Gebruikersnaam:   Wachtwoord:   Gratis Registreren | Wachtwoord vergeten? Blog
Rechtenforum.nl
Rechtenforum.nl Rechtenforum.nl
 
Controle paneel
Registreren Registreren
Agenda Agenda
Help Help
Zoeken Zoeken
Inloggen Inloggen

Partners
Energie vergelijken
Internet vergelijken
Hypotheekadviseur
Q Scheidingsadviseurs
Vergelijk.com

Rechtsbronnen
Rechtspraak
Kamervragen
Kamerstukken
AMvBs
Beleidsregels
Circulaires
Koninklijke Besluiten
Ministeriële Regelingen
Regelingen PBO/OLBB
Regelingen ZBO
Reglementen van Orde
Rijkskoninklijke Besl.
Rijkswetten
Verdragen
Wetten Overzicht

Wettenbundel
Awb - Algm. w. best...
AWR - Algm. w. inz...
BW Boek 1 - Burg...
BW Boek 2 - Burg...
BW Boek 3 - Burg...
BW Boek 4 - Burg...
BW Boek 5 - Burg...
BW Boek 6 - Burg...
BW Boek 7 - Burg...
BW Boek 7a - Burg...
BW Boek 8 - Burg...
FW - Faillissement...
Gemw - Gemeente...
GW - Grondwet
KW - Kieswet
PW - Provinciewet
WW - Werkloosheid...
Wbp - Wet bescherm...
IB - Wet inkomstbel...
WAO - Wet op de arb..
WWB - W. werk & bij...
RV - W. v. Burgerlijk...
Sr - W. v. Strafrecht
Sv - W. v. Strafvor...

Visie
Werkgevers toch ...
Waarderingsperik...
Het verschonings...
Indirect discrim...
Een recht op ide...
» Visie insturen

Rechtennieuws.nl
Loods mag worden...
KPN bereikt akko...
Van der Steur wi...
AKD adviseert de...
Kneppelhout beno...
» Nieuws melden

Snellinks
EUR
OUNL
RuG
RUN
UL
UM
UU
UvA
UvT
VU
Meer links

Rechtenforum
Over Rechtenforum
Maak favoriet
Maak startpagina
Mail deze site
Link naar ons
Colofon
Meedoen
Feedback
Contact

Recente topics
Top Notch Qual...
Best Quality C...
Force justice ...
Best Patches i...
Personalized T...

Carrière
Boekel De Nerée
CMS DSB

Content Syndication


 
Het is nu di 29 jul 2025 21:52
Bekijk onbeantwoorde berichten

Tijden zijn in GMT + 2 uur

hoge veroordeling ondanks ziekte
Moderators: Michèle, StevenK, Moderator Team

 
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 2 Ga naar pagina 1, 2  Volgende
Printvriendelijk | E-mail vriend(in) Vorige onderwerp | Volgende onderwerp  
Auteur Bericht
ADHD



Leeftijd: 60
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Steenbok


Berichten: 14


BerichtGeplaatst: di 15 sep 2009 23:39    Onderwerp: hoge veroordeling ondanks ziekte Reageer met quote Naar onder Naar boven

Deze week ben ik voor de rechter moeten verschijnen voor 2 rechtzaken en de veroordeling is op zijn minst in mijn ogen erg onmenselijk hoog.


Wat is het geval:

Ik heb ADHD/ADD . Voor deze ziekte ben ik 80/100 afgekeurd en dat is me hele leven al een straf opzich.

Het probleem bij deze ziekte is dat men vlug gestressed raakt en dan dingen vergeet of gewoonweg niet meer ziet.

Dat is dus 3 jaar geleden gebeurt. Ik heb 5 motoren op mijn naam staan en ik dacht dat ik altijd de wegenbelasting netjes betaalde.Ik kreeg zelfs regelmatig geld terug omdat ik teveel had betaald.
Dus in mijn ogen was alles in orde.

