Gebruikersnaam:   Wachtwoord:   Gratis Registreren | Wachtwoord vergeten? Blog
Rechtenforum.nl
Rechtenforum.nl Rechtenforum.nl
 
Controle paneel
Registreren Registreren
Agenda Agenda
Help Help
Zoeken Zoeken
Inloggen Inloggen

Partners
Energie vergelijken
Internet vergelijken
Hypotheekadviseur
Q Scheidingsadviseurs
Vergelijk.com

Rechtsbronnen
Rechtspraak
Kamervragen
Kamerstukken
AMvBs
Beleidsregels
Circulaires
Koninklijke Besluiten
Ministeriële Regelingen
Regelingen PBO/OLBB
Regelingen ZBO
Reglementen van Orde
Rijkskoninklijke Besl.
Rijkswetten
Verdragen
Wetten Overzicht

Wettenbundel
Awb - Algm. w. best...
AWR - Algm. w. inz...
BW Boek 1 - Burg...
BW Boek 2 - Burg...
BW Boek 3 - Burg...
BW Boek 4 - Burg...
BW Boek 5 - Burg...
BW Boek 6 - Burg...
BW Boek 7 - Burg...
BW Boek 7a - Burg...
BW Boek 8 - Burg...
FW - Faillissement...
Gemw - Gemeente...
GW - Grondwet
KW - Kieswet
PW - Provinciewet
WW - Werkloosheid...
Wbp - Wet bescherm...
IB - Wet inkomstbel...
WAO - Wet op de arb..
WWB - W. werk & bij...
RV - W. v. Burgerlijk...
Sr - W. v. Strafrecht
Sv - W. v. Strafvor...

Visie
Werkgevers toch ...
Waarderingsperik...
Het verschonings...
Indirect discrim...
Een recht op ide...
» Visie insturen

Rechtennieuws.nl
Loods mag worden...
KPN bereikt akko...
Van der Steur wi...
AKD adviseert de...
Kneppelhout beno...
» Nieuws melden

Snellinks
EUR
OUNL
RuG
RUN
UL
UM
UU
UvA
UvT
VU
Meer links

Rechtenforum
Over Rechtenforum
Maak favoriet
Maak startpagina
Mail deze site
Link naar ons
Colofon
Meedoen
Feedback
Contact

Recente topics
Force justice ...
Kunnen (Kanton...
Boetes CJIB ni...
SEO
incasso proced...

Carrière
Boekel De Nerée
CMS DSB

Content Syndication


 
Het is nu do 10 jul 2025 7:35
Bekijk onbeantwoorde berichten

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Geen éénheid in de rechtspraak
Moderators: Nemine contradicente, StevenK, Moderator Team

 
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1
Printvriendelijk | E-mail vriend(in) Vorige onderwerp | Volgende onderwerp  
Auteur Bericht
DiederikDupont



Leeftijd: 59
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Vissen


Berichten: 13


BerichtGeplaatst: za 07 sep 2013 3:14    Onderwerp: Geen éénheid in de rechtspraak Reageer met quote Naar onder Naar boven

Sinds jaar en dag help ik mensen met het voeren van (kanton) gerechtsprocedures inzake huurgeschillen. Het valt mij hierbij op dat er een flagrant verschil bestaat tussen de diverse kantons qua interpretatie van de feiten. Het gaat hierbij vooral over het feit wat een rechter beschouwd als derving van het woongenot. Een aantal recente voorbeelden :

Utrecht : Vochtvorming in de woning was voor de rechter voldoende aanleiding om het huurbedrag op 50% te stellen van de overeengekomen huurprijs. Kortom het werd huurder toegestaan om 50% van de huurbetalingen in te houden totdat het probleem door de verhuurder verholpen was.

Arnhem : Het feit dat verhuurder tegenover huurder had verzwegen dat het tot de woning behorende bosperceel voor de jacht beschikbaar was gesteld aan de lokale jachtvereniging vormde voor de rechtbank voldoende aanleiding de huurprijs te matigen.

Zutphen : Huurder had een woning gehuurd met vier paardenstallen. Vanwege de opslag van caravans in deze stallen kon huurder hiervan echter geen gebruik maken. De rechtbank vond hierin geen aanleiding de huur te matigen.

Etc...etc...

