Gebruikersnaam:   Wachtwoord:   Gratis Registreren | Wachtwoord vergeten?
Rechtenforum.nl
Rechtenforum.nl Rechtenforum.nl
 
Controle paneel
Registreren Registreren
Agenda Agenda
Help Help
Zoeken Zoeken
Inloggen Inloggen

Partners
Energie vergelijken
Internet vergelijken
Hypotheekadviseur
Q Scheidingsadviseurs
Vergelijk.com

Rechtsbronnen
Rechtspraak
Kamervragen
Kamerstukken
AMvBs
Beleidsregels
Circulaires
Koninklijke Besluiten
Ministeriële Regelingen
Regelingen PBO/OLBB
Regelingen ZBO
Reglementen van Orde
Rijkskoninklijke Besl.
Rijkswetten
Verdragen
Wetten Overzicht

Wettenbundel
Awb - Algm. w. best...
AWR - Algm. w. inz...
BW Boek 1 - Burg...
BW Boek 2 - Burg...
BW Boek 3 - Burg...
BW Boek 4 - Burg...
BW Boek 5 - Burg...
BW Boek 6 - Burg...
BW Boek 7 - Burg...
BW Boek 7a - Burg...
BW Boek 8 - Burg...
FW - Faillissement...
Gemw - Gemeente...
GW - Grondwet
KW - Kieswet
PW - Provinciewet
WW - Werkloosheid...
Wbp - Wet bescherm...
IB - Wet inkomstbel...
WAO - Wet op de arb..
WWB - W. werk & bij...
RV - W. v. Burgerlijk...
Sr - W. v. Strafrecht
Sv - W. v. Strafvor...

Visie
Werkgevers toch ...
Waarderingsperik...
Het verschonings...
Indirect discrim...
Een recht op ide...
» Visie insturen

Rechtennieuws.nl
Loods mag worden...
KPN bereikt akko...
Van der Steur wi...
AKD adviseert de...
Kneppelhout beno...
» Nieuws melden

Snellinks
EUR
OUNL
RuG
RUN
UL
UM
UU
UvA
UvT
VU
Meer links

Rechtenforum
Over Rechtenforum
Maak favoriet
Maak startpagina
Mail deze site
Link naar ons
Colofon
Meedoen
Feedback
Contact

Recente topics
Question regar...
Hoger beroep -...
Verplicht opne...
Bijzondere oms...
aangifte of al...

Carrière
Boekel De Nerée
CMS DSB

Content Syndication


 
Het is nu ma 26 okt 2020 11:47
Bekijk onbeantwoorde berichten

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Recht op 13de maand?
Moderators: Michèle, StevenK, Moderator Team

 
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1
Printvriendelijk | E-mail vriend(in) Vorige onderwerp | Volgende onderwerp  
Auteur Bericht
gaboronline








Berichten: 5


BerichtGeplaatst: zo 23 okt 2005 0:52    Onderwerp: Recht op 13de maand? Reageer met quote Naar onder Naar boven

Ik zit met het volgende vraagstuk en ik hoop dat iemand mij kan helpen.

In mijn arbeidsovereenkomst is het volgende opgenomen:

-----------------
Na elke kalenderjaar in vast vastdienstverband zal er een 13e maansalaris worden uitgekeerd als winstdelingsregeling in de maand januari. Bij het tussentijds beendigen van het vaste dienstverband komt deze winstuitkering voor het lopende jaar te vervallen.
-----------------

Wanneer ik mijn werkgever op 1-11-2005 te kennen geeft dat ik wil stoppen met werken ben ik verplicht 2 maanden door te werken ivm. mijn opzegtermijn. Mijn laatste werkdag zal dan op 31-12-2005 plaatsvinden.

Nu heb ik de volgende vragen:
- Heb ik in januari 2006 recht op de winstdelingsregeling van het jaar 2005?
- Is er nog steeds sprake van een vast dienstverband tussen het moment dat ik te kennen geeft dat ik wil stoppen en het moment dat ik daadwerkelijk uit dienst treed?
- Indien ik recht heb waar kan ik dat terug binnen in een wetboek?

Ik hoop dat er iemand is die mijn een raad kan geven.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
bona fides




Geslacht: Man

Studieomgeving (BA): UL
Studieomgeving (MA): UL
Berichten: 22692


BerichtGeplaatst: zo 23 okt 2005 3:03    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Over opzegging van een arbeidsovereenkomst kun je iets vinden in artikel 7:672 BW. Lid 1 bepaalt dat opzegging geschiedt tegen het einde van de maand (tenzij schriftelijk of door het gebruik iets anders is overeengekomen), dus wellicht is het verstandig om de komende week eens met je baas te praten ipv op 1-11-2005. Een wettelijke bepaling die precies het antwoord geeft op je vraag of je wel of geen recht hebt op winstdeling zul je echter niet vinden.