4 motoren staan in de garage en komen nooit op de weg. De 5e motor is me enige rijdende voertuig en daar is altijd belasting en verzekering over betaald.
Maar door de stress in die tijd heb ik dus niet gemerkt dat de 4 motoren niet geschorst waren.
Vorig jaar kreeg ik dus 3 brieven van het CJIB dat de motoren niet geschorst waren en ik strafbaar was volgens artikel 34 van de WAM.
Ik heb die rekeningen meteen betaald wat meer dan me maandloon is (bijna 1000 euro).
In die periode kreeg ik nog een brief en ben gaan bellen met de CJIB om te vragen wanneer ik moest betalen.
Ze vertelde mij dat ik moest wachten op een brief van het kanton gerecht. Dit omdat ik recidivist zou zijn na 3x niet betalen.
Alle brieven kwamen tegelijk en daardoor was ik nogal behoorlijk "de weg kwijt" en ik kwam niet meer uit me administratie.
Dus gewacht op de "uitnodiging" maar door de stress deed ik wat de CJIB me aanraadde. wachten.
Maar het kwam niet in me op om die motor te schorsen Sad
gevolg..nog een brief van het gerecht voor dezelfde motor.
Dus ik was 5x de fout ingegaan.
Wettelijk gezien ben ik de fout ingegaan en dat weet ik ook.

Nu heb ik mbv het juristenloket beide zaken samen kunnen voegen maar een advokaat had ik volgens hun (en de dame van het telefonisch verhoor) niet nodig. Als ik me situatie uit zou leggen dan zou het wel goed komen.

Maandag was de dag en ik heb me situatie uitgelegd. Ook had ik kopie-en gemaakt van de bank afschriften waar op stond dat ik teveel betaald had.
Ik wilde ook foto's maken van de motoren om duidelijk te maken dat ze de weg niet op kunnen omdat ze uit elkaar liggen. Maar foto's zijn te manipuleren dus heb ik dat niet gedaan.
En ik heb immers een rijdende motor waar alles netjes geregeld is.

Maar de rechter legde de ziekte volledig naast zich neer en daar is de strafmaat ook naar.

De officier van justitie wilde 300 euro en 6mnd rij-ontzegging per geval geven.
In totaal dus 600 euro en een jaar ontzegging.
De rechter heeft toen beslist voor die geldboete 3mnd onvoorwaardelijk, 3 mnd voorwaardelijk en 2 jaar voorwaardelijke straf.
Alleen weet ik niet of die rij-ontzegging nu per geval geldt.

Omdat ik WAO heb en 80/100 afgekeurd ben door de ADHD ben ik er van uit gegaan dat de rechter me ziekte ook zou zien en dat ik alleen maar de schorsing was vergeten.

Door de reaktie van hem en de officier van justite merkte ik dat ze het zagen als een smoesje om van de straf af te komen.
De officier van justitie vond dat ik me administratie in orde moest hebben, ziekte of niet.
Ik heb ze ook verteld dat de administratie nu door me vriendin gedaan wordt en dat het niet meer zou gebeuren.

Natuurlijk snap ik de rechter ook want er zijn genoeg mensen die smoesjes gebruiken die niet kloppen. Maar in mij geval was het geen.

Nu de vraag.
Als ik in hoger beroep zou gaan met een pro-deo advokaat en ook de papieren meeneem van het afkeurings rapport van het UWV maak ik dan toch nog een kans om van de straf af te komen?

Ik weet nl niet of er nog meer brieven komen mbt de motoren. Als dat zo is dan heb ik een nog groter probleem en ik verzuip totaal in de burocratie.

Een ander probleem is dat ik nu door deze uitspraak een strafregister heb.
En me hobby is de schietsport (WMM). Daar kan ik de "tornado in me hoofd" mee stil krijgen. Je moet immers geconcentreerd zijn en je hoofd leeg maken wat me een enorme rust geeft.
Maar ik ben bang dat dit me afgenomen wordt. Het andere rustgevend element (motorrijden) is al afgenomen nu.
En alles omdat ik 3 jaar geleden iets niet gezien had Sad

Voor de rest heb ik nooit iets fout gedaan. ik heb zelfs nog nooit een bekeuring gehad en dat is voor een motorrijder best zeldzaam. Ik heb zelfs de wijk hier veiliger gemaakt door de politie,gemeente en woningsvereniging samen te brengen om de drugsoverlast aan te pakken. Nu zijn dankzij mij de kinderen op de basisschool aan de overkant een stuk veiliger.

