|
Auteur |
Bericht |
Bordewolf
Leeftijd: 68 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 63
|
Geplaatst: di 02 jan 2007 13:17 Onderwerp: Opzeggen gids |
|
|
het volgende is er aan de hand. Ik wil mijn tv-gids per heden opzeggen (jaarabonnement). Nu beweert de uigever dat in hun algemene voorwaarden staat dat dit 2 maanden van te voren moet gebeuren. Dit lijkt me een onredelijke termijn voor een jaarabonnement.
Ik heb het komende jaar ook nog niet betaald.
Mag de uitgever ongevraagd ,ondanks dat ik niet betaal, toch leveren?
ben ik verplicht om te betalen en is de twee maand opzegtermijn (die niet in hun gids staat afgedrukt !!) redelijk ?
Wat zijn de gevolgen wanneer ik niet betaal omdat ik de gids gewoonweg niet meer wil? |
|
|
|
 |
M
Geslacht: 
Studieomgeving (BA): OU
Berichten: 275
|
Geplaatst: di 02 jan 2007 20:17 Onderwerp: |
|
|
6 weken of twee maanden zijn redelijk normale opzegtermijnen in de praktijk. Hoe het juridisch zit weet ik zo even niet.
In principe moet het voor jou mogelijk zijn om, op het moment dat jij abonnee wordt, kennis te nemen van de voorwaarden die eraan verbonden zijn. Als ik kijk naar bijvoorbeeld de Veronica Gids, waar men ook 2 maanden noemt als opzegtermijn, zijn de voorwaarden gewoon terug te vinden: Abonnee service Veronica
Ik ken ook situaties waarin er drie maanden opzegtermijn geldt bij jaarabonnementen, dus twee maanden vind ik persoonlijk nog niet zo heel erg. |
|
|
|
 |
tikSimone
Leeftijd: 59 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): EUR Studieomgeving (MA): EUR Berichten: 12147
|
Geplaatst: di 02 jan 2007 22:32 Onderwerp: |
|
|
Toen je het abonnement hebt genomen is ongetwijfeld verwezen naar de algemene voorwaarden en hoe je daar kennis van kon nemen. Meestal staat dit in een bevestigingsbrief.
De uitgever blijft jou gewoon dat ding sturen, want jullie overeenkomst geldt nog. De opzegtermijn is niet echt onredelijk en mochten mensen dat vinden, dan moeten ze bij het aangaan van de overeenkomst dat deel van de algemene voorwaarden afwijzen.
Als jij niet betaalt riskeer je alleen maar verhogingen, dus dat lijkt me niet zo handig.
Praktische tip: zeg nu alvast op, dan voorkom je dat je het dit najaar vergeet. Anders zit je er wéér een jaar aan vast. _________________ Nait soez'n, moar doun! |
|
|
|
 |
bona fides
Geslacht: 
Studieomgeving (BA): UL Studieomgeving (MA): UL Berichten: 22911
|
Geplaatst: wo 03 jan 2007 0:58 Onderwerp: |
|
|
Art 6:237 sub l BW bepaalt dat bij een consumentenovereenkomst een opzegtermijn langer dan 3 maanden vermoedt wordt onredelijk bezwarend te zijn. 2 maanden blijft hier redelijk ruim binnen.
Art 6:236 sub j BW bepaalt dat bij een consumentenovereenkomst stilzwijgende verlenging met meer dan een jaar onredelijk bezwarend is. Precies een jaar is op het randje en daarmee niet per definitie niet onredelijk bezwarend, maar het is intussen een behoorlijk gebruikelijke voorwaarde en ik vermoed niet dat een rechter deze zal vernietigen. Het wachten is hier op een wetsvoorstel van de PvdA dat al een hele tijd in voorbereiding is en het typisch niet zal halen tenzij de combinatie VVD/CDA op tijd voldoende verliest in de Eerste Kamer. Het wachten is dus eigenlijk op Europese wetgeving. _________________ Hanc marginis exiguitas non caperet. |
|
|
|
 |
abraxes
Leeftijd: 45 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): OU
Berichten: 1624
|
Geplaatst: wo 03 jan 2007 1:53 Onderwerp: |
|
|
Quote: | is de twee maand opzegtermijn (die niet in hun gids staat afgedrukt !!) redelijk ? |
Gids? Staan de algemene voorwaarden daarin? Zo nee, op welke wijze hebt u de algemene voorwaarden kunnen waarnemen? Vernietiging van de desbetreffende voorwaarde zou kunnen worden overwogen. Daar zal voor wat betreft onderhavig geval in beginsel slechts sprake van zijn indien deze niet volgens de in de wet bepaalde methode tot u is gekomen.
