Content Syndication
|
|
|
|
 |
Pagina 1 van 1 |
|
|
Auteur |
Bericht |
grmohlmann
Leeftijd: 78 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 76
|
Geplaatst: za 15 dec 2012 19:22 Onderwerp: Griffierecht(en) |
|
|
Een gemachtigde heeft namens een belanghebbende (een BV) een drietal bezwaren ingediend tegen in totaal 12 (3x4) op één "aanslagbiljet lokale belastingen/heffingen" vermelde woz-beschikkingen.
Het betreffende bestuursorgaan heeft in één Uitspraak op bezwaar, uitspraak gedaan over de 3 (elk 4 woningen bevattende) bezwaren en vermeld dat het hier samenhangende zaken betreft en alle 3 ingediende bezwaren in één uitspraak op bezwaar gegrond verklaard.
Het bestuursorgaan wil echter niet de 3 taxatierapporten (elk 4 woningen bevattend) vergoeden op de grond van een uitspraak van het Hof Amsterdam LJN BW3801 van 19-04-2012.
Deze opgemelde (voor belanghebbende onbegrijpelijke) uitspraak van het Hof Amsterdam is reeds enkele malen niet gevolgd door een aantal rechtbanken en door de Hoge Raad (onder meer, LJN BX0904 van 13-07-2012) en lijkt daarmee achterhaald.
Belanghebbende heeft daarop (één) beroep bij de rechtbank ingesteld tegen de (ene) uitspraak op bezwaar van het bestuursorgaan aangaande de 12 woningen.
De rechtbank heeft echter nu gemeld dat het hier 12 beroepen betreft en wil 12 x 310 euro = 3720 euro griffierecht.
Echter, in een uitspraak van de Hoge Raad d.d. 13-07-2012 LJN BX0892 is, onder meer, vermeld dat tegen één uitspraak in beroep slechts één hoger beroep kan worden ingesteld en verder dat tegen een aantal beschikkingen op één aanslagbiljet slechts één bezwaar mogelijk is.
Deze lijn doortrekkende komt belanghebbende tot de conclusie dat op één uitpsraak op bezwaar slechts één beroep kan worden ingesteld en geen 12 beroepen.
Hoe nu verder te handelen om tot één beroep en eenmaal griffierecht te komen in plaats van 12 beroepen en 12 maal griffierecht ? |
|
|
|
 |
ArneL
Leeftijd: 36 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 118
|
Geplaatst: wo 26 dec 2012 20:31 Onderwerp: |
|
|
Het antwoord is te vinden in de wetsgeschiedenis: Kamerstukken II 1996/97, 25175, nr. 3, p 8-9 schreef: | De belanghebbende kan zijn bezwaren vervatten in één bezwaarschrift, ongeacht of sprake is van samenhangende zaken, mits de bezwaren worden ingebracht binnen de daarvoor geldende termijnen. Een bezwaarschrift kan niet door meer belanghebbenden gezamenlijk worden ingediend. Dit volgt uit de formulering van artikel 23 AWR. De inspecteur is bij de uitspraken op bezwaar bevoegd deze in één geschrift te vervatten, maar kan deze ook, indien hij van oordeel is dat te weinig samenhang tussen de bezwaren bestaat, vervatten in verschillende geschriften. Bij beroep geldt weer dat de belanghebbende de verschillende beroepen in één beroepschrift kan vervatten. Indien de rechter van oordeel is dat te weinig verwantschap tussen de zaken bestaat, dan kan deze de behandeling van de beroepen splitsen op grond van artikel 8:14, eerste lid, Awb. In dat geval – waarvan in het bestuursprocesrecht een enkel voorbeeld bekend is – dient de belanghebbende voor elke gesplitste zaak griffierecht te betalen. |
Kortom, als de rechter van mening is dat er geen samenhang is, vindt er ook geen eenmalige heffing van griffierecht plaats volgens art. 8:41 Awb. |
|
|
|
 |
dr.dunno
Leeftijd: 45 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UU Studieomgeving (MA): UU Berichten: 774
|
Geplaatst: wo 26 dec 2012 22:35 Onderwerp: |
|
|
Ik heb ook meerdere keren gehad dat de Rb doodleuk voor elk beroep apart griffierecht rekent, ondanks een verzoek tot voeging en gezamenlijke behandeling, in kwesties die steeds door hetzelfde bestuursorgaan in dezelfde samenhangende problematiek werden genomen mbt dezelfde appellant. Kun je roepen wat je wilt, willekeur viert hoogtij, ongeacht wat de regels zouden moeten zijn. _________________ Catapultum habeo. Isi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput tuum saxum immane! |
|
|
|
 |
|
 |
Pagina 1 van 1 |
|
|
U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen U mag geen reacties plaatsen U mag uw berichten niet bewerken U mag uw berichten niet verwijderen U mag niet stemmen in polls
|
|
|
|