Content Syndication
|
|
|
|
 |
Pagina 1 van 1 |
|
|
Auteur |
Bericht |
conimus
Leeftijd: 47 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 18
|
Geplaatst: zo 14 apr 2013 12:41 Onderwerp: Erfenis naar kleinkind |
|
|
In 2009 is mijn opa overleden in Apeldoorn. Zijn vrouw, mijn oma, is al in 1986 overleden. Nu hadden zij 1 zoon wat mijn vader was. Mijn vader is echter ook in 2011 ook overleden. Naar mijn weten heeft mijn vader zijn kindsdeel nooit ontvangen/opgeëist.
Wat ik nu graag wil weten is in hoeverre ik enig recht heb op een deel van de erfenis? Ik heb namelijk gelezen dat wanneer het kind van mijn (overleden) opa en oma ook overleden is dat dan zijn kindsdeel naar zijn kind(eren) gaat.
Wanneer dit het geval is, welke stappen dien ik dan te ondernemen? |
|
|
|
 |
KathyKat
Leeftijd: 34 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UL
Berichten: 62
|
Geplaatst: zo 14 apr 2013 16:10 Onderwerp: |
|
|
Quote: | In 2009 is mijn opa overleden in Apeldoorn. Zijn vrouw, mijn oma, is al in 1986 overleden. Nu hadden zij 1 zoon wat mijn vader was. Mijn vader is echter ook in 2011 ook overleden. Naar mijn weten heeft mijn vader zijn kindsdeel nooit ontvangen/opgeëist.
Wat ik nu graag wil weten is in hoeverre ik enig recht heb op een deel van de erfenis? Ik heb namelijk gelezen dat wanneer het kind van mijn (overleden) opa en oma ook overleden is dat dan zijn kindsdeel naar zijn kind(eren) gaat.
Wanneer dit het geval is, welke stappen dien ik dan te ondernemen? |
Het hangt af of de overleden personen een testament hebben opgemaakt.
Het eerste wat u moet doen is naar de notaris om te kijken of er testamenten zijn geregistreerd in het testamentenregister.
Uw oma is overleden in 1986, wat betekent dat toen nog het oude erfrecht van toepassing was. Als er geen testament was opgemaakt, hadden zowel uw opa als uw vader de helft van haar nalatenschap geërfd.
Uw opa is in 2009 overleden. Als er geen testament is opgemaakt, dan is het nieuwe erfrecht van toepassing.
Uw vader is automatisch enig erfgenaam geworden en heeft de hele nalatenschap van uw opa geërfd, tenzij hij deze nalatenschap heeft verworpen. Uw vader was in leven en dat betekent dat hij bestond op het moment van het openvallen van de nalatenschap.
De nalatenschap en het vermogen van uw vader hebben zich dan vermengd.
Uw vader is in 2011 overleden. Als er geen testament is opgemaakt, moet er worden gekeken wie de erfgenamen zijn. Als uw vader getrouwd was en een of meer kinderen had, dan is de wettelijke verdeling van toepassing. Dat betekent dat de nalatenschap aan de langstlevende wordt toebedeeld en dat de kinderen een vordering in geld krijgen op de langstlevende.
Als u enig erfgenaam bent, wordt u automatisch erfgenaam van uw vader en erft u zijn gehele nalatenschap.
In dit geval treedt er dus geen plaatsvervulling op, aangezien uw vader in leven was ten tijde van de dood van uw opa. U erft alleen de nalatenschap van uw vader. _________________ Cogito ergo sum |
|
|
|
 |
|
 |
Pagina 1 van 1 |
|
|
U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen U mag geen reacties plaatsen U mag uw berichten niet bewerken U mag uw berichten niet verwijderen U mag niet stemmen in polls
|
|
|
|