Als je opzegt per 1-1-2006 lijkt me dat je op basis van je CAO recht hebt op de winstuitkering. Van tussentijdse beëindiging lijkt mij geen sprake. In ieder geval is het moment van opzeggen niet het moment van beëindiging. Tussentijds lijkt me uitsluitend over dat "lopende jaar", dus over 1-1-2005 t/m 31-12-2005 te gaan en niet ook de periode 1-1-2006 t/m het moment van uitbetalen. Mocht je baas of personeelszaken hier anders over denken, laat het ons dan vooral weten.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
StevenK
Moderator


Leeftijd: 47
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Boogschutter
Studieomgeving (BA): OU
Studieomgeving (MA): OU
Berichten: 4105


BerichtGeplaatst: zo 23 okt 2005 7:35    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Dat zul je op je werk na moeten vragen; het is redelijk gebruikelijk dat zo'n winstdeling die in januari uitgekeerd wordt, alleen beschikbaar is voor de mensen die op 1 januari nog in dienst zijn.
_________________
man, vader, fietser, moderator, nerd & advocaat
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Bekijk de homepage
gaboronline








Berichten: 5


BerichtGeplaatst: zo 23 okt 2005 14:59    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Bedankt voor de antwoorden. Ik zal zeker laten weten hoe het verlopen is. Maar mijn grootste vraag was: Heb ik tussen de periode van opzeggen (1-11-2006) en mijn laatste werkdag (31-12-2005) nog steeds een 'vast dienstverband'? Want als dat niet zo is, dus als die periode een andere naam heeft, dan is mijn 'vaste dienstverband' dus voortijd beeindigd en heb ik geen recht op een 13de maand
Bekijk profiel Stuur privé bericht
StevenK
Moderator


Leeftijd: 47
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Boogschutter
Studieomgeving (BA): OU
Studieomgeving (MA): OU
Berichten: 4105


BerichtGeplaatst: zo 23 okt 2005 15:43    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

gaboronline schreef:
Bedankt voor de antwoorden. Ik zal zeker laten weten hoe het verlopen is. Maar mijn grootste vraag was: Heb ik tussen de periode van opzeggen (1-11-2006) en mijn laatste werkdag (31-12-2005) nog steeds een 'vast dienstverband'? Want als dat niet zo is, dus als die periode een andere naam heeft, dan is mijn 'vaste dienstverband' dus voortijd beeindigd en heb ik geen recht op een 13de maand

Je dienstverband eindigt pas op de 31ste december.
_________________
man, vader, fietser, moderator, nerd & advocaat
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Bekijk de homepage
Sabine



Leeftijd: 38
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Weegschaal


Berichten: 27


BerichtGeplaatst: vr 04 nov 2005 11:50    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

mijn vriend heeft net zijn baan opgezegd (verzekeringsbranche), en hij krijgt altijd een 13e maand in december. per 1 januari begint hij bij een ander bedrijf, en hij heeft in december gewoon recht op zijn 13e maand. dit was anders geweest als hij per december op zou stappen. zijn vast dienstverband loopt immers tot 31 december, en hij heeft dus het hele kalenderjaar gewerkt. zoals jij het beschreef, heeft hij het ook zo in zijn contract staan. of het verschil maakt of de 13e mnd in dec. of jan. wordt uitgekeerd weet ik niet, maar dit lijkt mij niet, het gaat immers over hetzelfde jaar.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1

Tijden zijn in GMT + 2 uur


Wie zijn er online?
Leden op dit forum: Geen

U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
U mag geen reacties plaatsen
U mag uw berichten niet bewerken
U mag uw berichten niet verwijderen
U mag niet stemmen in polls

Ga naar:  



Home | Over Rechtenforum.nl | Agenda | Visie | Downloads | Links | Mail deze site | Contact

Sites: Rechtennieuws.nl | Jure.nl | Maxius.nl | Parlis.nl | Rechtenforum.nl | Juridischeagenda.nl | Juridica.nl | MijnWetten.nl | AdvocatenZoeken.nl

© 2003 - 2018 Rechtenforum.nl | Gebruiksvoorwaarden | Privacyverklaring | RSS feeds