En dan zo gestraft worden? Zo onmenselijk kan onze rechtsysteem toch niet zijn?
Maak ik een kans bij een hoger beroep?
Hoeveel tijd dan heb ik om een hoger beroep aan te tekenen?
Heeft iemand nog een tip?
Bekijk profiel Stuur privé bericht
tikSimone

tikSimone

Leeftijd: 59
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Waterman
Studieomgeving (BA): EUR
Studieomgeving (MA): EUR
Berichten: 12147


BerichtGeplaatst: do 17 sep 2009 22:18    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Je moet binnen 14 dagen na het vonnis hoger beroep aantekenen, omdat je anders niet ontvankelijk bent in je beroep.

Wanneer je dat aantekent kun je het later ook nog wel intrekken, maar het is belangrijk dat je binnen de termijn bent.

Op afstand is het lastig oordelen. Het blijft altijd een gok wat de rechter in hoger beroep zal beslissen. Let wel: die rechter beslist opnieuw, dus je kunt er ook met een voor jou slechter vonnis afkomen.

Denk dat het wel helpt als je je stoornis ook onderbouwt door middel van medische rapporten en je je vriendin even meeneemt naar de zitting, zodat zij desgewenst kan getuigen dat dit soort situaties niet weer kan voorkomen (hoe ga je dat doen als het uitraakt met de vriendin, overigens???)

Praat er over met een strafrechtadvocaat; dat is het advies dat ik je geef.
_________________
Nait soez'n, moar doun!
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Bekijk de homepage
ADHD



Leeftijd: 60
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Steenbok


Berichten: 14


BerichtGeplaatst: do 17 sep 2009 23:46    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Dank je voor je reaktie..

Ik weet dat ik het risico kan lopen op een hogere straf maar deze straf zit er niet veel lager onder had ik begrepen.
Omdat een advokaat niet nodig was volgens een adviesloket heb ikzelf geprobeerd me situatie uit te leggen maar als leek zonder enige kennis van recht had ik geen schijn van kans.

Ik heb nu van hetzelfde loket een formulier meegekregen en dat lijkt me ook niet de juiste (als leek zijnde).

Er staan nl dingen in die ik niet kan invullen volgens mij. Bijv parketnr van de zaak. Het proces verbaal heb ik nl moeten inleveren bij de zitting.
Datum van hoger beroep?? Kan ik niet invullen.
En zo staan er nog enkele vragen in die ik niet begrijp/kan invullen.
Ik ben behoorlijk bang geworden om iets in te vullen. Dalijk maak ik de zaak alleen maar erger.

Ik had ook al hulp gevraagd bij een andere instantie maar die kunnen niks betekenen omdat ik nog geen brief heb met het vonnis.Dus de volgende vraag:

Quote:

Je moet binnen 14 dagen na het vonnis hoger beroep aantekenen, omdat je anders niet ontvankelijk bent in je beroep.



Is dat na de rechtzitting of vanaf het ontvangst van de brief waar de vonnis instaat?

Ik heb inmiddels het medisch rapport van me afkeuring gevonden en heb ook met me specialist gesproken. Die is bereid om ook een brief te schrijven met me ziektebeeld.

De relatie met me vriendin is goed maar ik kan uit veiligheid wel de vervaldatums van de schorsingen aan me vader/moeder en zus geven. Beter 1 teveel als 1 te weinig Wink

En de meeste motoren wil ik weg doen maar dan moet ik ze eerst in elkaar zetten. van dat geld wil ik dan , met wat sparen , een motor kopen die gewoon goed is.

Quote:
Praat er over met een strafrechtadvocaat; dat is het advies dat ik je geef.


Ik had al wat iets opgezocht over een pro-deo advokaat en dat ik daar recht op heb. Maar hoe kom ik daaraan?
Gewoon een advokatenkantoor instappen? Of zijn dat speciaal aangewezen advokaten?
Kunnen zij zien in een eerste consult of ik kans maak? En betaal ik dan ,als volgens hem/haar , ook de eigen bijdrage als zij er geen winst inzien?
Kan ik daarna alsnog een andere advokaat vragen als second opinion?
Als 2 advokaten zeggen dat het geen nut heeft houdt het natuurlijk op.

