Gebruikersnaam:   Wachtwoord:   Gratis Registreren | Wachtwoord vergeten? Blog
Rechtenforum.nl
Rechtenforum.nl Rechtenforum.nl
 
Controle paneel
Registreren Registreren
Agenda Agenda
Help Help
Zoeken Zoeken
Inloggen Inloggen

Partners
Energie vergelijken
Internet vergelijken
Hypotheekadviseur
Q Scheidingsadviseurs
Vergelijk.com

Rechtsbronnen
Rechtspraak
Kamervragen
Kamerstukken
AMvBs
Beleidsregels
Circulaires
Koninklijke Besluiten
Ministeriële Regelingen
Regelingen PBO/OLBB
Regelingen ZBO
Reglementen van Orde
Rijkskoninklijke Besl.
Rijkswetten
Verdragen
Wetten Overzicht

Wettenbundel
Awb - Algm. w. best...
AWR - Algm. w. inz...
BW Boek 1 - Burg...
BW Boek 2 - Burg...
BW Boek 3 - Burg...
BW Boek 4 - Burg...
BW Boek 5 - Burg...
BW Boek 6 - Burg...
BW Boek 7 - Burg...
BW Boek 7a - Burg...
BW Boek 8 - Burg...
FW - Faillissement...
Gemw - Gemeente...
GW - Grondwet
KW - Kieswet
PW - Provinciewet
WW - Werkloosheid...
Wbp - Wet bescherm...
IB - Wet inkomstbel...
WAO - Wet op de arb..
WWB - W. werk & bij...
RV - W. v. Burgerlijk...
Sr - W. v. Strafrecht
Sv - W. v. Strafvor...

Visie
Werkgevers toch ...
Waarderingsperik...
Het verschonings...
Indirect discrim...
Een recht op ide...
» Visie insturen

Rechtennieuws.nl
Loods mag worden...
KPN bereikt akko...
Van der Steur wi...
AKD adviseert de...
Kneppelhout beno...
» Nieuws melden

Snellinks
EUR
OUNL
RuG
RUN
UL
UM
UU
UvA
UvT
VU
Meer links

Rechtenforum
Over Rechtenforum
Maak favoriet
Maak startpagina
Mail deze site
Link naar ons
Colofon
Meedoen
Feedback
Contact

Recente topics
tentamens op i...
Volkshuisevest...
Best Name Badg...
incasso proced...
Uwv, zw en bet...

Carrière
Boekel De Nerée
CMS DSB

Content Syndication


 
Het is nu vr 15 aug 2025 13:54
Bekijk onbeantwoorde berichten

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Boete gekregen zonder geldig identiteitsbewijs
Moderator: Moderator Team

 
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1
Printvriendelijk | E-mail vriend(in) Vorige onderwerp | Volgende onderwerp  
Auteur Bericht
stephan

stephan




Studieomgeving (BA): UvA
Studieomgeving (MA): UvA
Berichten: 112


BerichtGeplaatst: ma 18 jan 2010 14:47    Onderwerp: Boete gekregen zonder geldig identiteitsbewijs Reageer met quote Naar onder Naar boven

Een korte en wellicht eenvoudig te beantwoorden vraag, maar ik weet er het antwoord niet op.

Onlangs werd ik, naar mijn mening onnodig, aangehouden omdat ik door rood fietste (Amsterdam er kwam geen enkele auto aan van rechts dus ik fiets rustig door).

Vervolgens word ik een paar honderd meter met sirenes aangehouden door een politieauto die zich vermoedelijk een stoplicht achter mij op de trambaan bevond.

Mij werd vervolgens om mijn id gevraagd, wat ik normaal gesproken wel bij mij heb. Ik zoeken, maar nee helaas, dan moet u even mee naar het bureau werd mij verteld. Vervolgens tover ik wel een collegekaart tevoorschijn met naam en geboortedatum er op, maar geen foto.

Deze gebruiken ze om de aankondiging van beschikking op te maken.

Nu mijn vraag, moet er niet een " geldig" id bewijs overlegd worden bij het opmaken van deze beschikking? Of is dit geen gebrek en moet ik gewoon de boete betalen?
Bekijk profiel Stuur privé bericht
apconius



Leeftijd: 41
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Schorpioen
Studieomgeving (BA): RUN
Studieomgeving (MA): RUN
Berichten: 42


BerichtGeplaatst: ma 18 jan 2010 15:37    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Tja, als jij erkent die persoon te zijn geweest zal dit denk ik niet echt een probleem opleveren. Het wordt pas een probleem(pje) als je stelt die persoon (die door het rood is gefietst) niet te zijn.