Tiksimone:
Quote: | De uitgever blijft jou gewoon dat ding sturen, want jullie overeenkomst geldt nog. De opzegtermijn is niet echt onredelijk en mochten mensen dat vinden, dan moeten ze bij het aangaan van de overeenkomst dat deel van de algemene voorwaarden afwijzen. |
Dit citaat impliceert derhalve een toestand waaromtrent gesteld kan worden dat contractspatijen zich niet begeven op het terrein waar de wet bepaalt dat er sprake is van een zekere onredelijkheid. |
|
|
|
 |
tikSimone
Leeftijd: 59 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): EUR Studieomgeving (MA): EUR Berichten: 12147
|
Geplaatst: wo 03 jan 2007 1:56 Onderwerp: |
|
|
Abraxes schreef: | Dit citaat impliceert derhalve een toestand waaromtrent gesteld kan worden dat contractspatijen zich niet begeven op het terrein waar de wet bepaalt dat er sprake is van een zekere onredelijkheid. |
Wat bedoel je precies? Je kunt toch altijd proberen te onderhandelen over de AV? Ikzelf heb dat bijvoorbeeld met mijn huidige uitzendovereenkomst gedaan. _________________ Nait soez'n, moar doun! |
|
|
|
 |
bona fides
Geslacht: 
Studieomgeving (BA): UL Studieomgeving (MA): UL Berichten: 22911
|
Geplaatst: wo 03 jan 2007 4:00 Onderwerp: |
|
|
@Bordewolf: abraxes bedoelt dat de algemene voorwaarden (AV) vernietigbaar zijn wanneer ze niet voor of bij het aangaan van het jaarabonnement "ter hand" zijn gesteld.
Wellicht heb je je geabonneerd door het invullen van een bon of formulier met daarop een link naar de AV, of met de AV achterop. In dat geval gelden de AV als ter hand gesteld. Dit is maar een gok natuurlijk.
Mochten de AV toch niet op de juiste wijze ter hand zijn gesteld, dan kun je aangeven de AV te vernietigen en per de eerstvolgende maand op te zeggen.
Als je het abonnement via de website van Veronica hebt afgesloten, dan lijkt me van een juiste terhandstelling geen sprake, zie hieronder.
M schreef: | Als ik kijk naar bijvoorbeeld de Veronica Gids, waar men ook 2 maanden noemt als opzegtermijn, zijn de voorwaarden gewoon terug te vinden: Abonnee service Veronica |
Uit deze AV haal ik eerlijk gezegd niet dat een abonnement elk jaar weer stilzwijgend met een jaar wordt verlengd. Als ik Bordewolf overigens goed lees, zegt hij dit ook niet (nog afgezien van de mogelijkheid dat het bij hem niet om de Veronica gids gaat). De AV (nou ja, de "Abonnee Service Veronica"-pagina) zegt:
Quote: | Abonnementen continueren stilzwijgend na de actie-periode met een jaar en gelden tot wederopzegging, tenzij anders vermeld in de actievoorwaarden.
Opzeggingen
Uiterlijk twee maanden voor het verstrijken van de abonnementsperiode, onder vermelding van het abonneenummer, naar Postbus 22880, 1202 CS Hilversum of per e-mail. Je ontvangt binnen twee weken een bevestiging van je opzegging. Heb je deze niet binnen genoemde termijn ontvangen, dan is de opzegging niet verwerkt en dien je contact op te nemen met de Abonnee Service. |
Dus alleen na afloop van de actie-periode wordt het abonnement 1x met een jaar verlengd. Daarna geldt een opzegtermijn van 2 maanden. Dus als Bordewolf al uit de actie-periode plus een jaar is, is er slechts een opzegtermijn van 2 maanden en dan is hij ervan af. Toch?
Als ik daarna de FAQ onder opzeggingen lees, ben ik bang dat Veronica het anders heeft bedoeld:
Quote: | Wanneer moet ik opzeggen?
Tenminste 2 maanden vóór het verstrijken van de abonnementstermijn, anders wordt het abonnement stilzwijgend verlengd met 1 jaar. |
Alleen vind ik deze opmerking veel te veel verstopt. Wanneer je via de website een abonnement afsluit wordt er zelfs überhaupt niet gewezen op de informatie onder "Abonnee Service". Dit lijkt me niet een correcte terhandstelling. Bovendien voldoet de manier van electronisch contracteren die hier is gebruikt op heel veel punten niet aan de eisen die in het BW worden gesteld (geen mogelijkheid om fouten ongedaan te maken bijvoorbeeld).
tikSimone schreef: | Je kunt toch altijd proberen te onderhandelen over de AV? Ikzelf heb dat bijvoorbeeld met mijn huidige uitzendovereenkomst gedaan. |
Bij arbeidsovereenkomsten is de wettelijke regeling van algemene voorwaarden niet van toepassing (art 6:245 BW), en een uitzendovereenkomst is volgens mij ook een arbeidsovereenkomst.
Dat wil natuurlijk niet zeggen dat je over de AV niet zou kunnen onderhandelen, inderdaad door ze om te beginnen (deels) af te wijzen. In het algemeen zal dat echter niet zo eenvoudig zijn (zeker bij iets als een jaarabonnement op een tv-gids). _________________ Hanc marginis exiguitas non caperet. |
|
|
|
 |
|