De geldboete en rij-ontzegging wil ik nog wel accepteren maar ik hoop dat er iets met me strafblad gedaan kan worden. Dat ik die hou begrijp ik wel maar nu staat er waarschijnlijk in dat ik gewoon gereden heb zonder verzekering wat niet zo is. Als ik een strafblad hou waarin staat dat ik het heb gekregen door een te laat/niet betalen dan heb ik winst behaalt.

Nu heb ik door me ziekte 1600 euro, een half jaar rij-ontzegging, 2 jaar voorwaardelijke straf en een pittig strafblad gekregen.

En dan heb ik het nog niet over de levenslange "vakantie" die WAO heet. Lijkt leuk voor sommige burgers maar voor mij is dat een straf opzich.

Nogmaals dank voor je reaktie en ik hoop dat je mijn vragen kan/wil beantwoorden zodat ik iig een richting heb in het dolhoof van de strafrecht.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
tikSimone

tikSimone

Leeftijd: 59
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Waterman
Studieomgeving (BA): EUR
Studieomgeving (MA): EUR
Berichten: 12147


BerichtGeplaatst: vr 18 sep 2009 7:09    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

De 14 dagen tellen vanaf de uitspraak, omdat jij bij de behandeling van de zaak aanwezig was. Ik hoop dus voor je dat ze nog niet om zijn.

Je kunt eventueel zelf bij de griffie van de rechtbank hoger beroep aantekenen. Neem je legitimatiebewijs mee, zodat ze kunnen zien dat jij jij bent. Het parketnummer van je zaak zal wel in die brief staan die je gekregen hebt, maar aan de hand van je persoonlijke gegevens heeft de griffie dat ook zo boven water getoverd.

Een strafrechtadvocaat vind je door gewoon even in het telefoonboek te kijken en advocatenkantoren te bellen. Je kunt ook via bijvoorbeeld het Juridisch Loket aan namen komen. Een andere optie is contact opnemen met de Orde van Advocaten. Die hebben ook een website waar je kunt zoeken: http://www.advocatenorde.nl/

Of een eerste gesprek gratis is zul je vooraf moeten vragen, maar de advocaat kan pas echt wat zinnigs over jouw zaak zeggen als hij jouw dossier heeft, dus verwacht er niet te veel van.

De eventuele kosten zijn gewoon voor jou, ongeacht de afloop van de zaak.
_________________
Nait soez'n, moar doun!
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Bekijk de homepage
StevenK
Moderator


Leeftijd: 52
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Boogschutter
Studieomgeving (BA): OU
Studieomgeving (MA): OU
Berichten: 4108


BerichtGeplaatst: vr 18 sep 2009 16:36    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Mijn ervaring is dat WAM zaken met een goed verhaal en bewijsstukken veelal met een boete + voorwaardelijke ontzegging geregeld kunnen worden, ook bij recidive.

Ook in hoger beroep heb ik dat wel voor elkaar gekregen.

Kortom: ga in beroep en zorg dat je verhaal niet alleen duidelijk, maar ook onderbouwd met bewijzen, wordt gebracht.

Gezien je inkomen kom je mogelijk in aanmerking voor een advocaat op basis van gefinancierde rechtsbijstand, maar gezien het feit en de strafmaat verwacht ik dat het verzoek om gefinancierde rechtsbijstand door de Raad voor Rechtsbijstand afgewezen zal worden.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Bekijk de homepage
ADHD



Leeftijd: 60
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Steenbok


Berichten: 14


BerichtGeplaatst: za 19 sep 2009 2:00    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

@tikSimone

Quote:
De 14 dagen tellen vanaf de uitspraak, omdat jij bij de behandeling van de zaak aanwezig was. Ik hoop dus voor je dat ze nog niet om zijn.



Gelukkig niet want de rechtzaak was deze maandag. Dus heb ik nog een week.
Maar je tip is nu al goud waard Very Happy

Ik moest naar het juristenloket als ik de vonnis op papier binnen heb. Dan wilde ik het hoger beroep formulier samen invullen maar dan was ik duidelijk te laat geweest.
Gelukkig heb je me behoed voor een fout met gevolgen.. super!!
Nu ga ik maandag dat formulier naar de griffier (?) brengen.

