peijer
Leeftijd: 51 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 1
|
Geplaatst: wo 25 jan 2012 20:38 Onderwerp: notariskosten |
|
|
Wij hadden juni 2011 een voorlopig koopovereenkomst voor een woning getekend.
Hierna zijn wij naar de notaris gegaan,welke de zaken zou regelen voor de woning, voor een samenlevingsovereenkomst. We hebben op het notariskantoor een gesprek gehad en zouden bij de formele overdracht van het huis tegelijk deze samenlevings overeenkomst tekenen, dit zou uiterlijk 1 december 2011 plaats vinden.
Echter liep alles anders; de vergunningen van het gekochte huis waren niet in orde. We hebben het voorlopig koopcontract laten ontbinden en de verkopers zijn hiermee akkoord gegaan.
De verkopers van de woning zouden ook alle tot dan gemaakte kosten vergoeden die door ons gemaakt zijn. Dit ging om taxatiekosten, bouwkundig onderzoek en de notariskosten (hierin staan niet de kosten genoemd van de samenlevingsovereenkomst, maar ze behoren wel tot de notariskosten) .
De verkopers zouden de kosten rechtstreeks aan de notaris betalen.De notaris heeft ons een kopie van deze rekening gestuurd, maar daarin staan niet de kosten van de annulering van de samenlevingsovereenkomst.
Vorige week belde de notaris om te vragen of wij de samenlevingsovereenkomst nog wilden laten doorgaan. Wij hebben inmiddels al een overeenkomst elders gesloten en dus was dat niet nodig. Wij hadden aangenomen dat dit al als vanzelfsprekend aangenomen zou zijn omdat de overdracht van de woning ook niet door gegaan is.
Wij hebben de notaris telefonisch excuses gemaakt dat wij dit niet hebben doorgegeven.
De notaris wil nu alsnog 150 euro hebben voor de annulering van de samenlevings overeenkomst.
Moeten wij dit betalen?
En zoja, kunnen wij dit alsnog verhalen op de verkopers van de woning? |
|