Content Syndication
|
|
|
|
 |
Pagina 1 van 1 |
|
|
Auteur |
Bericht |
Wiebe
Leeftijd: 38 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 1
|
Geplaatst: di 19 okt 2010 12:34 Onderwerp: Enkel breuk bij voetbal, kosten verhalen op overtreder? |
|
|
Beste,
vorige week heb ik bij een voetbal wedstrijd mijn enkel op 2 plaatsen gebroken en mijn binnenste enkel band afgescheurd.
Het gebeurde doordat ik een tackle kreeg van achteren, wat nooit mag natuurlijk. Gevolg: 6 weken onbelast gips + 6 maanden revalidatie en waarschijnlijk een hoop studievertraging.
Denk u dat het mogelijk is om de kosten hiervan te verhalen op de overtreder?
groeten,
Wiebe |
|
|
|
 |
bona fides
Geslacht: 
Studieomgeving (BA): UL Studieomgeving (MA): UL Berichten: 22911
|
Geplaatst: di 19 okt 2010 13:56 Onderwerp: |
|
|
Hangt af van wat er precies is gebeurd. Het feit dat in een spelsituaties de spelregels zijn overtreden betekent niet automatisch dat de overtreder onrechtmatig heeft gehandeld. Tackles van achteren mogen niet, maar lijken mij beslist geen uitzondering. Gele of rode kaart, maar nog geen onrechtmatige daad, denk ik. Het kan anders zijn als er bijv. geen reden was om een tackle uit te voeren, of als de tackle buitengewoon hard is ingezet. Het enkele feit dat je letsel hebt opgelopen maakt de tackle nog niet onrechtmatig.
HR 28 maart 2003, LJN AF2679
Quote: | 3.6 De Hoge Raad heeft in een reeks arresten, zoals vermeld in de conclusie van de Procureur-Generaal onder 10, geoordeeld dat de vraag of een deelnemer aan een sport of spel onrechtmatig heeft gehandeld door een gedraging als gevolg waarvan aan een andere deelnemer letsel is toegebracht, minder spoedig bevestigend moet worden beantwoord dan wanneer die gedraging niet in een sport- of spelsituatie had plaatsgevonden. De reden daarvan is dat de deelnemers aan die sport of dat spel in redelijkheid tot op zekere hoogte gevaarlijke, slecht gecoördineerde, verkeerd getimede of onvoldoende doordachte handelingen of gedragingen waartoe de activiteit uitlokt of die daarin besloten liggen, van elkaar moeten verwachten (vgl. HR 28 juni 1991, 14235, NJ 1992, 622). |
_________________ Hanc marginis exiguitas non caperet. |
|
|
|
 |
BG
Leeftijd: 40 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UvT Studieomgeving (MA): UvT Berichten: 1134
|
Geplaatst: di 19 okt 2010 19:27 Onderwerp: |
|
|
Voetbal je in een door de KNVB georganiseerde competitie? Dan kun je ook even navraag doen bij de club. Er is een verzekering voor je afgesloten. _________________ Mine! |
|
|
|
 |
|
 |
Pagina 1 van 1 |
|
|
U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen U mag geen reacties plaatsen U mag uw berichten niet bewerken U mag uw berichten niet verwijderen U mag niet stemmen in polls
|
|
|
|