@StevenK


Quote:
Mijn ervaring is dat WAM zaken met een goed verhaal en bewijsstukken veelal met een boete + voorwaardelijke ontzegging geregeld kunnen worden, ook bij recidive.

Ook in hoger beroep heb ik dat wel voor elkaar gekregen.


Dat geeft moed.

Ik kan nl het koopkontrakt van het te verbouwen huis laten zien waarin staat dat de woning in slechte staat was en de periode van koop ligt ongeveer gelijk aan het vergeten van de schorsingen.
Ook heb ik het medisch rapport waarin me "tekortkomingen" staan en dat daarin aan het UWV aanbevolen wordt om me 80/100% af te keuren.
Plus nog eens de medewerking van behandelende specialist die het ook nog eens kan onderbouwen.
Het verlies van me huisdieren kan ik helaas niet bewijzen. Deze hadden wel een impact want die hadden me door 13 en 17 jaar moeilijke tijden geholpen.
En ik heb gelukkig alle bank afschriften van die periode waar afschriften instaan waar ik bijv teveel huur betaald heb en nog meer dingen. Ik heb zelfs hele jaar reeksen die terug gaan tot 1997.
Mijn probleem komt alleen onder stress erg naar voren.
Papierwerk is voor mij nogal een probleem, geef mij maar een soldeerboutje en ik fix het Laughing

Quote:
Gezien je inkomen kom je mogelijk in aanmerking voor een advocaat op basis van gefinancierde rechtsbijstand, maar gezien het feit en de strafmaat verwacht ik dat het verzoek om gefinancierde rechtsbijstand door de Raad voor Rechtsbijstand afgewezen zal worden.


Das minder.

Als ik het zelf moet gaan betalen kan iemand me dan een richt getal geven? Zodat ik weet wat ik ongeveer kan verwachten?
Ikzelf als advokaat is het goedkoopste maar dat lijkt me niet raadzaam gezien me eigen verdediging van maandag Confused . Maar een top advokaat ligt ook niet in me budget.
Als de Raad van Rechtsbijstand mijn zaak afwijst is er een mogelijkheid om ze toch "om" te krijgen ?
Of zijn die regels gewoon vast gelegd?
Zijn er nog andere mogelijkheden als ik afgewezen wordt door de Raad van Rechtsbijstand?

Ik hoop dat ik jullie niet verveel met me lange berichten maar ik probeer zoveel mogelijk info te geven zodat jullie me zaak begrijpen en dan raad of een richting kunnen geven. Als ik te weinig info geef dan kan dat alleen maar ruis geven.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
tikSimone

tikSimone

Leeftijd: 59
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Waterman
Studieomgeving (BA): EUR
Studieomgeving (MA): EUR
Berichten: 12147


BerichtGeplaatst: za 19 sep 2009 8:54    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Wat je eigen bijdrage is kun je wel afleiden uit de website van de Raad voor de Rechtsbijstand. Gekeken wordt naar je inkomen, je thuissituatie en je vermogen. Klik maar even hier.
Juist als je alleen woont ligt de EB hoog, zo heb ik gisteren toevallig nog ervaren. Je kunt samen met de advocaat even kijken en je kunt er dus ook voor kiezen om een prijsafspraak te maken, zodat je die toevoeging niet hoeft aan te vragen.
_________________
Nait soez'n, moar doun!
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Bekijk de homepage
ADHD



Leeftijd: 60
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Steenbok


Berichten: 14


BerichtGeplaatst: do 24 sep 2009 18:38    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Update:

Vandaag naar het juridisch loket geweest voor verdere hulp.
En alweer hadden ze me bijna verkeerde info gegeven Sad

Dat een advokaat niet nodig was bij de eerste zitting kwam ook van hun.

Ze konden niks doen voor me en ik moest terug komen als ik het schriftelijke vonnis binnen had. Als ik niet gezegd had dat ik dan te laat zou zijn had ik op voorhand het hoger beroep niet kunnen indienen.
Jullie hadden me gelukkig goede info gegeven. Ik had me papieren al ingepakt en vertelde hem dat ik het hoger beroep 2 weken na de uitspraak v.d rechtbank moest indienen en niet 2 weken na het schriftelijke vonnis.

