Gebruikersnaam:   Wachtwoord:   Gratis Registreren | Wachtwoord vergeten? Blog
Rechtenforum.nl
Rechtenforum.nl Rechtenforum.nl
 
Controle paneel
Registreren Registreren
Agenda Agenda
Help Help
Zoeken Zoeken
Inloggen Inloggen

Partners
Energie vergelijken
Internet vergelijken
Hypotheekadviseur
Q Scheidingsadviseurs
Vergelijk.com

Rechtsbronnen
Rechtspraak
Kamervragen
Kamerstukken
AMvBs
Beleidsregels
Circulaires
Koninklijke Besluiten
Ministeriële Regelingen
Regelingen PBO/OLBB
Regelingen ZBO
Reglementen van Orde
Rijkskoninklijke Besl.
Rijkswetten
Verdragen
Wetten Overzicht

Wettenbundel
Awb - Algm. w. best...
AWR - Algm. w. inz...
BW Boek 1 - Burg...
BW Boek 2 - Burg...
BW Boek 3 - Burg...
BW Boek 4 - Burg...
BW Boek 5 - Burg...
BW Boek 6 - Burg...
BW Boek 7 - Burg...
BW Boek 7a - Burg...
BW Boek 8 - Burg...
FW - Faillissement...
Gemw - Gemeente...
GW - Grondwet
KW - Kieswet
PW - Provinciewet
WW - Werkloosheid...
Wbp - Wet bescherm...
IB - Wet inkomstbel...
WAO - Wet op de arb..
WWB - W. werk & bij...
RV - W. v. Burgerlijk...
Sr - W. v. Strafrecht
Sv - W. v. Strafvor...

Visie
Werkgevers toch ...
Waarderingsperik...
Het verschonings...
Indirect discrim...
Een recht op ide...
» Visie insturen

Rechtennieuws.nl
Loods mag worden...
KPN bereikt akko...
Van der Steur wi...
AKD adviseert de...
Kneppelhout beno...
» Nieuws melden

Snellinks
EUR
OUNL
RuG
RUN
UL
UM
UU
UvA
UvT
VU
Meer links

Rechtenforum
Over Rechtenforum
Maak favoriet
Maak startpagina
Mail deze site
Link naar ons
Colofon
Meedoen
Feedback
Contact

Recente topics
Force justice ...
Personalized T...
verkiezingsbed...
Kunnen (Kanton...
Boetes CJIB ni...

Carrière
Boekel De Nerée
CMS DSB

Content Syndication


 
Het is nu di 22 jul 2025 21:13
Bekijk onbeantwoorde berichten

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Vorderingsrecht op naam verkopen
Moderators: Nemine contradicente, StevenK, Moderator Team

 
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1
Printvriendelijk | E-mail vriend(in) Vorige onderwerp | Volgende onderwerp  
Auteur Bericht
Caverie



Leeftijd: 30
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Steenbok
Studieomgeving (BA): JHAF
Studieomgeving (MA): UvT
Berichten: 7


BerichtGeplaatst: za 05 jan 2013 15:25    Onderwerp: Vorderingsrecht op naam verkopen Reageer met quote Naar onder Naar boven

Hoi. Ik ben bezig met een opdracht met betrekking tot het geldig overdragen van een vorderingsrecht op naam.

De casus is als volgt:
De versnellingsbak wordt door Bart en Henk gekocht bij Boeiens B.V. voor een bedrag van € 2000,-. Om de versnellingsbak te kunnen betalen, besluiten Bart en Henk een bedrag van € 2000,- euro te lenen bij de Regiobank.

Daarna wordt het volgende gesteld:
Stel: de Regiobank vreest dat Bart en Henk het geleende geldbedrag van € 2000,- niet zullen terugbetalen. De Regiobank besluit daarom op 11 januari 2012 het recht op terugbetaling te verkopen voor een bedrag van € 1500,- aan de IJsselstijnsebank. Nog dezelfde dag wordt een mededeling hiervan gedaan aan Bart en Henk.

b. Geef aan of er een geldige overdracht heeft plaatsgevonden tussen de Regiobank en de IJsselstijnsebank. Motiveer je antwoord aan de hand van relevante wetsartikelen en behandel alle vereisten van de overdracht.


