Content Syndication
|
|
|
|
 |
Pagina 1 van 1 |
|
|
Auteur |
Bericht |
Jimmy85
Leeftijd: 40 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): LOI
Berichten: 1
|
Geplaatst: ma 16 mei 2011 11:02 Onderwerp: Informatie & advies nodig |
|
|
Beste mensen,
Ikzelf ben 40uur werkzaam in een callcenter in Zoetermeer sinds vorig jaar juni 2010. Hier had ik eerst een 3 maanden contract welke vervolgens is verlengd met 6 maanden en nu weer is verlengd met 12 maanden. Mijn contract loopt dus nog tot 18 januari 2012.
Echter ga ik in aug 2011 beginnen aan een versnelde opleiding P&A dit is een opleiding op MBO niveau 4 en hier ga ik 2 jaar over doen, ik moet verplicht stage lopen 2 jaar.
Nou heb ik al op werk aangegeven dat ik per aug niet meer 40uur beschikbaar zal zijn maar 20uur. Nou kreeg ik van mijn directe leidinggevens te horen dat er een minimaal beschikbaarheid geld van 24uur op het project waar ik werkzaam ben.
Nou heb ik zelf al aangegeven om bv op een ander project over te stappen waar een minimum beschikbaarheid geld van 20 uur. Dit is helaas niet mogelijk om ove te stappen naar een ander project vanwege mijn verzuim (2 ziekmeldingen en 1 prive omstandigheid) Nou weet ik dat 2 ziekmeldingen al teveel zijn, ben ik mijzelf van bewust.
Volgens mijn directe leidinggevende kan ik dus niet overstappen naar een ander project welke dus een minimum beschikbaarheid heeft van 20uur. Volgens mijn leidinggevende zou dit dus werkweigering zijn als ik het laat omzetten naar 24uur maar dat ik dus dan 20uur kom werken, die overige 4 uren worden gezien als werkweigering.
Mijn werkgever wilt niet dus niet meewerken.
Ik heb ook aangegeven om mijn 40 uur contract aan te laten passen bv naar een min / max contract of een 0 uren contract.
Dit alles word gewoon niet gedaan.
Wat moet ik nou doen als ik straks in aug naar school ga en stage ga lopen?
Uiterraard heb ik mijn werk ook gewoon nodig.
Is dit een reden voor ontslag?
Ik vindt dat zij mij evengoed op een ander project zouden kunnen zetten waar ik minimaal 20uur beschikbaar ben.
Ik weet echt niet meer wat ik moet doen
Kan iemand mij adviezen of tips geven?
Mvg,
Jimmy |
|
|
|
 |
DENNIS79
Leeftijd: 45 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UvT Studieomgeving (MA): UvT Berichten: 1754
|
Geplaatst: di 17 mei 2011 10:05 Onderwerp: |
|
|
In beginsel heb jij een contract voor 40 uur per week, en dien jij je dus te houden aan die 40 uren per week. Dat jij een opleiding wilt doen, is niet iets waar jouw werkgever per se rekening mee hoeft te houden.
Vervolgens is het zo dat werkgever en werknemer zich als goed werkgever en goed werknemer ten opzichte van elkaar moeten gedragen Dat houdt in dat zij in moeten stemmen met voorstellen van de ander voor zover die voorstellen redelijk en billijk zijn.
Ik kan mij goed voorstellen dat het voorstel van jouw werkgever om in te stemmen met een urenvermindering tot 24 uur per week een redelijk en billijk voorstel is. Dat jouw werkgever ook nog ergens anders werk heeft voor minder uren per week doet nauwelijks ter zake. Jouw werkgever hoeft niet per se met alles in te stemmen. Uiteindelijk bepaalt jouw werkgever namelijk waar en hoe hij jou tewerkstelt binnen de grenzen van de arbeidsovereenkomst.
Ik begrijp overigens ook jouw probleem niet zo goed. Op zichzelf denkt jouw werkgever heel erg goed mee met jouw probleem, en stemt hij in met een verlaging van 40%. Als jij goede afspraken kunt maken met jouw baas over de wijze waarop je die 24 uur per week mag inzetten, dan is het toch helemaal niet zo erg om 4 uurtjes extra te werken. Desnoods zoek je een andere baan, en ga je aan het einde van je contract iets anders doen? Dan hoef je slechts een paar maanden 4 uur per week meer te werken.
Ik heb tijdens mijn stage gemiddeld meer dan 60 uur per week gewerkt... |
|
|
|
 |
|
 |
Pagina 1 van 1 |
|
|
U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen U mag geen reacties plaatsen U mag uw berichten niet bewerken U mag uw berichten niet verwijderen U mag niet stemmen in polls
|
|
|
|