|
Auteur |
Bericht |
Martine Redacteur
Leeftijd: 40 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UM Studieomgeving (MA): UM Berichten: 485
|
Geplaatst: ma 31 mei 2004 21:02 Onderwerp: HELP: onderwerp voor bacheloressay gezocht! |
|
|
Hoi forummers,
Hoewel ik mij ervan bewust ben dat dit bericht wellicht ook past bij "Scriptie/Afstuderen" zet ik het hier toch maar neer.
Ik ben namelijk op zoek naar een onderwerp voor het bacheloressay dat ik komend collegejaar moet gaan schrijven. Intellectuele eigendom/merkenrecht/octrooirecht ed. lijkt me heel interessant. Het punt is alleen dat ik geen vakken op dat gebied heb gevolgd en er dus nog niets vanaf weet.
Wie o wie heeft er originele tips voor mij? De scriptie bedraagt ongeveer 7500 woorden.
Alvast bedankt!
Groetjes,
Martine. |
|
|
|
 |
Magdalena
Leeftijd: 44 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): Studieomgeving (MA): Berichten: 2313
|
Geplaatst: ma 31 mei 2004 21:39 Onderwerp: |
|
|
Zou het dan toch niet verstandig zijn om die vakken te gaan volgen? Is volgens mij toch echt het beste! Leuke vakken hoor! |
|
|
|
 |
Martine Redacteur
Leeftijd: 40 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UM Studieomgeving (MA): UM Berichten: 485
|
Geplaatst: di 01 jun 2004 11:05 Onderwerp: bacheloressay |
|
|
Dat zou ik ook wel willen, maar dat is niet mogelijk!
Ik ben nu bezig aan het laatste blok van mijn tweede jaar en heb tot nu toe geen keuzevakken gehad. Komend collegejaar heb ik eerst 2 verplichte blokken (Arbeid & Onderneming en Metajurida), daarna moet ik aan het bacheloressay beginnen. Pas daarna kan ik voor het eerst keuzevakken nemen, maar daar zit niets over intellectuele eigendom ed. bij...
Pas in de masterfase kunnen die vakken aan bod komen.
Als er iemand nog tips heeft voor goede studieboeke op dat gebied, dan zijn die natuurlijk van harte welkom!
Groetjes,
Martine. |
|
|
|
 |
Flash Moderator
Leeftijd: 44 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UvA
Berichten: 1608
|
Geplaatst: di 01 jun 2004 13:46 Onderwerp: |
|
|
Heej Martine,
hierbij de titels van een tweetal studieboeken:
Titel: "Informatierecht: fundamentele rechten voor de informatiesamenleving"
Auteur: Egbert Dommering e.a.
ISBN:90-75727-35-6
Titel: "Bescherming van de intellectuele eigendom"
Auteur: Mr. G. van Empel en Mr. P.G.F.A. Geerts
ISBN: 90-268-3892-1
Hoop dat je er iets aan hebt! _________________ Liefde in twee verschillende werelden,
maar in beide ongelooflijk krachtig.
Deze liefde is pas ontstaan,
maar nu al voor eeuwig prachtig.... |
|
|
|
 |
Martine Redacteur
Leeftijd: 40 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UM Studieomgeving (MA): UM Berichten: 485
|
Geplaatst: di 01 jun 2004 15:23 Onderwerp: bacheloressay |
|
|
Dank je wel!  |
|
|
|
 |
Joris
Leeftijd: 50 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): RUN
Berichten: 49
|
Geplaatst: di 01 jun 2004 20:20 Onderwerp: |
|
|
Nog 2 dan
* Titel: Internet en Recht
Preadviezen van o.a. Prof. Buruma (moet toch een beetje mijn Hoogleraar promoten he )
ISBN : 9027148546
Let op : wel een oud boek als het je puur om de techniek gaat, niet echt up-to-date wat programmeertalen e.d. betreft.
* Titel : Internet Update
Domeinnamen en website content
Mr. D.J.G. Visser
ISBN : 9014083998
Goede samenvatting !
Succes,
Joris |
|
|
|
 |
Martine Redacteur
Leeftijd: 40 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UM Studieomgeving (MA): UM Berichten: 485
|
Geplaatst: di 01 jun 2004 20:24 Onderwerp: boeken |
|
|
Muchas gracias Joris
Un saludo,
Martine. |
|
|
|
 |
Meester Ruud
Geslacht: 
Studieomgeving (BA): UvT
Berichten: 77
|
Geplaatst: do 03 jun 2004 10:37 Onderwerp: |
|
|
Kort begrip van het intellectuele eigendomsrecht van L. Wichers Hoeth staat bekend als de IE-bijbel. Die zou ik dus eens lezen. Verder is Bescherming van technische innovatie van Van Nispen, Huydecoper en Van Nieuwenhoven Helbach erg goed.
Merkenrecht vind ik bijzonder interessant. Misschien kun je iets schrijven over de arresten Postkantoor, Biomild, Baby Dry etc., arresten over de grens tussen merken en soortaanduidingen.
Succes! _________________ Revenge is a dish best served cold
- Old Klingon proverb
http://www.uvt.nl/e-law |
|
|
|
 |
Okidoki
Leeftijd: 46 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): RUN
Berichten: 1645
|
Geplaatst: ma 07 jun 2004 12:34 Onderwerp: |
|
|
Joris schreef: |
Preadviezen van o.a. Prof. Buruma (moet toch een beetje mijn Hoogleraar promoten he )
Joris |
dat heeft Buruma niet echt nodig.....steengoede kerel...kan erg goed doceren en heeft hele leuke verhalen..... oeps...toch weer promotie |
|
|
|
 |
Cyclonus
Leeftijd: 44 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UvA
Berichten: 20
|
Geplaatst: vr 18 jun 2004 10:31 Onderwerp: |
|
|
Ik ben zelf bezig met een paper over de bescherming van slagzinnen. Reuze interessant. Ik raad je niet aan om het boek van Wichers Hoeth te bestuderen, is namelijk grotendeels verouderd, zeker voor het Merkenrecht en het Modellenrecht.
Wat je ook zou kunnen doen is een scriptie aan geografische aanduidingen in het Merkenrecht te wijden, het is zeer origineel en er is een goed boek over van Vroom-Cramer. Ik weet helaas geen verdere specificaties van het boek, maar het is uitgegeven door Kluwer (ja duh! ) en zit in de serie Recht en Praktijk. _________________ "And Death shall have no diminion" |
|
|
|
 |
Martine Redacteur
Leeftijd: 40 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UM Studieomgeving (MA): UM Berichten: 485
|
Geplaatst: ma 21 jun 2004 15:21 Onderwerp: i.e. |
|
|
Bedankt!!  |
|
|
|
 |
|