Mijn ervaringen over al deze jaren is dat rechters verdeeld zijn in twee groepen :

A. Zij die prioriteit geven aan het huurdersbelang en vanuit deze optiek alles benaderen.
B. Zij die prioriteit geven aan het verhuurdersbelang en vanuit deze optiek alles benaderen.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
hilde12



Leeftijd: 125
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Steenbok
Studieomgeving (BA): UL
Studieomgeving (MA): UL
Berichten: 1572


BerichtGeplaatst: za 07 sep 2013 13:10    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Ja, maar wat wil je daarmee zeggen?
Is niet nieuw en gebeurt in alle rechtsgebieden.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
bona fides




Geslacht: Man

Studieomgeving (BA): UL
Studieomgeving (MA): UL
Berichten: 22911


BerichtGeplaatst: za 07 sep 2013 18:04    Onderwerp: Re: Geen éénheid in de rechtspraak Reageer met quote Naar onder Naar boven

DiederikDupont schreef:
Sinds jaar en dag help ik mensen met het voeren van (kanton) gerechtsprocedures inzake huurgeschillen. Het valt mij hierbij op dat er een flagrant verschil bestaat tussen de diverse kantons qua interpretatie van de feiten. Het gaat hierbij vooral over het feit wat een rechter beschouwd als derving van het woongenot.

Feiten worden niet geïnterpreteerd maar gewaardeerd. Feiten zijn vrijwel nooit gelijk en bij de waardering van de feiten zal er altijd wel sprake zijn van een subjectieve component.

De feiten in de eerste twee voorbeelden die jij geeft zijn trouwens wel zéér verschillend. Vochtvorming in de woning heeft weinig te maken met het voor de jacht beschikbaar zijn gesteld van een bosperceel. Bovendien is het juridische kader volstrekt anders: bevoegdheid tot opschorting versus matiging van de huurprijs. (Ik vraag me trouwens af wat de juridische basis zou zijn voor een matiging van de huurprijs.)

De voorbeelden Arnhem en Zutphen lijken wat meer op elkaar, maar op basis van je beknopte weergave van deze zaken kan niet gesteld worden dat de twee oordelen elkaar tegenspreken. Uiteindelijk zijn de feiten toch anders (en hoogstwaarschijnlijk niet volledig weergegeven).

Je kunt pas spreken van een gebrek aan eenheid in de rechtspraak als je in beide uitspraken overwegingen kunt aanwijzen waaruit volgt dat beide rechters het recht anders uitleggen, bijvoorbeeld doordat beide rechters een andere maatstaf formuleren aan de hand waarvan wordt beoordeeld of aan een bepaald juridisch criterium is voldaan. Ook dit soort "gebrek aan eenheid" is echter allerminst een zeldzaamheid. Daarom kun je (meestal) ook in hoger beroep en cassatie.
_________________
Hanc marginis exiguitas non caperet.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
DiederikDupont



Leeftijd: 59
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Vissen


Berichten: 13


BerichtGeplaatst: di 10 sep 2013 4:35    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

hilde12 schreef:
Ja, maar wat wil je daarmee zeggen?
Is niet nieuw en gebeurt in alle rechtsgebieden.


Ik weet dat dit niet nieuw is en dat het in alle rechtsgebieden voorkomt.

Mijn eigen advocaat stelde al twintig jaar geleden "We moeten er een kort termijn procedure van maken want dan hebben we kans om het voor de rechtbank Zwolle te krijgen, want in Amsterdam maak je geen enkele kans"

Wat ik er mee wil zeggen is dat je als gedaagde of eiser volledig afhankelijk ben van de cultuur binnen een rechtsgebied. Ergo heerst er een linkse (huurder) of rechtse (verhuurder) cultuur.

@ bona fides

Natuurlijk kun je naar een hogere rechter, maar met een vonnis "uitvoerbaar bij voorraad" (Zutphen geval) sta je wel op straat, en zie dan maar eens een toevoeging te krijgen om verder te procederen.
Idea
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1

Tijden zijn in GMT + 2 uur


Wie zijn er online?
Leden op dit forum: Geen

U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
U mag geen reacties plaatsen
U mag uw berichten niet bewerken
U mag uw berichten niet verwijderen
U mag niet stemmen in polls

Ga naar:  



Home | Over Rechtenforum.nl | Agenda | Visie | Downloads | Links | Mail deze site | Contact

Sites: Rechtennieuws.nl | Jure.nl | Maxius.nl | Parlis.nl | Rechtenforum.nl | Juridischeagenda.nl | Juridica.nl | MijnWetten.nl | AdvocatenZoeken.nl

© 2003 - 2018 Rechtenforum.nl | Gebruiksvoorwaarden | Privacyverklaring | RSS feeds