Gebruikersnaam:   Wachtwoord:   Gratis Registreren | Wachtwoord vergeten? Blog
Rechtenforum.nl
Rechtenforum.nl Rechtenforum.nl
 
Controle paneel
Registreren Registreren
Agenda Agenda
Help Help
Zoeken Zoeken
Inloggen Inloggen

Partners
Energie vergelijken
Internet vergelijken
Hypotheekadviseur
Q Scheidingsadviseurs
Vergelijk.com

Rechtsbronnen
Rechtspraak
Kamervragen
Kamerstukken
AMvBs
Beleidsregels
Circulaires
Koninklijke Besluiten
Ministeriële Regelingen
Regelingen PBO/OLBB
Regelingen ZBO
Reglementen van Orde
Rijkskoninklijke Besl.
Rijkswetten
Verdragen
Wetten Overzicht

Wettenbundel
Awb - Algm. w. best...
AWR - Algm. w. inz...
BW Boek 1 - Burg...
BW Boek 2 - Burg...
BW Boek 3 - Burg...
BW Boek 4 - Burg...
BW Boek 5 - Burg...
BW Boek 6 - Burg...
BW Boek 7 - Burg...
BW Boek 7a - Burg...
BW Boek 8 - Burg...
FW - Faillissement...
Gemw - Gemeente...
GW - Grondwet
KW - Kieswet
PW - Provinciewet
WW - Werkloosheid...
Wbp - Wet bescherm...
IB - Wet inkomstbel...
WAO - Wet op de arb..
WWB - W. werk & bij...
RV - W. v. Burgerlijk...
Sr - W. v. Strafrecht
Sv - W. v. Strafvor...

Visie
Werkgevers toch ...
Waarderingsperik...
Het verschonings...
Indirect discrim...
Een recht op ide...
» Visie insturen

Rechtennieuws.nl
Loods mag worden...
KPN bereikt akko...
Van der Steur wi...
AKD adviseert de...
Kneppelhout beno...
» Nieuws melden

Snellinks
EUR
OUNL
RuG
RUN
UL
UM
UU
UvA
UvT
VU
Meer links

Rechtenforum
Over Rechtenforum
Maak favoriet
Maak startpagina
Mail deze site
Link naar ons
Colofon
Meedoen
Feedback
Contact

Recente topics
Briefadres bij...
verkiezingsbed...
Volkshuisevest...
Force justice ...
Top Notch Qual...

Carrière
Boekel De Nerée
CMS DSB

Content Syndication


 
Het is nu zo 03 aug 2025 3:47
Bekijk onbeantwoorde berichten

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Handtekening rechtsgeldig???
Moderator: Moderator Team

 
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1
Printvriendelijk | E-mail vriend(in) Vorige onderwerp | Volgende onderwerp  
Auteur Bericht
longhorn



Leeftijd: 54
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Waterman


Berichten: 3


BerichtGeplaatst: ma 07 mei 2007 21:50    Onderwerp: Handtekening rechtsgeldig??? Reageer met quote Naar onder Naar boven

Eind november 2006 hebben ik en toekomstige ex 2 overeenkomsten ondertekent (na besluit om te scheiden) betreft boedel en afspraken over het kind.( zou bij mij blijven wonen) Begin januari 2007 zou dit in een convenant ondertekend worden. Ex haakt op laatste moment af en neemt eigen advocaat. Pas eind maart 2007 dient ze voorlopige voorzieningen in met het verzoek om volledig voor het kind te zorgen. Terwijl onze eerder gemaakte afspraak al bijna 4 maanden prima gaan.

