Gebruikersnaam:   Wachtwoord:   Gratis Registreren | Wachtwoord vergeten? Blog
Rechtenforum.nl
Rechtenforum.nl Rechtenforum.nl
 
Controle paneel
Registreren Registreren
Agenda Agenda
Help Help
Zoeken Zoeken
Inloggen Inloggen

Partners
Energie vergelijken
Internet vergelijken
Hypotheekadviseur
Q Scheidingsadviseurs
Vergelijk.com

Rechtsbronnen
Rechtspraak
Kamervragen
Kamerstukken
AMvBs
Beleidsregels
Circulaires
Koninklijke Besluiten
Ministeriële Regelingen
Regelingen PBO/OLBB
Regelingen ZBO
Reglementen van Orde
Rijkskoninklijke Besl.
Rijkswetten
Verdragen
Wetten Overzicht

Wettenbundel
Awb - Algm. w. best...
AWR - Algm. w. inz...
BW Boek 1 - Burg...
BW Boek 2 - Burg...
BW Boek 3 - Burg...
BW Boek 4 - Burg...
BW Boek 5 - Burg...
BW Boek 6 - Burg...
BW Boek 7 - Burg...
BW Boek 7a - Burg...
BW Boek 8 - Burg...
FW - Faillissement...
Gemw - Gemeente...
GW - Grondwet
KW - Kieswet
PW - Provinciewet
WW - Werkloosheid...
Wbp - Wet bescherm...
IB - Wet inkomstbel...
WAO - Wet op de arb..
WWB - W. werk & bij...
RV - W. v. Burgerlijk...
Sr - W. v. Strafrecht
Sv - W. v. Strafvor...

Visie
Werkgevers toch ...
Waarderingsperik...
Het verschonings...
Indirect discrim...
Een recht op ide...
» Visie insturen

Rechtennieuws.nl
Loods mag worden...
KPN bereikt akko...
Van der Steur wi...
AKD adviseert de...
Kneppelhout beno...
» Nieuws melden

Snellinks
EUR
OUNL
RuG
RUN
UL
UM
UU
UvA
UvT
VU
Meer links

Rechtenforum
Over Rechtenforum
Maak favoriet
Maak startpagina
Mail deze site
Link naar ons
Colofon
Meedoen
Feedback
Contact

Recente topics
Top Notch Qual...
Best Quality C...
Force justice ...
Best Patches i...
Personalized T...

Carrière
Boekel De Nerée
CMS DSB

Content Syndication


 
Het is nu di 29 jul 2025 21:52
Bekijk onbeantwoorde berichten

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Komt dit nog ooit goed?
Moderators: Michèle, StevenK, Moderator Team

 
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1
Printvriendelijk | E-mail vriend(in) Vorige onderwerp | Volgende onderwerp  

Verslaafde ex gedetineerden moeten verplicht begeleid wonen?
Ja
16%
 16%  [ 1 ]
Nee
83%
 83%  [ 5 ]
Daar laat ik mij niet over uit
0%
 0%  [ 0 ]
Totaal aantal stemmen : 6

Auteur Bericht
Teleurgesteld



Leeftijd: 45
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Schorpioen


Berichten: 7


BerichtGeplaatst: vr 23 apr 2010 9:25    Onderwerp: Komt dit nog ooit goed? Reageer met quote Naar onder Naar boven

Mijn zus is in december 2009 vrijgekomen nadat ze 15 maanden gedetineerd was. Voordat ze gedetineerd was gebruikte ze bruin en wit, zat ze in de (straat)prostitutie en had ze al twee keer eerder een gevangenis van binnen gezien. Aanvankelijk was het de bedoeling dat ze begeleid ging wonen in een project, maar madam beloofde gouden bergen, ze wilde niks meer met drugs te maken hebben, wilde met onze moeder op vakantie gaan in Spanje etc. Onze moeder vond het idee dat haar dochter in een woonvorm weer moest leren deelnemen aan de maatschappij bepaald ook niet zitten, en heeft haar zolang in huis genomen. Samen met haar vriend hebben ze een eigen woning voor haar geregeld, uitkering aangevraagd etc.

Toen madam nog verslaafd was, leerde ze een (voor ons) een toffe gozer kennen, die echt werkelijk alles voor haar overhad, en nog steeds heeft. Deze man maakte iedere maand geld naar over in de bajes, nam alles mee wat ze wilde invoeren etc. Echter op een bepaald moment heeft zij de relatie verbroken, en niks meer van zich laten zien of horen. Naar eigen zeggen kwam dat omdat haar einddatum in zicht kwam, en ze hiervan best wel nerveus werd, en het erg druk kreeg met de TR-training (Terugdringen Recidive), assertiviteitstraingen etc.