In dat geval kan je als beschikking binnen is een wob-verzoek indienen en bezwaar maken. Uit de papieren die je krijgt zal dan blijken dat er geen geldige identiteit is getoond. Dit kan vervolgens weer gebruikt worden in je bezwaar.

Het is de vraag of dit dan voor genoeg twijfel kan zorgen...

ps; Of dat je ziet dat er geen auto's aankomen of niet maakt qua strafbaarheid natuurlijk niets uit Wink... maar wel suf.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
bona fides




Geslacht: Man

Studieomgeving (BA): UL
Studieomgeving (MA): UL
Berichten: 22912


BerichtGeplaatst: ma 18 jan 2010 15:49    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Als rechtenstudent twijfelen of je hierdoor onder de boete uit kunt komen...
_________________
Hanc marginis exiguitas non caperet.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
stephan

stephan




Studieomgeving (BA): UvA
Studieomgeving (MA): UvA
Berichten: 112


BerichtGeplaatst: di 19 jan 2010 2:01    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Misschien had ik het anders moeten formuleren, en ik heb wel wat gezocht, maar kon het zo 1,2,3 niet vinden.

Er zijn legio voorbeelden te noemen waarbij personen geen id bij zich hadden, maar wat niet in de weg staat aan vervolging.

Was meer dat nu er een identificatieplicht is en ik hem dus gewoon bij mij zou moeten hebben ik het wat vreemd vond dat er genoegen genomen werd met mijn studenten kaart (zonder foto). En een vrij groot gedeelte van de gele prent dan ook niet is ingevuld. Lijkt mij vrij laks.

Nu kan ik mij voorstellen dat als je als agent deze boete op het kantoor afgeeft zonder id info men daar wellicht de wenkbrauwen bij op zullen trekken?

Ben niet van plan bezwaar te maken oid (sta ook niet bijzonder sterk Wink), maar er is al een tijd over heen gegaan en toen bedacht ik mij dat ze de boete misschien maar niet in hebben geleverd wegens bovengenoemde reden? c.q. wat schat men de kans dat ik de daadwerkelijke boete niet krijg?

En wat betreft de strafbaarheid, uiteraard is fietsen door rood licht strafbaar en ik erger mij ook dood aan mensen die gevaarlijke situaties creeren in het verkeer door roekeloos gedrag. Maar dat was hier niet het geval en ik kreeg dan ook gelijk flashbacks naar onderstaand fragment.

http://www.youtube.com/watch?v=NXoL8Pq6lUw
Bekijk profiel Stuur privé bericht
bona fides




Geslacht: Man

Studieomgeving (BA): UL
Studieomgeving (MA): UL
Berichten: 22912


BerichtGeplaatst: di 19 jan 2010 2:09    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

stephan schreef:
Was meer dat nu er een identificatieplicht is en ik hem dus gewoon bij mij zou moeten hebben ik het wat vreemd vond dat er genoegen genomen werd met mijn studenten kaart (zonder foto). En een vrij groot gedeelte van de gele prent dan ook niet is ingevuld. Lijkt mij vrij laks.

Inderdaad verdiende je in principe een afzonderlijke boete voor het niet op het eerste verzoek tonen van een officieel identificatiebewijs. Het staat je vrij om tegen jezelf aangifte te doen bij de politie...

Quote:
Nu kan ik mij voorstellen dat als je als agent deze boete op het kantoor afgeeft zonder id info men daar wellicht de wenkbrauwen bij op zullen trekken?

Ik denk dat je als rechtenstudent even moet proberen met twee benen op de grond te gaan staan.
_________________
Hanc marginis exiguitas non caperet.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1

Tijden zijn in GMT + 2 uur


Wie zijn er online?
Leden op dit forum: Geen

U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
U mag geen reacties plaatsen
U mag uw berichten niet bewerken
U mag uw berichten niet verwijderen
U mag niet stemmen in polls

Ga naar:  



Home | Over Rechtenforum.nl | Agenda | Visie | Downloads | Links | Mail deze site | Contact

Sites: Rechtennieuws.nl | Jure.nl | Maxius.nl | Parlis.nl | Rechtenforum.nl | Juridischeagenda.nl | Juridica.nl | MijnWetten.nl | AdvocatenZoeken.nl

© 2003 - 2018 Rechtenforum.nl | Gebruiksvoorwaarden | Privacyverklaring | RSS feeds