|
Auteur |
Bericht |
roxyno1
Leeftijd: 45 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): EUR
Berichten: 3
|
Geplaatst: zo 21 jan 2007 11:31 Onderwerp: Van Kreuningen- Bessem arrest |
|
|
We moeten voor historische ontwikkelingen vh recht een opdracht maken nav dit arrest.
Het is sowieso een moeilijk arrest om te lezen en ik moet het linken met rechtshistorie.
Help!!!!! |
|
|
|
 |
MiriamvL
Leeftijd: 42 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UL Studieomgeving (MA): UL Berichten: 2826
|
Geplaatst: zo 21 jan 2007 12:35 Onderwerp: |
|
|
Als je googled zijn er 5 hits waarin dit arrest genoemd wordt, lees die info door, lees ook eerst de noot, als die er is, door eerst over het arrest te lezen begrijp je beter de context en het perspectief, en dan leest het arrest ook een stuk makkelijker... _________________ If you've done nothing wrong, you've got nothing to fear. If you've something to hide, you shouldn't even be here.
We're concerned you're a threat..
We're moving to a situation, where your lives exist as information.
Pet Shop Boys - Integral |
|
|
|
 |
tikSimone
Leeftijd: 59 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): EUR Studieomgeving (MA): EUR Berichten: 12147
|
Geplaatst: zo 21 jan 2007 14:04 Onderwerp: Re: Van Kreuningen- Bessem arrest |
|
|
roxyno1 schreef: | Help!!!!! | Eh ... wat is je hulpvraag precies?? _________________ Nait soez'n, moar doun! |
|
|
|
 |
MarijnP
Leeftijd: 37 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): EUR Studieomgeving (MA): EUR Berichten: 321
|
Geplaatst: zo 21 jan 2007 16:38 Onderwerp: |
|
|
Ik ben ook bezig met dit arrest en het arrest op zich is toch niet zo heel moeilijk? Het gaat om het feit dat de HR in dit arrest oordeelde dat de verweerders ook een schadevergoeding moesten betalen voor de immateriele schade die van Kreuningen had geleden. Ze komen tot dit oordeel door externe rechtsvergelijking toe te passen, in andere landen was het namelijk al gebruikelijk om immateriele schadevergeoding toe te kennen.
Ik denk dat dat aardig in de buurt komt.
Ik heb echter nog wel een vraag: er wordt diverse malen verwezen naar art. 1407 vn het oude BW, is er ergens een site ofzo waar ik de inhoud van dit artikel terug kan vinden? |
|
|
|
 |
LeChat
Leeftijd: 40 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UU Studieomgeving (MA): UvT Berichten: 797
|
Geplaatst: ma 22 jan 2007 18:29 Onderwerp: |
|
|
Dan moet je ergens een 'transponeringstabel' NBW-oud BW opzoeken, staat ook in gespecialiseerde wettenbundels bijv. Ik weet 'm zo 1-2-3 niet online. _________________ Gelijk hebben is nog geen gelijk krijgen. |
|
|
|
 |
christel
Leeftijd: 41 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 13
|
Geplaatst: do 25 jan 2007 20:42 Onderwerp: |
|
|
Ik ga even zoeken, volgens mij staat er in één van mijn boeken achterin zo'n tabel.
Ik kom er op terug! |
|
|
|
 |
|