Eén dag na zijn verjaardag stond ze opeens onaangekondigd bij hem aan de deur, en hebben ze het een en ander uitgepraat. Ze wilde graag weer contact hebben, maar kwam niet bij hem op bezoek als hij niet verhuisde. Hij woonde midden in een grote drugsbuurt, en dat was nou juist iets dat zij wilde vermijden. Tenslotte is deze man dan verhuisd, iets dat hij sowieso al van plan was, nadat er drie keer in één jaar tijd bij hem was ingebroken. Hij vond een woning die gelegen is in een heel andere stad, en toevallig ook de nieuwe woonplaats is van mijn zus. Toen hij de preciese ligging van deze nieuwe woning wist, bleek dat precies aan de achterkant te zijn van de woning van mijn zus. Een afstand van nog geen 100 meter.

Vanaf het moment dat mijn zus de sleutel heeft van haar woning is ze meteen, met alleen een tweepersoons luchtbed vertrokken naar haar woning. Daar had ze alleen een oude dressoir, en televisie staan. Vanaf dat moment is het weer goed mis aan het gaan. Hoewel ze twee jaar verplicht reclasseringstoezicht heeft, is ze alweer volop aan het basen. Terwijl ze rondloopt met een kaartje van haar reclasseringsmedewerkster met daarop de punten waar ze op moet letten om niet terug in verval te vallen. Vanaf dat moment ligt er ook dag- nacht een Marokkaans vriendje van haar in huis, waarmee ze naar nu blijkt een relatie mee heeft. Deze knul is psychisch ook niet helemaal in orde, snuift ook en ze heeft naar eigen zeggen heel wat met hem te stellen, maar verder zegt ze “ik laat me er niet over uit”.

Ze gaat wel trouw (ten minste daar gaan we vanuit) twee keer per week naar Mondriaan in Sittard haar methadon ophalen (15 mg), en komt ze andere afspraken na. Echter, 14 april had ze een afspraak met haar reclasseringspersoon, maar die heeft ze gewoon aan de deur laten staan. Ze was ook telefonisch onbereikbaar voor de reclassering en dit heeft ertoe geleid dat ze nu de eerste, en tevens allerlaatste waarschuwing heeft gekregen. Van haar ex-vriend, waarmee ze best een goed contact heeft, hoor ik dat de rolluiken van haar woning de hele dag gesloten zijn, en dat ze ontzettend veranderd is. Eerst verklaart ze geen relatie met die Marokkaanse jongen te hebben, en dat het slechts een vriend van haar is, maar waar ze wel af en toe mee n…kt Terwijl ze met haar ex nog nooit echt sex heeft gehad. Hij heeft zoiets van dat zijn dingen die vanzelf komen, terwijl zij zegt dit juist heel belangrijk te vinden in een relatie. Hieruit mag je dus concluderen dat ze hem gewoon misbruikt heeft, en hem alleen nodig heeft gehad voor een slaapplek, warme douche en eten. Op een bepaald moment vraagt hij het op de man af aan die jongen, die meteen toegeeft een relatie met haar te hebben, waarop ze eerst beweert dat dit nieuw voor haar is, en later alsnog toegeeft.

Haar “ex” heeft tegenover mij verklaard haar duizend nieuwe vrienden te gunnen, en dat hij niet het recht heeft om jaloers te zijn. Hierin kan ik hem geen ongelijk geven. Immers, dagelijks worden duizenden relaties verbroken, en kunnen beide partners toch goede, tot zeer goede vrienden van elkaar blijven. Zo zijn ze samen onlangs de hele dag op stap geweest om vloerbedekking, behang etc voor haar woning uit ze zoeken, en een koelkast en gasfornuis te kopen. Hiervoor had mijn zus een lening gekregen van 2300 euro. Hiervan is alleen het behang, het vinyl voor in de woning, de koelkast en gasfornuis betaalt. Alles bij elkaar zo’n 1000 euro. Net in die periode kreeg ze ook haar uitkering overgemaakt, maar het geld was binnen één week al weer op. Goed, de huur is betaald, en Ziggo is betaald. Maar de rest van het geld is ook op. Maar geen bankstel enzovoort in huis. Ja, van haar ex heeft ze de oude eethoek gekregen met vier stoelen omdat hij een nieuwe heeft gekocht die beter past bij zijn meubels in zijn nieuwe flat.

