|
Auteur |
Bericht |
Tomek
Leeftijd: 48 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 2
|
Geplaatst: ma 08 mrt 2010 22:46 Onderwerp: Eigendom verkregen door verjaring? |
|
|
Ik heb een huis gekocht en nu blijkt dat de buren een houten kast en slecht onderhouden hekje hebben staan wat 22cm over de erfgrens staat. (de erfgrens blijkt niet uit de kadastertekening (daar staan geen maten of ijkpunten op) maar bestaat uit het hart van de scheidingsmuur tussen de appartementen)
Ik wil graag een uitbouw en een schutting plaatsen tegen de erfgrens aan.
Nu stelt de buurman dat hij door verjaring eigendom zou hebben verkregen.
Het lijkt er inderdaad op dat de situatie al langer dan 20 jaar zo is.
Echter is de buurman nog geen 10 jaar eigenaar en had hij kunnen weten dat de erfgrens op het midden van de scheidingsmuur loopt.
Hoe zit dit nu? |
|
|
|
 |
Tomek
Leeftijd: 48 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 2
|
Geplaatst: ma 08 mrt 2010 22:54 Onderwerp: |
|
|
O en het betreft overigens grond welke in gemeentelijke erfpacht is dus we zijn beiden pachter en geen eigenaar |
|
|
|
 |
bona fides
Geslacht: 
Studieomgeving (BA): UL Studieomgeving (MA): UL Berichten: 22911
|
Geplaatst: di 09 mrt 2010 2:37 Onderwerp: |
|
|
Dat hij zelf nog maar 10 jaar eigenaar is doet er niet toe. Je buurman lijkt gelijk te hebben.
Of hij nu eigenaar is of een recht van erfpacht heeft of misschien slechts een erfdienstbaarheid durf ik niet te zeggen (en hangt volgens mij ook af van de precieze situatie), maar in ieder van die gevallen heb je niet het recht om de kast en het hekje te verwijderen. _________________ Hanc marginis exiguitas non caperet. |
|
|
|
 |
|