|
Auteur |
Bericht |
biljart
Leeftijd: 49 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 12
|
Geplaatst: vr 02 dec 2011 14:32 Onderwerp: echtscheiding, woningverkoop,dringende kwestie, graag advies |
|
|
Hoi mensen, een dringende kwestie,
In een notendop het volgende:
Mijn vrouw en ik liggen in een scheiding, initiatief kwam van haar kant.
Ze heeft onze woning verlaten en is een maand later bij haar nieuwe vriend ingetrokken.
Gezamenlijk betalen we de hypotheeklasten.
De woning stond al enige tijd te koop en we zijn na haar aankondiging van scheiden wat gezakt met de prijs. Toen wist ik nog niets van haar nieuwe vriend.
Omdat de verkoop niet wil vlotten wil zij nog verder zakken tot zelfs onder de hypotheekwaarde, we zullen dan met een restschuld zitten. No way..
Ik van mijn kant zit eigenlijk wel best in die woning en ik wil verder eigenlijk niet zakken, hooguit tot het punt dat we kiet spelen.
Zij van haar kant wil de woning natuurlijk verkopen omdat zij maandelijks de helft van de hypotheek moet ophoesten terwijl ze er niet meer woont.
Ik ben van mening dat zij de keuze tot vertrekken heeft gemaakt en nu met de consequenties zit.
Vragen:
1) In hoeverre kan ze mij dwingen tot het verlagen van de verkoopprijs? Ik ben nu de hoofdbewoner...dus bepaal ik niet de verkoopprijs??
2) Ze had het over uitkopen, maar dat lijkt me een slecht plan, denk ik..
3) Ze wil afspraken maken over de woning en dit in het echtscheidingsconvenant zetten. Stel dat ik niet akkoord ga en zij dreigt met het verhaal dat ze niet wil scheiden. Kan ik de scheiding er dan toch nog doorheen drukken?
4) Is er iets wat ik nog over het hoofd zie??
Alvast bedankt |
|
|
|
 |
sietske1980
Leeftijd: 45 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UvA Studieomgeving (MA): UvA Berichten: 551
|
Geplaatst: vr 02 dec 2011 20:44 Onderwerp: |
|
|
1) dat is wat lastig, want jullie moeten beiden instemmen met een andere prijs (als huis van jullie beide is). zij zou wellicht een kort geding kunnen starten om vervangende toestemming te vragen voor een lagere prijs, maar dan moet ze wel met taxaties komen waaruit blijkt dat die prijs reeel is.
2) uitkopen zou in deze situatie betekenen dat jij enige eigenaar wordt en de gehele hypotheek op je neemt. maar dat moet financieel dan wel haalbaar zijn. als er enige overwaarde is, dan heeft zij recht op de helft als jullie in gemeenschap v goederen getrouwd zijn.
3) scheiden kan altijd. convenant maak je als er samen afspraken te maken zijn, als dat niet lukt, geeft de rechter een klap erop.
4) als de echtscheiding eenmaal een feit is, dan kan zij verdeling vd gemeenschap vorderen want niemand hoeft met een onverdeelde boedel te blijven zitten. Maar in jullie geval staat de woning al te koop dus zal dat niet veel veranderen aan de situatie. |
|
|
|
 |
sietske1980
Leeftijd: 45 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UvA Studieomgeving (MA): UvA Berichten: 551
|
Geplaatst: vr 02 dec 2011 20:44 Onderwerp: |
|
|
dubbel |
|
|
|
 |
cvb
Leeftijd: 72 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 1159
|
Geplaatst: za 03 dec 2011 9:44 Onderwerp: |
|
|
biljart schreef: | Ik ben van mening dat zij de keuze tot vertrekken heeft gemaakt en nu met de consequenties zit. | Waarom zou het in principe uitmaken wie vertrekt? |
|
|
|
 |
bona fides
Geslacht: 
Studieomgeving (BA): UL Studieomgeving (MA): UL Berichten: 22911
|
Geplaatst: za 03 dec 2011 13:41 Onderwerp: |
|
|
Als jullie in gemeenschap van goederen zijn getrouwd is nu alles nog één pot nat. Na de scheiding ontstaat echter de situatie dat jij haar helft van de woning bewoont, waarvoor ze jou een gebruiksvergoeding in rekening kan brengen ten bedrage van haar helft van de hypotheeklasten.
Uitkopen is voor jou een heel slecht plan als je vasthoudt aan een onrealistisch hoge verkoopprijs van de woning. Dan moet jij namelijk de helft van de onrealisitische overwaarde aan je ex betalen.
sietske1980 schreef: | dan heeft zij recht op de helft als jullie in gemeenschap v goederen getrouwd zijn. |
Ook als de woning op beider naam staat.
biljart schreef: | Omdat de verkoop niet wil vlotten wil zij nog verder zakken tot zelfs onder de hypotheekwaarde, we zullen dan met een restschuld zitten. No way.. |
Hoe langer je wacht, hoe minder je ervoor zult krijgen. Over een jaar of twee zul je waarschijnlijk alleen nog maar kunnen dromen van een verkoopprijs die in de buurt komt van wat je vrouw nu in gedachten heeft. _________________ Hanc marginis exiguitas non caperet. |
|
|
|
 |
WimWest
Leeftijd: 125 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 1040
|
Geplaatst: ma 05 dec 2011 12:15 Onderwerp: |
|
|
Als het huis een lagere getaxeerde waarde heeft dan de hypotheekwaarde is er een onderwaarde, die ook in de gemeenschap van goederen valt. De restschuld wordt dan via hoofdelijke aansprakelijkheid bij uw ex verhaald en als zij het niet kan voldoen blijft u 100% aansprakelijk en kan u het weer bij uw ex verhalen. |
|
|
|
 |
biljart
Leeftijd: 49 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 12
|
Geplaatst: ma 05 dec 2011 22:37 Onderwerp: |
|
|
Ok, duidelijk.
Nu is er een situatie ontstaan dat zij mij maandelijks te laat of zelfs nu niet betaald. Kan ik haar deel van de woonlasten opeisen? |
|
|
|
 |
bona fides
Geslacht: 
Studieomgeving (BA): UL Studieomgeving (MA): UL Berichten: 22911
|
Geplaatst: di 06 dec 2011 0:55 Onderwerp: |
|
|
biljart schreef: | Ok, duidelijk.
Nu is er een situatie ontstaan dat zij mij maandelijks te laat of zelfs nu niet betaald. Kan ik haar deel van de woonlasten opeisen? |
Zie wat ik hierboven schrijf.
Als er een gemeenschap van goederen zijn, hebben jullie samen maar één portemonnee ook al denk je daar zelf misschien anders over. Bij de boedelscheiding wordt alles opgeteld en gedeeld door twee.
Als er geen gemeenschap van goederen (meer) is, dan kun jij van haar de helft van de woonlasten opeisen, en kan zij van jou een gebruiksvergoeding vorderen gelijk aan de helft van de woonlasten. _________________ Hanc marginis exiguitas non caperet. |
|
|
|
 |
|