|
Auteur |
Bericht |
EstherE
Leeftijd: 49 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 3
|
Geplaatst: wo 29 jun 2011 16:39 Onderwerp: opzeggen tijdelijk huurcontract, huurder weigert weg te gaan |
|
|
Ik heb voor de duur van 2 jaar een huis verhuurd. Het contract verloopt op 31 november 2011. Nu heb ik de huurder een brief per aangetekende post verstuurd om de huurovereenkomst te beeindigen wegens dringend gebruik eigen woning.
De huurder weigert echter akkoord te gaan en wil in het huis blijven wonen.
In het contract is opgenomen dat als ik de huurovereenkomst niet opzeg dat het contract dan wordt omgezet in een onbepaalde tijd contract. De huurder heeft zijn weigering mondeling aan mij meegedeeld.
Wat voor stappen kan ik ondernemen om de huurder uit mijn woning te krijgen? En hoe voorkom ik dat het contract wordt omgezet in onbepaalde tijd want hier zit ik helemaal niet op te wachten.
Graag advies |
|
|
|
 |
bona fides
Geslacht: 
Studieomgeving (BA): UL Studieomgeving (MA): UL Berichten: 22911
|
Geplaatst: wo 29 jun 2011 17:09 Onderwerp: Re: opzeggen tijdelijk huurcontract, huurder weigert weg te gaan |
|
|
EstherE schreef: | Wat voor stappen kan ik ondernemen om de huurder uit mijn woning te krijgen? |
Je zult naar de rechter moeten, zie art. 7:272 lid 2 BW:
Quote: | De verhuurder kan, indien hij zes weken na de opzegging niet van de huurder een schriftelijke mededeling heeft ontvangen dat hij in de beëindiging van de huurovereenkomst toestemt, op de gronden vermeld in de opzegging vorderen dat de rechter het tijdstip zal vaststellen waarop de huurovereenkomst zal eindigen. |
Quote: | En hoe voorkom ik dat het contract wordt omgezet in onbepaalde tijd want hier zit ik helemaal niet op te wachten. |
In feite maakt dat niet veel verschil met de huidige situatie. Bij huur van woonruimte is een contract voor bepaalde tijd niet veel anders dan een contract voor onbepaalde tijd met een minimale duur.
Een contract voor bepaalde tijd kun je als verhuurder bijv. pas opzeggen per de einddatum van dat contract, terwijl je een contract voor onbepaalde tijd op ieder moment kunt opzeggen. Punt is wel dat in beide gevallen het een (even groot) probleem is als de huurder niet instemt met de opzegging. _________________ Hanc marginis exiguitas non caperet. |
|
|
|
 |
EstherE
Leeftijd: 49 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 3
|
Geplaatst: do 30 jun 2011 12:25 Onderwerp: |
|
|
dank voor je snelle reactie. Wat zijn voor de rechter zoal dringende redenen die ik kan aanvoeren? |
|
|
|
 |
bona fides
Geslacht: 
Studieomgeving (BA): UL Studieomgeving (MA): UL Berichten: 22911
|
Geplaatst: do 30 jun 2011 14:54 Onderwerp: |
|
|
Ik zou zeggen: naar waarheid.
De dringende reden moet ook al zijn vermeld in de opzegging die aangetekend naar de huurder is gestuurd ("op de gronden vermeld in de opzegging"), dus als die opzegging op dit punt wat mager is, is het verstandig om een nieuwe opzegging te versturen (en opnieuw 6 weken in acht te nemen). _________________ Hanc marginis exiguitas non caperet. |
|
|
|
 |
|