uitzending van "Denkend aan Showroom" over Huttonia hebt gezien? _________________ Hanc marginis exiguitas non caperet. |
|
|
|
 |
jpdeboer
Leeftijd: 44 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): RUG
Berichten: 51
|
Geplaatst: vr 22 dec 2006 9:32 Onderwerp: Re: recht op gratis bankieren |
|
|
kss schreef: | maar toch roept het de vraag op; kan een mens nog zonder bankrekening en zou het niet meer dan redelijk zijn als de basisdiensten zoals pinnen en betalen gratis moeten worden aangeboden, want waar zien we bijvoorbeeld een winkel die toegangsgeld vraagt om de diensten -te kunnen- gebruiken.
|
De postbank schijnt een commercieel bedrijf te zijn (al blijkt dit niet uit hun service) en hebben dus geenzins boodschap aan het al dan niet redelijk zijn van gratis basisdiensten. Zolang ze klanten weten te vinden die dat wilen betalen is het naast hun normale inkomsten een leuke extra bron van inkomsten.
Zaak is dus om als postbank klant te laten merken dat je het er niet mee eens bent en deze actie van hun als een mooi moment ziet om elders je zuurverdiende centen te parkeren... Het zal mij niets verbazen als we zeer binnenkort een spotje op radio of tv kunnen verwachten waarin een andere bank zich opwerpt als redder van de gratis pas. Beloon haar en stap dan over zou ik zeggen... Als voldoende mensen dit doen, zal zelfs een niet commercieel ingesteld commercieel bedrijf als de postbank zich nogmaals achter haar grote leeuwenoren krabben. |
|
|
|
 |
ergo sum Redacteur
Leeftijd: 120
Sterrenbeeld: 
Berichten: 17065
|
Geplaatst: zo 24 dec 2006 15:48 Onderwerp: |
|
|
bona fides schreef: | Ik verwijs nog maar eens naar het feit dat water uit de kraan ook niet gratis is. |
Maar dit is jouw water dan ook niet. Het is pas van jou nadat het de meter is gepasseerd, en voor deze eigendomsoverdracht betaal je dan ook een prijs. _________________ Vivere est cogitare.
 |
|
|
|
 |
bona fides
Geslacht: 
Studieomgeving (BA): UL Studieomgeving (MA): UL Berichten: 22908
|
Geplaatst: zo 24 dec 2006 19:06 Onderwerp: |
|
|
ergo sum schreef: | bona fides schreef: | Ik verwijs nog maar eens naar het feit dat water uit de kraan ook niet gratis is. |
Maar dit is jouw water dan ook niet. Het is pas van jou nadat het de meter is gepasseerd, en voor deze eigendomsoverdracht betaal je dan ook een prijs. |
Voor water en (commerciële) diensten moet je inderdaad betalen.
In communistische landen was water gratis. Gevolg is dat iedereen de kraan maar liet lopen. In sommige Amerikaanse woestijnstaten schijnt water zwaar gesubsidieerd te zijn. Gevolg is dat iedereen de hele dag de tuin sproeit. Kapitaalvernietiging van jewelste. Er is weinig mis met het betalen van een eerlijke prijs, dat reguleert het gebruik en doet de maatschappij gewoon beter functioneren. Goed, die gratis postbankrekening viel misschien niet echt te misbruiken, maar uiteindelijk betaalde iemand die toch wel. En als het klopt dat overboekingen schreeuwend langzaam waren, dan weet je al wie. _________________ Hanc marginis exiguitas non caperet. |
|
|
|
 |
|