|
Auteur |
Bericht |
froid
Leeftijd: 35 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UL
Berichten: 2
|
Geplaatst: vr 22 okt 2010 13:27 Onderwerp: Verhuurder komt afspraak niet na |
|
|
Beste civilisten,
Ik heb een probleem en ik hoop dat iemand mij een advies kan geven.
Sinds september huur ik een woonruimte. Op het moment dat ik de sleutel kreeg viel het mij op dat de verwarming geen knop heeft (en zodoende niet aan/uit kan). Deze zou 'zsm' geregeld worden (het staat als mankement op schrift van die datum). Ik ben in de tussentijd op vakantie geweest etc dus ik heb er zelf in het begin niet veel vaart achter gezet.
Maar ik ben nu sinds begin oktober bezig om een verwarmingsknop te krijgen. Helaas krijg ik het gevoel dat ik aan het lijntje word gehouden; de ene keer is de elektricien ziek, de volgende keer kan de tussenpersoon hem niet bereiken, de keer daarna heeft hij schijnbaar voor mijn deur gestaan (zonder afspraak) en was ik er dus niet. Ik ben wel eenmalig door hem gebeld, of ik heb in ieder geval een gemiste oproep van een privénummer gehad. Deze kon ik echter niet opnemen omdat er na 1 x overgaan al werd opgehangen.
Al het contact met deze elektricien gaat via een tussenpersoon (het 'servicebureau').
Wat raden jullie mij aan? Ik zit binnenkort al 2 maanden zonder werkende verwarming terwijl ik hier wel voor betaal.
Alvast bedankt! |
|
|
|
 |
Laurens02
Leeftijd: 38 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): RUN Studieomgeving (MA): RUN Berichten: 467
|
Geplaatst: vr 22 okt 2010 13:44 Onderwerp: |
|
|
Het ontbreken van een verwarmingsknop lijkt mij een gebrek dat huurvermindering rechtvaardigt. Zoek even naar het gebrekenboek huurcommissie - daar zal het wel ergens in vermeld staan.
Je kunt dreigen met en eventueel overgaan tot het inhouden van een deel van de huur (bereken de verhuurder gerust voor hoe je bijv. 40% van de huurprijs gaat betalen). Waarschijnlijk is het dan op korte termijn geregeld. _________________ È meglio una mano dal giudice, che un abbraccio dall'avvocato. |
|
|
|
 |
froid
Leeftijd: 35 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UL
Berichten: 2
|
Geplaatst: vr 22 okt 2010 15:10 Onderwerp: |
|
|
Ja dat van de huurcommissie is een goed idee inderdaad, daar was ik sowieso al mee bezig (er blijkt wel meer aan te schelen hier) maar ik vroeg me vooral af of het inderdaad een gebrek was dat direct iets zou opleveren. Ik zou het dan waarschijnlijk onder "onvoldoende capaciteit van de centrale verwarming" (lijst c) moeten scharen..
Ik heb net per mail te horen gekregen dat de elektricien nu een hersenschudding heeft opgelopen. Het moet niet gekker worden..
Helaas kan ik niet zelf minder gaan betalen aangezien het automatische incasso's zijn.. Nu kan ik ze wel elke keer gaan laten terugboeken (en het juiste bedrag storten), maar dat is ook weer zoiets..
Update: heb net gesproken met de huurcommissie en ik moet ze 6 weken de tijd geven om het te herstellen vanaf het eerste contact dat ik heb gezocht over de gebreken. Dan pas kan ik stappen ondernemen. Pff... Dan kan ik dus nog tot december wachten. Dat wordt koud voor mij deze herfst! |
|
|
|
 |
Laurens02
Leeftijd: 38 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): RUN Studieomgeving (MA): RUN Berichten: 467
|
Geplaatst: vr 22 okt 2010 15:42 Onderwerp: |
|
|
Je geeft in de eerste bericht aan dat het is opgeschreven op de papieren bij oplevering. Sinds begin september zijn wel 6 weken voorbijgegaan, dus dat lijkt me geen probleem.
Dat 'de' elektricien een hersenschudding heeft lijkt me geen argument, ik mag toch hopen dat er meer electriciens te vinden zijn. Überhaupt: een electricien voor de knop op een verwarming?! Laat de verhuurder liever een loodgieter zoeken. _________________ È meglio una mano dal giudice, che un abbraccio dall'avvocato. |
|
|
|
 |
HenkR
Leeftijd: 56 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): OU
Berichten: 1146
|
Geplaatst: za 23 okt 2010 11:52 Onderwerp: |
|
|
Nja, zoveel tijd is er nu ook weer niet verstreken sinds begin oktober..
Veel bellen, voornamelijk met de electriciën zelf. (Tactisch aanpakken om dat nummer te krijgen misschien en daarna ook tact bewaren.)
(Er zijn als je van een woningbouwvereniging huurt ook vaak ook noodnummers op stickers in meterkasten enzo.
Als de kachel het niet doet hoort dat bij een woningbouwvereniging binnen een dag -hooguit de volgende dag- opgelost kunnen zijn.) _________________ 'Justice is supposed to be blind. But must it be stupid too?' |
|
|
|
 |
|