|
Auteur |
Bericht |
Frank Veldhuijsen
Leeftijd: 62 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 1
|
Geplaatst: do 08 aug 2013 21:53 Onderwerp: Zieke medewerker met ontwijkingsgedrag en klust bij |
|
|
Hallo,
Ontslag tijdens ziekte is iets wat je iemand niet graag aandoet. Maar wat wanneer iemand met een twijfelachtig ziekteverleden zich ziekmeldt en na het eerste telefoontje alle contact met de werkgever verbreekt? Vervolgens blijkt dat de zieke medewerker (werkzaam in een bouwmarkt) aan het klussen is bij een klant van de bouwmarkt waar hij werkt. En niet één dag, maar zeker 10 a 12 dagen.
Om de situatie weer te geven een stukje geschiedenis:
Begin juni:
medewerker "X" heeft een gesprek met zijn leidinggevende en een der medevennoten van de firma waar hij werkt. Het gesprek is een gevolg van een langere periode waarin de medewerker minder goed functioneert ten gevolge van problemen van financiële aard en relationele problemen. Medewerker is vaker ziek gemeld en verdwijnt dan als het ware van de aardbodem en reageert niet op telefoontjes en/of SMS, WhapApp enz.
Hij komt vaak te laat en mist duidelijk structuur. De werkgever is geduldig geweest maar geeft aan dat het nu wel genoeg is geweest en dat er op kort termijn een sterke verbetering zichtbaar moet zijn. In dit gesprek wordt beterschap belooft en afgesproken dat de medewerker stopt met zijn ontwijkingsgedrag tijdens ziekte. Van dit gesprek is een schriftelijk verslag gemaakt.
Midden juni. Medewerker meldt zich ziek en het beschreven ontwijkgedrag treedt weer op. Reageert niet op telefoontjes, SMS/WhatApp enz. Verschijnt wel bij Arboarts, echter te laat. Is gedurende de periodes dat hij thuis zou moeten zijn (verzuimreglement) niet thuis. Wanneer hij wel thuis is doet hij niet open, zelfs niet wanneer je zeker weet dat hij thuis is omdat je hem naar binnen hebt zien gaan. Wordt regelmatig gesignaleerd bij de klant van de bouwmarkt en er is sprake van stevige klusgeluiden (perceel niet betreden).
Juli. Nog steeds geen contact met medewerker. Wel regelmatig aan het klussen bij de klant. Bezoekt wel Arboarts en die adviseert halve dagen aangepast werk. Medewerker neemt zelf geen contact op en wij krijgen hem niet te pakken.
Wij sturen aangetekende brief met verzoek contact op te nemen ten einde re-integratie mogelijk te maken en afspraken te maken over het aangepaste werk. In de brief wordt aangegeven dat doorbetalen loon in gevaar komt ivm overtreden verzuimreglement en niet meewerken aan re-integratie. Begin juni was immers afgesproken dat de medewerker zich stipt zou gaan houden aan het verzuimreglment en dat bij overtreding er mogelijk arbeidsrechterlijke gevolgen zouden kunnen zijn. Geen reactie...
Twee weken later nieuwe brief; zowel aangetekend als persoonlijk aan huisadres afgegeven met dringend verzoek contact op te nemen binnen 7 dagen na dagtekening anders dreiging ontbinding arbeidscontract wegens dringende reden. Paar uur voor verstrijken deadline ontvangen wij een brief geschreven door huisarts medewerker dat hij mee wil werken aan re-integratie en "geschrokken" is.
Willen contact op nemen met medewerker en... men raadt het al...lukt niet. Geen reactie op telefoon, SMS enz...wel weer klussend gezien bij de klant... Wderom dagen verder....
Men kan zich voorstellen dat het geduld van de werkgever met medewerker "X" inmiddels wel op is en er sprake is van een verstoorde relatie. Aangezien het een klein bedrijf betreft met een beperkt aantal medewerkers zal het nagenoeg onmogelijk zijn dat de situatie weer werkbaar wordt en blijft. Bovendien voorspelt gedrag uit het verleden gedrag in de toekomst. Werkdruk voor collega's neemt toe; het is vakantietijd en mensen dienen dus extra uren te werken om de weggevallen uren van medewerker "X" op te vangen. Collega's krijgen ook geen contact en het krediet bij hun is ook nagenoeg op.
Nu is het ontslaan van een zieke medewerker niet gemakkelijk en man vrij eenvoudig worden teruggefloten. De vraag roept zich op of wij er voldoende aan hebben gedaan en de medewerker te weinig. Wij hebben nog niet definitief vastgesteld wat de "relatie" is tussen medewerker "X" en de klant en in welke mate dit gebruikt kan worden bij ontbinding van het arbeidscontract.
Elk van de genoemde feiten zal waarschijnlijk onvoldoende zijn om het arbeidscontract tijdens ziekte te ontbinden maar wat wanneer wij een optelsom maken van het ontwijkingsgedrag, overtreding van het verzuimreglement, het naast zich neer leggen van het advies van de arboarts om halve dagen te werken, geen contact mogelijk is voor het opstellen van het wettelijk verplichte re-integratieplan, de zwarte klusactiviteiten welke waarschijnlijk bewezen kunnen worden wanneer wij daar een sociaal rechercheur op zouden zetten.
Hoe schatten jullie de kans in van een succesvolle ontbinding van het arbeidscontract en op basis van welke artikelen zou dit dan dienen te gebeuren?
Alvast dank... |
|
|
|
 |
bona fides
Geslacht: 
Studieomgeving (BA): UL Studieomgeving (MA): UL Berichten: 22911
|
Geplaatst: do 08 aug 2013 23:16 Onderwerp: Re: Zieke medewerker met ontwijkingsgedrag en klust bij |
|
|
Frank Veldhuijsen schreef: | Vervolgens blijkt dat de zieke medewerker (werkzaam in een bouwmarkt) aan het klussen is bij een klant van de bouwmarkt waar hij werkt. En niet één dag, maar zeker 10 a 12 dagen. |
Dat lijkt me ruim voldoende voor ontslag op staande voet (voor zover je dit kunt bewijzen). _________________ Hanc marginis exiguitas non caperet. |
|
|
|
 |
Guthman
Leeftijd: 33 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): HvA
Berichten: 436
|
Geplaatst: wo 11 sep 2013 13:43 Onderwerp: |
|
|
Eens met bona fides.
Wel zou ik advocaat in de arm nemen. Ik ben niet bijzonder aangelegd in het arbeidsrecht, maar ik weet dat deze hoek van het arbeidsrecht (ziekte icm ontslag) bewerkelijk is en dat kleine foutjes grote gevolgen kunnen hebben.
Mogelijk kan e.e.a. geregeld worden in overleg met de arbeidsongeschiktheidsverzekeraar (als jullie die hebben). |
|
|
|
 |
|