De persoon heeft toen aan een collega navraag gedaan en mijn (jullie) verhaal klopte.
Hij heeft toen gebeld naar een advokaat en verteld dat ik nog maar tot de 28e deze maand tijd had om het hoger beroep toe te lichten.
De assistente weet niet waar het juridisch loket aan die datum komt. Ik had nl al hoger beroep aangetekend.

Eindelijk heb ik volgende week een afspraak met een advokaat om mijn situatie uit te leggen en om evt stappen te ondernemen.
Een advokaat weet gelukkig wel waar hij over spreekt.

Natuurlijk zitten op het juridisch loket ook mensen die verstand van zaken hebben maar het loket waar ik geweest ben heeft niet mijn vertrouwen.
Had ik meteen het advies gekregen om een advokaat te nemen was het minder waarschijnlijk geweest dat ik nu hoger beroep moet aantekenen.
gelukkig ben ik nu van dat loket af.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
tikSimone

tikSimone

Leeftijd: 59
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Waterman
Studieomgeving (BA): EUR
Studieomgeving (MA): EUR
Berichten: 12147


BerichtGeplaatst: do 24 sep 2009 21:24    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Ik ben blij te horen dat je je tot een advocaat gewend hebt. Laat je ons te zijner tijd (want het zal nog wel even duren) nog de afloop van je zaak weten?
_________________
Nait soez'n, moar doun!
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Bekijk de homepage
ADHD



Leeftijd: 60
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Steenbok


Berichten: 14


BerichtGeplaatst: do 24 sep 2009 21:35    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Quote:
Laat je ons te zijner tijd (want het zal nog wel even duren) nog de afloop van je zaak weten?


Absoluut, jullie hebben bruikbare tips gegeven en ik vind dat jullie ook recht hebben op de uitslag (positief of negatief).

Ik kan ook regelmatig een update geven als jullie dat willen.
Mischien komen jullie een vergelijkbare zaak tegen en dan is de mijne mischien nuttig.
Als ik nog iets niet begrijp dan weet ik waar ik me vragen kan stellen Smile
Bekijk profiel Stuur privé bericht
ADHD



Leeftijd: 60
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Steenbok


Berichten: 14


BerichtGeplaatst: di 29 sep 2009 15:11    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Goed nieuws Smile

Ik ben vandaag bij de advokaat geweest en hij begreep me probleem.

Wat ik begrepen heb is dat we gaan kijken of we strafvermindering krijgen en dat er een artikel bij het strafblad komt.
Nl artikel 9A.
volledige kwijtschelding zal waarschijnlijk niet lukken omdat ik gewoon het feit gepleegd heb.

De "ziekte" was bij hem bekend en dat merkte ik duidelijk aan zijn manier van omgang. Het "afdwalen" bij het gesprek wist hij goed te pareren.
Ik heb nu ook het vertrouwen dat hij een stap is in de goede richting waar ik veel aan heb.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
tikSimone

tikSimone

Leeftijd: 59
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Waterman
Studieomgeving (BA): EUR
Studieomgeving (MA): EUR
Berichten: 12147


BerichtGeplaatst: di 29 sep 2009 21:29    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Dat is inderdaad goed nieuws! Ik hoop van harte voor je dat dat gaat lukken. Ben in elk geval blij voor je dat je iemand getroffen lijkt te hebben die je goed begrijpt.
_________________
Nait soez'n, moar doun!
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Bekijk de homepage
ADHD



Leeftijd: 60
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Steenbok


Berichten: 14


BerichtGeplaatst: zo 04 apr 2010 0:21    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Omdat ik hier veel hulp heb gehad kom ik nu een belofte na.

Deze week is mijn rechtzaak in het hoger beroep geweest.

Het lastige was dat bij het kanton gerecht de 2 zaken (dezelfde motoren) gevoegd waren.

Bij het hoger beroep was dit echter niet het geval en zijn beide zaken apart behandelt.

Wat me behoorlijk tegenviel was dat zowel de rechter als advokaat-generaal ( officier v justitie?) mij medisch rapport NIET hadden gelezen.

