|
Auteur |
Bericht |
dirkdijk
Leeftijd: 49 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 2
|
Geplaatst: za 17 sep 2011 1:18 Onderwerp: Ervenis |
|
|
hoi,
In 1999 is mijn moeder overleden. Mijn vader heeft een paar jaar later een nieuwe vriendin gekregen waarmee hij een testament heeft gemaakt dat mijn broer en ik erfgenaam zijn van zijn deel van het vermogen tijdens evt. overlijden van mijn vader. Hierbij zijn geen schulden, alleen maar vermogen.
Om het verhaal even lastiger te maken is mijn vader in 2006 overleden en heeft zij het vruchtgebruik gekregen van het vermogen, wat logisch is en wij totaal geen problemen met haar hebben.
In het testament is een regel opgemaakt dat wij recht op ons deel hebben als zij gaat:
trouwen in gvg
komt te overlijden
huis gaat verkopen
Nu gaat zij 23 september trouwen, in gvg, dus hebben wij per 23 september recht op ons deel van de erfenis, wat ze dus gewoon gaat betalen.
Nu is vorige week mijn broer plotseling overleden.
Nu is mijn vraag heeft mijn schoonzusje recht op het erfdeel (zijn getrouwd in gvg) wat mijn vader aan mij en mijn broer zou hebben nagelaten. Er zijn geen kinderen aan hun kant.
Volgens mij heeft zij nl. geen recht op de erfenis omdat op ten tijde dat wij aanspraak op het vermogen hebben (23 september) mijn broer voortijdig is overleden en dat ik dan enig erfgenaam ben en niet zij.
Wie kan helpen,
mvg |
|
|
|
 |
LM
Leeftijd: 52 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 569
|
Geplaatst: za 17 sep 2011 14:55 Onderwerp: |
|
|
Jij en je broer werden bij het overlijden van jullie vader toch juridisch eigenaar? |
|
|
|
 |
bona fides
Geslacht: 
Studieomgeving (BA): UL Studieomgeving (MA): UL Berichten: 22911
|
Geplaatst: za 17 sep 2011 17:21 Onderwerp: Re: Ervenis |
|
|
Had je moeder een testament?
dirkdijk schreef: | Om het verhaal even lastiger te maken is mijn vader in 2006 overleden en heeft zij het vruchtgebruik gekregen van het vermogen, wat logisch is en wij totaal geen problemen met haar hebben. |
Dat stond dus ook in het testament van je vader hebben.
Nu gaat zij 23 september trouwen, in gvg, dus hebben wij per 23 september recht op ons deel van de erfenis, wat ze dus gewoon gaat betalen.
Quote: | Nu is vorige week mijn broer plotseling overleden.
Nu is mijn vraag heeft mijn schoonzusje recht op het erfdeel (zijn getrouwd in gvg) wat mijn vader aan mij en mijn broer zou hebben nagelaten. Er zijn geen kinderen aan hun kant. |
Jij en je broer hebben al geërfd op het moment van overlijden van jullie vader, nl. ieder een vordering op de nieuwe vriendin van je vader. Die vordering maakte deel uit van het vermogen van je broer en viel misschien in het gemeenschappelijk vermogen van je broer en zijn vrouw, nl. als er geen uitsluitingsclausule in het testament was opgenomen.
Door het overlijden van je broer is die vordering vermoedelijk geheel in het vermogen van je schoonzus gekomen, zodat zij nu aanspraak maakt op uitbetating.
Voor jou en voor de nieuwe vriendin van je vader verandert er wat dit betreft dus niets door het overlijden van je broer. _________________ Hanc marginis exiguitas non caperet. |
|
|
|
 |
dirkdijk
Leeftijd: 49 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 2
|
Geplaatst: za 17 sep 2011 20:22 Onderwerp: |
|
|
Er staat wel een uitsluitingsclausule in het testament:
ik bepaal dat al hetgeen uit mijn nalatenschap wordt verkregen en hetgeen door zaaksvervanging daarvoor in de plaats komt alsmede de vruchten daarvan niet vallen in een gemeenschap van goederen of een gemeenschap van geregistreerd partnerschap en niet in aanmerking mogen worden genomen bij een verrekenbeding
Laatst aangepast door dirkdijk op za 17 sep 2011 21:07, in totaal 1 keer bewerkt |
|
|
|
 |
bona fides
Geslacht: 
Studieomgeving (BA): UL Studieomgeving (MA): UL Berichten: 22911
|
Geplaatst: za 17 sep 2011 20:57 Onderwerp: |
|
|
Dat betekent dat de vordering persoonlijk vermogen van je broer was en dus in zijn geheel in zijn nalatenschap valt. Als zijn vrouw zijn enige erfgenaam is, heeft zijn vrouw de gehele vordering geërfd. _________________ Hanc marginis exiguitas non caperet. |
|
|
|
 |
|