Tijdens de zitting probeerde ex de rechter ervan te overtuigen dat ze onder druk was gezet bij het ondertekenen van die 2 overeenkomsten. Daar trapte de rechter niet in. Het fabeltje waar de rechter wel in trapte was, dat ze noodgedwongen ontslag moest nemen want werkgever koos partij voor mij. (werkt(e) allebei bij hetzelfde bedrijf)

Kortom: rechter komt tot de conclusie dat die overeenkomsten in goede harmonie zijn gesloten, wat ook zo is. Maar gelooft wel zon verhaal, en vertrouwt ex het kind toe omdat zij niet werkt en ik wel. En dat andere verzinsel: ''belang van het kind''. Beetje tegenstrijdig, niet? Nogmaals, eerder gemaakte regeling over het kind verliepen prima. Ex was het daar zeker mee eens want was druk doende werk te zoeken in nieuwe woonplaats.

Kan ik dit nog aanvechten betreft ondertekende overeenkomsten? Meestal worden voorlopige voorzieningen niet teruggedraaid.

Moderatie: taal wat gekuist. Smile
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Duch
Moderator
Duch

Leeftijd: 45
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Schorpioen
Studieomgeving (BA): RUG
Studieomgeving (MA): RUG
Berichten: 4351


BerichtGeplaatst: wo 09 mei 2007 10:00    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Wat bedoel je met deze passage?
Quote:
Maar gelooft wel zon ***verhaal, en vertrouwt ex het kind toe omdat zij niet werkt en ik wel. En dat andere verzinsel: ''belang van het kind''. Beetje tegenstrijdig, niet?

_________________
This is a court of law young man, not a court of justice
- Oliver Wendell 'the great dissenter' Holmes -
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Verstuur e-mail Bekijk de homepage
longhorn



Leeftijd: 54
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Waterman


Berichten: 3


BerichtGeplaatst: wo 09 mei 2007 17:38    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Ja sorry, ik had wat duidelijker kunnen zijn.

De rechter gelooft het verzonnen smoesje dat ex is weggepest bij werkgever. (ik en ex werkt(e) bij zelfde bedrijf) Dit is onmogelijk. Ex was eind november al bezig met nieuw werk te zoeken in haar toekomstige nieuwe woonplaats. 2 a 3 weken later dient ze pas haar ontslag in en wist onze werkgever op dat moment nog niets van de situatie. Vat je 'm? De rechter vind dus dat ex in haar recht staat om ontslag te nemen en zodoende alle tijd heeft om voor het kind te zorgen. Het smoesje dat ex beweert dat ze onder druk is gezet voor het tekenen van die overeenkomsten gelooft de rechter niet. Dus zou de rechter die overeenkomsten moeten laten gelden.

Dat de rechter besluit, de woon/leef situatie (voor een kind van 2,5) van 1 op de andere dag, te veranderen, is in tegenstrijd met het niet bestaande, verzonnen term (waar rechters zich achter verschuilen) ''in belang van het kind''.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Streber



Leeftijd: 58
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Waterman
Studieomgeving (BA): HAN

Berichten: 39


BerichtGeplaatst: wo 09 mei 2007 23:05    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Tja, ben geen ouder maar heb toch even een vraag. Hoeveel uur per week werk je? En waar is dat kind van 2,5 jaar als je werkt?

Ik zou me voor kunnen stellen dat de rechter denkt dat het beter voor het kind is om door een ouder verzorgd te worden dan door een vreemde. (don't shoot me)
Ook denk ik dat de meeste rechters waarschijnlijk vinden dat een kind "beter af is" bij zijn moeder. Ik zeg niet dat dat klopt, maar ik denk wel dat er meestal zo gedacht wordt.
Volgens mij gebeurt het zelden dat een vader het kind toegewezen krijgt.
Ik wens je veel succes!
Bekijk profiel Stuur privé bericht
MarijnP



Leeftijd: 37
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Boogschutter
Studieomgeving (BA): EUR
Studieomgeving (MA): EUR
Berichten: 321


BerichtGeplaatst: wo 09 mei 2007 23:53    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Quote:
Het smoesje dat ex beweert dat ze onder druk is gezet voor het tekenen van die overeenkomsten gelooft de rechter niet. Dus zou de rechter die overeenkomsten moeten laten gelden.


