Gebruikersnaam:   Wachtwoord:   Gratis Registreren | Wachtwoord vergeten? Blog
Rechtenforum.nl
Rechtenforum.nl Rechtenforum.nl
 
Controle paneel
Registreren Registreren
Agenda Agenda
Help Help
Zoeken Zoeken
Inloggen Inloggen

Partners
Energie vergelijken
Internet vergelijken
Hypotheekadviseur
Q Scheidingsadviseurs
Vergelijk.com

Rechtsbronnen
Rechtspraak
Kamervragen
Kamerstukken
AMvBs
Beleidsregels
Circulaires
Koninklijke Besluiten
Ministeriële Regelingen
Regelingen PBO/OLBB
Regelingen ZBO
Reglementen van Orde
Rijkskoninklijke Besl.
Rijkswetten
Verdragen
Wetten Overzicht

Wettenbundel
Awb - Algm. w. best...
AWR - Algm. w. inz...
BW Boek 1 - Burg...
BW Boek 2 - Burg...
BW Boek 3 - Burg...
BW Boek 4 - Burg...
BW Boek 5 - Burg...
BW Boek 6 - Burg...
BW Boek 7 - Burg...
BW Boek 7a - Burg...
BW Boek 8 - Burg...
FW - Faillissement...
Gemw - Gemeente...
GW - Grondwet
KW - Kieswet
PW - Provinciewet
WW - Werkloosheid...
Wbp - Wet bescherm...
IB - Wet inkomstbel...
WAO - Wet op de arb..
WWB - W. werk & bij...
RV - W. v. Burgerlijk...
Sr - W. v. Strafrecht
Sv - W. v. Strafvor...

Visie
Werkgevers toch ...
Waarderingsperik...
Het verschonings...
Indirect discrim...
Een recht op ide...
» Visie insturen

Rechtennieuws.nl
Loods mag worden...
KPN bereikt akko...
Van der Steur wi...
AKD adviseert de...
Kneppelhout beno...
» Nieuws melden

Snellinks
EUR
OUNL
RuG
RUN
UL
UM
UU
UvA
UvT
VU
Meer links

Rechtenforum
Over Rechtenforum
Maak favoriet
Maak startpagina
Mail deze site
Link naar ons
Colofon
Meedoen
Feedback
Contact

Recente topics
Force justice ...
Briefadres bij...
verkiezingsbed...
Volkshuisevest...
Top Notch Qual...

Carrière
Boekel De Nerée
CMS DSB

Content Syndication


 
Het is nu zo 03 aug 2025 12:12
Bekijk onbeantwoorde berichten

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Wie weet het antwoord op deze vraag?
Moderators: Michèle, StevenK, Moderator Team

 
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1
Printvriendelijk | E-mail vriend(in) Vorige onderwerp | Volgende onderwerp  
Auteur Bericht
amigo1



Leeftijd: 33
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Stier
Studieomgeving (BA): HvU

Berichten: 3


BerichtGeplaatst: zo 04 dec 2011 15:31    Onderwerp: Wie weet het antwoord op deze vraag? Reageer met quote Naar onder Naar boven

Ik moet voor mijn studie een aantal vragen beantwoorden , maar uit deze kom ik echt niet. Iemand enig idee?

Dit is de casus:

Niek (15 jr), Nazik (17 jr) en Frank (15 jr.) zijn vaste supporters van T.E.C. Afgelopen zondag speelden ze uit in Elst. Voor de afwisseling zijn ze op zondag 14 november 2010 maar eens met de trein gegaan. Met een Stanleymes hebben ze in de vrijwel lege treincoupe de vandalisme bestendige bekleding van de banken getest. Het snijden in de bekleding is een leuke uitdaging, zo dachten ze, en het lukte nog aardig ook. In Elst aangekomen forceerde Niek het kettingslot van een nieuwe mountainbike die voor een fietsenwinkel stond. Zo’n fiets is toch gauw zo’n € 500 waard. Gaaf karretje. Nazik en Frank behelpen zich met twee goede ‘stationsfietsen’. Bij het veld aangekomen weet Niek zijn fiets voor € 100 te verpatsen aan een jongen die daar loopt. Nazik en Frank gooien hun fiets in de bosjes. Het was een waardeloze maar wel spannende wedstrijd. T.E.C. begon goed maar die scheids was hartstikke partijdig. Na een strafschop ging het mis. T.E.C. verloor met 2 – 1. Terug lopend naar het station luchten ze hun woede op een smeedijzeren tuinhek en een luxe reclame zuil. Niek wordt door de winkeleigenaar van de zuil op heterdaad betrapt. Nazik en Frank weten zich los te rukken en zijn snel weg. Niek wordt aan de politie overgeleverd. Hij wordt verhoord. Niek vertelt alles, ook van zijn vrienden. De politie belt zijn moeder met de mededeling dat Niek waarschijnlijk een forse geldboete of jeugddetentie kan worden opgelegd. Niek’s moeder is in paniek.