De dealer ziet haar ex iedere dag een keer of zes voorbij lopen als hij toevallig uit het raam kijkt. Hoewel hij vermoedt dat dit vaker zal zijn, want hij kijkt niet constant uit het raam natuurlijk. Eergisteren was ze nog bij haar ex geweest, en had ze in een envelopje wat spul achtergelaten om te bewaren, maar gisteren belde ze hem alweer op om het langs te brengen, want ze kon niet wakker worden.
Wij gunnen onze zus zeker een nieuwe vriend, haar ex ook. Dat deze van Marokkaanse afkomst is, is haar eigen keus, en respecteren wij ook. Alleen wij maken ons zorgen. De hele dag zijn de rolluiken dicht, zowel voor- als achterom. Dit menneke gebruikt ook (snuiven), heeft bovendien psychische klachten en heeft daar medicijnen voor. Alleen de combinatie van coke en alcohol zijn nu eenmaal bepaald niet de juiste ingrediënten. Hij gaat een paar dagen weg als het geld op is. Hierop zegt mijn zus dat hij er niet tegen kan als hij geen geld heeft, omdat hij haar dan niet kan ondersteunen… Van hem is bekend dat hij in de ziektewet zit, en iedere week 200 euro krijgt. Dit laatste vinden wij allemaal een ontzettend vaag verhaal, maar meneer ligt tot middag in bed, maar geeft wel aan snel weer te willen gaan werken. Een gesprek voeren gaat moeilijk, want halverwege kapt hij het gesprek gewoon af, en wil hij er niks meer over horen. Mijn zus was van de week even een paar uurtjes bij haar ex, daar rookt ze dan rustig een base, helpt hem met opruimen en inrichten van zijn woning etc. Vooral het feit dat ze bij hem gaat opkoken en roken verbaasd ons. Maar toen ze thuis kwam had hij wel een lang gezicht en was het kermis.

Wij zijn nu bang dat ze binnenkort haar woning kwijt zal raken als dit zo doorgaat, want inmiddels heb ik al geruchten uit de buurt gehoord dat mensen uit haar flat klagen dat een man die bekend staat als dealer regelmatig uit haar voordeur komt gelopen, en haar woning dan gelijk associëren als drugspand. Ook haar vergeten afspraak met de reclassering ziet mijn moeder als eerste teken dat ze gewoon alles aan haar laars is aan het lappen, en gewoon weer op de oude toer verder gaat. Haar ex, die eerst net zoals wij zo trots als een pauw op haar was, weet het ook allemaal niet meer, en zegt regelmatig dat die jongen zo snel als mogelijk weg moet bij haar, omdat hij voelt dat deze haar in zijn macht is aan het nemen. Iets dat ik wel kan beamen, vooral gezien zijn psychische klachten.

Wie herkent dit beeld, en kan ons advies geven?
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Teleurgesteld



Leeftijd: 45
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Schorpioen


Berichten: 7


BerichtGeplaatst: vr 23 apr 2010 9:40    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Ik zie dat er bij het plaatsen van het bericht iets mis is gegaan. Deze dubbele post kan dus verwijderd worden. Mijn excuses hiervoor.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
iggy



Leeftijd: 51
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Boogschutter
Studieomgeving (BA): UL
Studieomgeving (MA): UL
Berichten: 48


BerichtGeplaatst: za 15 mei 2010 0:56    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Ik heb nee gestemd, een ieder mens is vrij om durgs te gebruiken.

Hat bestaan van strafrechtelijke regels doen hieraan niet af.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
opelkadetje



Leeftijd: 44
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Tweelingen


Berichten: 31


BerichtGeplaatst: zo 16 mei 2010 8:22    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

ik heb ja gestemd.. maar met een dubbel gevoel..

een ieder is natuurlijk vrij om bijvoorbeeld drugs te gebruiken

maar als we het hebben over gedetineerden en dan niet de "lichte" ex gedetineerden.. maar zware jongens die niet zomaar iets op de kerfstok hebben.. of afhankelijk van een bepaald delict dan zou ik het voor mezelf een veiliger gevoel vinden als die begeleid zouden wonen.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1

Tijden zijn in GMT + 2 uur


Wie zijn er online?
Leden op dit forum: Geen

U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
U mag geen reacties plaatsen
U mag uw berichten niet bewerken
U mag uw berichten niet verwijderen
U mag niet stemmen in polls

Ga naar:  



Home | Over Rechtenforum.nl | Agenda | Visie | Downloads | Links | Mail deze site | Contact

Sites: Rechtennieuws.nl | Jure.nl | Maxius.nl | Parlis.nl | Rechtenforum.nl | Juridischeagenda.nl | Juridica.nl | MijnWetten.nl | AdvocatenZoeken.nl

© 2003 - 2018 Rechtenforum.nl | Gebruiksvoorwaarden | Privacyverklaring | RSS feeds