Nee hoor, dat is niet zo vanzelfsprekend. De overeenkomst die je met je ex hebt aangegaan zou best wel is in strijd kunnen zijn met de wet. Als je ex volgens de wet 'recht heeft' op je kind, is de overeenkomst die je bent aangegaan nietig (en heeft dus geen werking). Ik vermoed dat dat hier het geval is.

Ik heb zelf nog maar 1 trimester privaatrecht gehad dus ik weet niet zeker of ik het hier bij het recht eind heb.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
LeChat



Leeftijd: 40
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Maagd
Studieomgeving (BA): UU
Studieomgeving (MA): UvT
Berichten: 797


BerichtGeplaatst: do 10 mei 2007 0:49    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

MarijnP, het betreft hier natuurlijk geen 'gewoon' privaatrecht maar personen- en familierecht.
Er is ook geen sprake van een 'wettelijk recht op het kind', beide ouders (mits gezagdragend natuurlijk, maar dat is in de meeste gevallen wel zo) hebben evenveel rechten en plichten in relatie tot dat kind.
Als beide ouders het kind graag bij zich willen hebben, stuurt een rechter soms aan op een mediation en/of op bijv. co-ouderschap. Een kind is immers geen 'been' waar 'twee honden' om vechten... en ja, dat wordt 'het belang van het kind' genoemd. Dat staat voorop, de rechter *probeert*, probéert!, uit te zoeken wat in de betreffende zaak het beste is voor het kind.
Wij kennen jouw zaak natuurlijk niet (voldoende) inhoudelijk, maar als jij bijv. fulltime werkt en je ex (om welke reden dan ook) niet (meer) dan speelt dat natuurlijk wel een rol in de afweging die de rechter maakt. Alhoewel ik het dan weer wel bevreemdend vind dat de al 4 mnd bestaande situatie wordt gewijzigd in het kader van een VoVo, maar goed, we kennen dan ook niet alle feiten natuurlijk...

M.i. kan TS zich -met zijn advocaat- nu het beste concentreren op de bodemprocedure -de echtscheiding zelf- en trachten daarin een goede regeling m.b.t. het kind te treffen (co-ouderschap wellicht? middels de advocaten onderling tot een oplossing komen i.p.v. het -noodgedwongen- op de schouders v.d. rechter te leggen?). Daarbij kan de TS benadrukken dat het 4 mnd lang goed gegaan is, etc. Waarschijnlijk niet gemakkelijk inderdaad, omdat de VoVo weer een nieuwe situatie geschapen heeft, die -ook weer in het belang van het kind (in zijn algemeenheid toch écht waar)- niet snel 180 graden wordt gewijzigd...
_________________
Gelijk hebben is nog geen gelijk krijgen.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
longhorn



Leeftijd: 54
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Waterman


Berichten: 3


BerichtGeplaatst: do 10 mei 2007 20:58    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Dat heb ik ook aangegeven tijdens de zitting, het is vreemd dat ex pas na 4 maanden met VoVo komt. Feit blijft, ik werk, ex niet. Weinig kans, helaas. In ieder geval bedankt voor de reacties.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1

Tijden zijn in GMT + 2 uur


Wie zijn er online?
Leden op dit forum: Geen

U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
U mag geen reacties plaatsen
U mag uw berichten niet bewerken
U mag uw berichten niet verwijderen
U mag niet stemmen in polls

Ga naar:  



Home | Over Rechtenforum.nl | Agenda | Visie | Downloads | Links | Mail deze site | Contact

Sites: Rechtennieuws.nl | Jure.nl | Maxius.nl | Parlis.nl | Rechtenforum.nl | Juridischeagenda.nl | Juridica.nl | MijnWetten.nl | AdvocatenZoeken.nl

© 2003 - 2018 Rechtenforum.nl | Gebruiksvoorwaarden | Privacyverklaring | RSS feeds