Dit is de vraag: Hoe kan het dat Niek zijn vrienden niet worden gestraft?
en: Speelt zijn leeftijd een rol in de strafvervolging?
Bekijk profiel Stuur privé bericht
harpy



Leeftijd: 45
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Maagd
Studieomgeving (BA): RUN
Studieomgeving (MA): RUN
Berichten: 93


BerichtGeplaatst: ma 05 dec 2011 11:16    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Kijk eens naar opportuniteitsbeginsel en medeplegen.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Lexus



Leeftijd: 65
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Steenbok


Berichten: 164


BerichtGeplaatst: ma 05 dec 2011 20:22    Onderwerp: Re. studievraag Reageer met quote Naar onder Naar boven

De vraag waarom de vrienden van Niek niet worden gestraft is eigenlijk een onzinnige vraag. Als partijen hun werk goed (kunnen) doen, worden ze alle drie gestraft. Zij plegen in elk geval openlijke geweldpleging (141 Sr) en/of vernieling (350 sr) en/of baldadigheid (424 sr). De overtreding 'baldadigheid' lijkt me in dit geval helemaal niet aan de orde. Op art. 141 staat in elk geval
max. 4,5 jaar gevangenisstraf, (VH-zaak) en zij kunnen dus buiten heterdaad worden aangehouden. De casus komt mij nogal onrealistisch over, de politie zal niet bellen om te vertellen dat men jeugddetentie kan krijgen of een geldboete. De moeder dient zich wel druk te maken om de schade aan alle partijen te vergoeden. (de andere ouders uiteraard ook)
De jeugdigen zijn overigens civielrechtelijk zelf aansprakelijk voor de schade. Als ze geen geld hebben is dat niet zo'n probleem, je houdt dan een claim, waar de wettelijke rente jaarlijks bij komt. Als de ouders de schade vergoeden, kunnen zij dat verhalen op hun kind.
De leeftijd speelt natuurlijk wel een rol, zij vallen onder het jeugdstrafrecht en kunnen daardoor maximaal 2 jaar gevangenisstraf krijgen.
Daarnaast krijgen de drie jeugdigen een misdrijf op hun conto, wat hen over enkele jaren grote parten kan spelen als zij gaan solliciteren.
Maar het is gelukkig maar een casus.
Wetenswaardigheidje: op grond van art. 6-166 BW (groepsaansprakelijkheid) kunnen de gedupeerden de schade op één persoon verhalen, die dan zelf voor de betaling aan hem van de andere twee kan zorgdragen.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
LM



Leeftijd: 52
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Steenbok


Berichten: 569


BerichtGeplaatst: ma 05 dec 2011 21:48    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Dat de anderen niet gestraft worden haal ik niet uit de casus, maar ik begrijp dat dit zo is.

Mogelijk speelt een rol dat de verklaring van Niek het enige bewijs is tegen zijn vrienden. Als de vrienden ontkennen en verdere bewijzen ontbreken ontstaat er een 1 tegen 1 situatie en worden deze vrienden waarschijnlijk vrijgesproken als het tot een zaak komt. Als het OM dit van te voren zo inschat zal zij geen vervolging instellen.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1

Tijden zijn in GMT + 2 uur


Wie zijn er online?
Leden op dit forum: Geen

U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
U mag geen reacties plaatsen
U mag uw berichten niet bewerken
U mag uw berichten niet verwijderen
U mag niet stemmen in polls

Ga naar:  



Home | Over Rechtenforum.nl | Agenda | Visie | Downloads | Links | Mail deze site | Contact

Sites: Rechtennieuws.nl | Jure.nl | Maxius.nl | Parlis.nl | Rechtenforum.nl | Juridischeagenda.nl | Juridica.nl | MijnWetten.nl | AdvocatenZoeken.nl

© 2003 - 2018 Rechtenforum.nl | Gebruiksvoorwaarden | Privacyverklaring | RSS feeds