Ik vind dat persoonlijk een kwalijke zaak want ze beslissen toch over recht en onrecht van een persoon.
Dat is voor mij een deukje in de rechtstaat. Want imo hebben ze hetzelfde gedaan als ik nl niet gelezen. Maar ik ben gestraft ervoor.
Dat ze me medisch rapport niet gelzen hadden is geen verontstelling van mij maar mijn verdediger. Deze heeft ze er ook op aangesproken tijdens de zitting.

Maar toch heb ik van het hoger beroep iets gewonnen.

Omdat ik in de zitting "dicht klapte" heb ik de eis van de advokaat-generaal niet onthouden. Voor iemand die nooit iets fout heeft gedaan is het ook geen kattepis. En de ziekte werkt ook niet echt mee.

Maar de uitspraak is dat ik in de oudste zaak 150 euro boete heb gekregen. Dat was eerst 300 euro.

De tweede zaak heb ik een geldboete gekregen van 150 euro plus 4 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Dat is geen probleem want dit is de eerste aantekening in mijn justitiele documentatie en ik een verstandig persoon ben.Wel gelijk 2x Sad

23 jaar motorrijden en niet eens een boete voor te hard rijden is toch een prestatie.En ik rij een sportmotor die de 250 kmh haalt.

Het hele grapje heeft me nu dus 1375 euro gekost terwijl ik voor de schorsingen slechts 125 euro kwijt zou zijn geweest Sad .
De wet is goed maar de bureaucratie gaat wel erg ver.

Nu heb ik nog een vraag.
omdat ik de schietsport bedrijf en volgend jaar een sportwapen wil aanschaffen vraag ik me af of deze zaken een probleem kunnen vormen voor het verkrijgen van een VOG of WM2 ?

Maar ik wil jullie iig van harte bedanken voor de tips. Want daar had ik meer aan dan die loketten.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
tikSimone

tikSimone

Leeftijd: 59
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Waterman
Studieomgeving (BA): EUR
Studieomgeving (MA): EUR
Berichten: 12147


BerichtGeplaatst: zo 04 apr 2010 10:18    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Dank voor je update. En wat irritant dat ze het dossier niet helemaal gelezen leken te hebben!!

V.w.b. je nieuwe vraag: ik vermoed dat het geen invloed heeft, maar je komt er maar op één manier echt achter, namelijk door volgend jaar die aanvraag te doen.
_________________
Nait soez'n, moar doun!
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Bekijk de homepage
maartjedevries



Leeftijd: 42
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Tweelingen
Studieomgeving (BA): HZu

Berichten: 117


BerichtGeplaatst: zo 04 apr 2010 11:40    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Ikzelf heb ook ADHD, (met alle kenmerken) en weet dus wat het inhoudt. Doordat ik me laat behandelen en hulp vraag als dat nodig is heb ik mijn administratie op orde, is mijn huis schoon, doe ik een rechtenstudie en kan ik een normaal gesprek voeren zonder honderd keer per minuut afgeleid te worden.

Na dit topic te hebben gelezen vraag ik me af in hoeverre een rechter rekening moet houden met een beperking als ADHD.

Ik merk bij mezelf wat irritatie omdat ADHD vaak neergezet wordt als een verschrikkelijke handicap terwijl er met de juiste hulp gewoon heel goed omheen te werken is en het zelfs een aantal grote voordelen heeft.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
MSN messenger
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 2 Ga naar pagina 1, 2  Volgende

Tijden zijn in GMT + 2 uur


Wie zijn er online?
Leden op dit forum: Geen

U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
U mag geen reacties plaatsen
U mag uw berichten niet bewerken
U mag uw berichten niet verwijderen
U mag niet stemmen in polls

Ga naar:  



Home | Over Rechtenforum.nl | Agenda | Visie | Downloads | Links | Mail deze site | Contact

Sites: Rechtennieuws.nl | Jure.nl | Maxius.nl | Parlis.nl | Rechtenforum.nl | Juridischeagenda.nl | Juridica.nl | MijnWetten.nl | AdvocatenZoeken.nl

© 2003 - 2018 Rechtenforum.nl | Gebruiksvoorwaarden | Privacyverklaring | RSS feeds