Content Syndication
|
|
|
|
 |
Pagina 2 van 2 |
Ga naar pagina Vorige 1, 2 |
|
Auteur |
Bericht |
strikmaria
Leeftijd: 45 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 110
|
Geplaatst: do 26 mei 2011 9:18 Onderwerp: Re: Erfdienstbaarheid of kettingbeding? |
|
|
Laurens02 schreef: |
Kort en goed: jouw verhaal bevat een Dozy-clausule die de rechtsopvolgers van de vervreemder (toegepast op het geval in deze draad) zouden verplichten de ovk tussen beiden na te komen zoals de vervreemder verplicht was. Zoals je wellicht uit de openingspost van JCDejong hebt begrepen is daarvan hier geen sprake.
|
Een Dozy-clausule is geen kettingbeding. Voorwaarde bij de Dozy is dat er in de eerste plaats een dergelijke schuld op de hoofdschuldenaar (in dit geval dus de vroegere eigenaar) rust.
In het arrest (waar voornoemde draad betrekking op heeft) gaat het in de eerste plaats ook om de vraag of op A nog de plicht rust de woning aan B te leveren, zelfs nadat A die woning in eigendom aan een derde (C) heeft overgedragen en dit kennelijk niet in strijd was met de overeenkomst tussen A en B.
Laurens02 schreef: |
PS: de juridische relevantie van je vraag in het andere topic kan ik niet vinden. |
De relevantie is dat hier (in tegenstelling tot in de voornoemde draad) door een bepaald individu het standpunt wordt gepropageerd dat er ná een eigendomsoverdracht (in de afwezigheid van een kettingbeding) de vroegere eigenaar niet meer kan worden aangesproken...aldus dat op de vroegere eigenaar geen schuld rust.
Waar op de vroegere eigenaar geen schuld rust kan deze (niet bestaande schuld) ook niet via een Dozy mede op de echtgenoot komen te rusten. Een niet bestaande schuld kan niet in de huwelijksgemeenschap vallen.
Een Dozy kan geen schulden in het leven roepen die in afwezigheid van dit beding niet zouden bestaan, een kettingbeding wél.
Laatst aangepast door strikmaria op do 26 mei 2011 11:32, in totaal 2 keer bewerkt |
|
|
|
 |
strikmaria
Leeftijd: 45 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 110
|
Geplaatst: do 26 mei 2011 11:30 Onderwerp: Re: Erfdienstbaarheid of kettingbeding? |
|
|
Sorry 'Quote' gedrukt i.p.v. aanpassen |
|
|
|
 |
|
 |
Pagina 2 van 2 |
Ga naar pagina Vorige 1, 2 |
|
U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen U mag geen reacties plaatsen U mag uw berichten niet bewerken U mag uw berichten niet verwijderen U mag niet stemmen in polls
|
|
|
|