Volgens artikel 3:84 is er sprake van een geldige titel. De vervreemder (regiobank) is beschikkingsbevoegd, en van de overdracht is melding gedaan aan Henk & Bart. Dan is de overdracht toch geldig? Mijn docent zegt namelijk van niet, omdat er van de wijziging geen akte is opgesteld.

Heeft hij gelijk of ik?
Bekijk profiel Stuur privé bericht
bona fides




Geslacht: Man

Studieomgeving (BA): UL
Studieomgeving (MA): UL
Berichten: 22911


BerichtGeplaatst: za 05 jan 2013 16:08    Onderwerp: Re: Vorderingsrecht op naam verkopen Reageer met quote Naar onder Naar boven

Caverie schreef:
Volgens artikel 3:84 is er sprake van een geldige titel.

Onmogelijk. Uit art. 3:84 BW valt op geen enkele manier af te leiden dat iets een geldige titel is of niet.

Wellicht bedoel je: volgens art. 3:84 BW is er sprake van een geldige overdracht als voldaan is aan de eisen: geldige titel, beschikkingsbevoegdheid, geldige levering.

Vervolgens bedoel je wellicht te zeggen dat de koopovereenkomst tussen Regiobank en IJsselstijnsebank de vereiste titel oplevert.

Een nauwkeurige formulering is van levensbelang, ook omdat je anders zelf door de bomen al snel het bos niet meer zult zien.

Quote:
De vervreemder (regiobank) is beschikkingsbevoegd, en van de overdracht is melding gedaan aan Henk & Bart. Dan is de overdracht toch geldig?

De vordering op Bart en Henk viel in het vermogen van Regiobank, dus Regiobank is inderdaad beschikkingsbevoegd.

Blijft over de vraag of er geldig is geleverd. Voor levering van een vordering op naam moet je kijken naar art. 3:94 BW. Uit lid 1 (en ook lid 3) volgt dat naast mededeling van de levering aan Bart en Henk, de levering van de vordering door Regiobank aan IJsselsteinsebank ook dient te zijn vastgelegd in een "daartoe bestemde akte". Van zo'n akte maakt de casus geen melding, wat betekent dat je ervan moet uitgaan dat de akte niet bestaat. Er is dus geen geldige levering.

Quote:
Mijn docent zegt namelijk van niet, omdat er van de wijziging geen akte is opgesteld.

Geen idee wat je bedoelt met "de wijziging", maar art. 3:94 lid 1 BW vereist zoals gezegd een akte waarin de levering van de vordering door Regiobank aan IJsselsteinsebank is vastgelegd.
_________________
Hanc marginis exiguitas non caperet.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Caverie



Leeftijd: 30
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Steenbok
Studieomgeving (BA): JHAF
Studieomgeving (MA): UvT
Berichten: 7


BerichtGeplaatst: za 05 jan 2013 17:10    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Ik las mijn post en zag, net als jij, dat ik inderdaad een paar dingen verkeerd had verwoord. Sorry daarvoor.

Ik zie nu inderdaad tweemaal (in lid 1 en lid 3) in artikel 3:94 staan dat er een akte nodig is. Deze is inderdaad niet genoemd, dus nu snap ik waarom mijn docent zegt dat de overdracht niet rechtsgeldig is.

Bedankt!
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1

Tijden zijn in GMT + 2 uur


Wie zijn er online?
Leden op dit forum: Geen

U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
U mag geen reacties plaatsen
U mag uw berichten niet bewerken
U mag uw berichten niet verwijderen
U mag niet stemmen in polls

Ga naar:  



Home | Over Rechtenforum.nl | Agenda | Visie | Downloads | Links | Mail deze site | Contact

Sites: Rechtennieuws.nl | Jure.nl | Maxius.nl | Parlis.nl | Rechtenforum.nl | Juridischeagenda.nl | Juridica.nl | MijnWetten.nl | AdvocatenZoeken.nl

© 2003 - 2018 Rechtenforum.nl | Gebruiksvoorwaarden | Privacyverklaring | RSS feeds