|
Auteur |
Bericht |
Summer
Leeftijd: 40 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UL Studieomgeving (MA): UL Berichten: 108
|
Geplaatst: di 27 jan 2009 21:11 Onderwerp: Godslastering |
|
|
Artikel 147 Sr spreekt over smalende godslastering. Volgens Fockema Andreae´s Juridisch woordenboek is niet smalende godslastering (blasfemie) niet strafbaar. Wat moet ik verstaan onder niet smalende godslastering? Ik kan de definitie van beide termen niet vinden. Het is nodig voor een vertaling.
Bij voorbaat dank! |
|
|
|
 |
MaxForce
Leeftijd: 40 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UM Studieomgeving (MA): UM Berichten: 96
|
Geplaatst: di 27 jan 2009 21:29 Onderwerp: |
|
|
Ik meen dat blasfemie een andere term voor godslastering is.
Smalende godslastering houdt niet meer in dan dat de dader ook de bedoeling (opzet) heeft gehad om de godsdienst in kwestie te vernederen.
Smalen betekent minderwaardig spreken over iets. De Van Dale spreekt over geringschattend spreken. _________________ "Auch der Beschränkte, Unwissende, Unbesonnene faßt leicht und lebhaft eine subjektive Überzeugung. Aber je leichter er sie fäßt, desto mehr hat man Ursache, ihr zu mißtrauen." |
|
|
|
 |
|