Gebruikersnaam:   Wachtwoord:   Gratis Registreren | Wachtwoord vergeten? Blog
Rechtenforum.nl
Rechtenforum.nl Rechtenforum.nl
 
Controle paneel
Registreren Registreren
Agenda Agenda
Help Help
Zoeken Zoeken
Inloggen Inloggen

Partners
Energie vergelijken
Internet vergelijken
Hypotheekadviseur
Q Scheidingsadviseurs
Vergelijk.com

Rechtsbronnen
Rechtspraak
Kamervragen
Kamerstukken
AMvBs
Beleidsregels
Circulaires
Koninklijke Besluiten
Ministeriële Regelingen
Regelingen PBO/OLBB
Regelingen ZBO
Reglementen van Orde
Rijkskoninklijke Besl.
Rijkswetten
Verdragen
Wetten Overzicht

Wettenbundel
Awb - Algm. w. best...
AWR - Algm. w. inz...
BW Boek 1 - Burg...
BW Boek 2 - Burg...
BW Boek 3 - Burg...
BW Boek 4 - Burg...
BW Boek 5 - Burg...
BW Boek 6 - Burg...
BW Boek 7 - Burg...
BW Boek 7a - Burg...
BW Boek 8 - Burg...
FW - Faillissement...
Gemw - Gemeente...
GW - Grondwet
KW - Kieswet
PW - Provinciewet
WW - Werkloosheid...
Wbp - Wet bescherm...
IB - Wet inkomstbel...
WAO - Wet op de arb..
WWB - W. werk & bij...
RV - W. v. Burgerlijk...
Sr - W. v. Strafrecht
Sv - W. v. Strafvor...

Visie
Werkgevers toch ...
Waarderingsperik...
Het verschonings...
Indirect discrim...
Een recht op ide...
» Visie insturen

Rechtennieuws.nl
Loods mag worden...
KPN bereikt akko...
Van der Steur wi...
AKD adviseert de...
Kneppelhout beno...
» Nieuws melden

Snellinks
EUR
OUNL
RuG
RUN
UL
UM
UU
UvA
UvT
VU
Meer links

Rechtenforum
Over Rechtenforum
Maak favoriet
Maak startpagina
Mail deze site
Link naar ons
Colofon
Meedoen
Feedback
Contact

Recente topics
Force justice ...
Volkshuisevest...
Psychiatrie
Seeking CIPD a...
kan zakelijk h...

Carrière
Boekel De Nerée
CMS DSB

Content Syndication


 
Het is nu do 19 jun 2025 22:41
Bekijk onbeantwoorde berichten

Tijden zijn in GMT + 2 uur

art 8 evrm (help help)
Moderators: Michèle, Moderator Team

 
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1
Printvriendelijk | E-mail vriend(in) Vorige onderwerp | Volgende onderwerp  
Auteur Bericht
eriktheman



Leeftijd: 42
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Steenbok


Berichten: 120


BerichtGeplaatst: zo 26 feb 2012 12:37    Onderwerp: art 8 evrm (help help) Reageer met quote Naar onder Naar boven

Dit is wat in het kort uit het gesprek met vluchtelingenwerk is gekomen. Wat momenteel voor hun het probleem is. projectvoorstel in wording

*Hoe verhoudt art 8 EVRM zich met de vreemdelingenwet ihkv gezinshereniging / vorming.

*Asiel / terugkeer ----- 8 EVRM

" (...organisatie / ik noem hem ff niet ) wil weten wanneer het in verschillende casus überhaupt zinvol is artikel 8 EVRM aan te wenden bij de IND en in welke situaties dit succes op zal kunnen leveren. Een voorbeeld: een man is uitgeprocedeerd en moet terug naar zijn land van herkomst. Hij dient Nederland te verlaten. Kindje is bij vb rechthebbende in Nederland. Hoe kan de uitgeprocedeerde man toch bij het kindje blijven. Het kan misschien op grond van artikel 8 EVRM. Volgens de vreemdelingenwet moet hij terug. Het doel van de man is in Nederland te blijven. Hij beroept zich op gezinshereniging / gezinsvorming. Maar dit gaat in dit geval helaas niet werken. Hij is immers uitgeprocedeerd. In principe heeft hij recht op artikel 8 EVRM. Voor Vluchtelingenwerk is dit vaag. Alles wat tussen de vreemdelingenwet en de EVRM ligt is een grijs gebied. Een ander voorbeeld uit de praktijk is een Nederlandse vrouw welke een kindje krijgt bij een asielaanvrager. De asielaanvrager raakt uitgeprocedeerd. Is het dan zinvol om een beroep te doen op art. 8 EVRM.

Asielzoekers moeten terug naar hun land van herkomst als de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) hun asielaanvraag heeft afgewezen. Ze kunnen dan natuurlijk nog naar de rechter stappen. Heeft de IND hun asielverzoek volgens de rechter zorgvuldig beoordeeld, dan moeten zij Nederland verlaten. Artikel 8 EVRM is echter veel ruimer dan de Nederlandse wetgeving."


Dit is een probleembeschrijving voor een afstudeeronderzoek. Hoe verhoudt art 8 zich tot de Nl wetgeving.

Tijdens het literatuur onderzoek vond ik echter een scriptie van een meisje ... lijkt dit niet teveel op elkaar ? Ik ben bang dat mijn opleiidng moeilij kgaat doen als ze dit zien.

https://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:6eSjILuoFGEJ:hbo-kennisbank.uvt.nl/cgi/av/show.cgi?fid%3D3621+art+8+evrm+marloes&hl=nl&gl=nl&pid=bl&srcid=ADGEESig4GOMb-v5jrMF-RobBNF17nGyIxHTgUXmWKth8Eks7JqlzWBhcAj7NX2Ud0TfVxafX1Ppj75Uly54vmDylA84qejOqgHB4u7B6hrPUrUykw8IGd3aPMrLfORYw16y5bD9wdn_&sig=AHIEtbT1HyIUQSiU5Q4LWJJqLI_IQCPAAA
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1

Tijden zijn in GMT + 2 uur


Wie zijn er online?
Leden op dit forum: Geen

U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
U mag geen reacties plaatsen
U mag uw berichten niet bewerken
U mag uw berichten niet verwijderen
U mag niet stemmen in polls

Ga naar:  



Home | Over Rechtenforum.nl | Agenda | Visie | Downloads | Links | Mail deze site | Contact

Sites: Rechtennieuws.nl | Jure.nl | Maxius.nl | Parlis.nl | Rechtenforum.nl | Juridischeagenda.nl | Juridica.nl | MijnWetten.nl | AdvocatenZoeken.nl

© 2003 - 2018 Rechtenforum.nl | Gebruiksvoorwaarden | Privacyverklaring | RSS feeds