Gebruikersnaam:   Wachtwoord:   Gratis Registreren | Wachtwoord vergeten? Blog
Rechtenforum.nl
Rechtenforum.nl Rechtenforum.nl
 
Controle paneel
Registreren Registreren
Agenda Agenda
Help Help
Zoeken Zoeken
Inloggen Inloggen

Partners
Energie vergelijken
Internet vergelijken
Hypotheekadviseur
Q Scheidingsadviseurs
Vergelijk.com

Rechtsbronnen
Rechtspraak
Kamervragen
Kamerstukken
AMvBs
Beleidsregels
Circulaires
Koninklijke Besluiten
Ministeriële Regelingen
Regelingen PBO/OLBB
Regelingen ZBO
Reglementen van Orde
Rijkskoninklijke Besl.
Rijkswetten
Verdragen
Wetten Overzicht

Wettenbundel
Awb - Algm. w. best...
AWR - Algm. w. inz...
BW Boek 1 - Burg...
BW Boek 2 - Burg...
BW Boek 3 - Burg...
BW Boek 4 - Burg...
BW Boek 5 - Burg...
BW Boek 6 - Burg...
BW Boek 7 - Burg...
BW Boek 7a - Burg...
BW Boek 8 - Burg...
FW - Faillissement...
Gemw - Gemeente...
GW - Grondwet
KW - Kieswet
PW - Provinciewet
WW - Werkloosheid...
Wbp - Wet bescherm...
IB - Wet inkomstbel...
WAO - Wet op de arb..
WWB - W. werk & bij...
RV - W. v. Burgerlijk...
Sr - W. v. Strafrecht
Sv - W. v. Strafvor...

Visie
Werkgevers toch ...
Waarderingsperik...
Het verschonings...
Indirect discrim...
Een recht op ide...
» Visie insturen

Rechtennieuws.nl
Loods mag worden...
KPN bereikt akko...
Van der Steur wi...
AKD adviseert de...
Kneppelhout beno...
» Nieuws melden

Snellinks
EUR
OUNL
RuG
RUN
UL
UM
UU
UvA
UvT
VU
Meer links

Rechtenforum
Over Rechtenforum
Maak favoriet
Maak startpagina
Mail deze site
Link naar ons
Colofon
Meedoen
Feedback
Contact

Recente topics
verkiezingsbed...
Force justice ...
Kunnen (Kanton...
Boetes CJIB ni...
SEO

Carrière
Boekel De Nerée
CMS DSB

Content Syndication


 
Het is nu vr 18 jul 2025 2:52
Bekijk onbeantwoorde berichten

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Contractanalyses
Moderators: Geen

 
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1
Printvriendelijk | E-mail vriend(in) Vorige onderwerp | Volgende onderwerp  
Auteur Bericht
Peter
Webmeester
Peter

Leeftijd: 43
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Ram
Studieomgeving (BA): EUR
Studieomgeving (MA): ANLS
Berichten: 1936


BerichtGeplaatst: ma 01 sep 2008 17:32    Onderwerp: Contractanalyses
Van vr 31 okt 2008 13:00 tot en met vr 31 okt 2008 17:30
Reageer met quote Naar onder Naar boven

Het opstellen en beoordelen van contractclausules: een vak apart.

4-daagse cursus ****

 

Cursisten worden onder begeleiding van ervaren contractrechtspecialisten die allen in de commerciële contractpraktijk werkzaam zijn, getraind in het beoordelen van contractclausules en het opstellen daarvan.

Bij deelname aan een cursusmiddag of de gehele cursus ontvangt u het boek 'Contracten maken' uit de serie Praktijkhandleidingen.

 

Bestemd voor

  • Advocaten

  • Bedrijfsjuristen

  • Juridisch adviseurs

  • Notarissen

  • Overheidsjuristen

 

Spreker(s)

Mr.dr. T.H.M. van Wechem

Verbonden aan Baker & McKenzie te Amsterdam tevens raadsheer-plaatsvervanger Hof ‘s-Hertogenbosch Cursusvoorzitter

Mr. C.R. Christiaans

Knowledge manager / Legal advisor DLA Piper Nederland N.V.

Mr. C.E. Drion

Advocaat bij Kennedy van der Laan Advocaten te Amsterdam

Mr. M. Wallart

Advocaat en Partner bij Baker en McKenzie te Amsterdam

 

Omschrijving

Het opstellen van en het beoordelen van contractclausules: een vak apart.

De functie van een contract is veelal enerzijds het ‘gewoon’ op papier zetten van de afspraken om te weten welke partij tot wat gehouden is en anderzijds het verdelen tussen partijen van de juridische en commerciële risico’s. Contracten worden lang niet altijd door juristen geschreven terwijl de rechtspraak over het contractenrecht wel aan het ‘juridificeren’ is.

Aan de slag
Het goed opstellen van een contract en het op een juiste wijze kunnen inschatten van de betekenis van clausules daaruit, behoeft specifieke vaardigheden, die veelal eerst na jarenlange praktijkervaring, kunnen worden ontwikkeld.

De specialisatiecursus Contractanalyses is een logisch vervolg op de succesvolle tweedaagse cursus Contracteren. Tijdens de specialisatiecursus Contractanalyses gaat het hechte team van docenten actief met u aan de slag. De methodiek is 25% informatieoverdracht door de docenten en 75% hands-on oefeningen door de cursisten.


Wat wordt er getraind?
Tijdens de eerste 3 studiebijeenkomsten staat de aard van bepaalde type clausules centraal en zal aan de cursist worden gevraagd - na een inleiding door de docenten - om onder strakke begeleiding van deze docenten bepaalde type bestaande clausules te beoordelen. Daarna wordt gevraagd aan de cursisten om in contracten waar clausules zijn geschrapt deze clausules te redigeren. Tot slot wordt tijdens iedere studiemiddag een ‘real life’ casus gepresenteerd aan de hand waarvan de cursisten een toegespitste contractuele oplossing dienen aan te reiken.

Feedback
Tijdens de les zal door een van de docenten de door de deelnemers tijdens de les gemaakte clausules‘steekproefsgewijs’ worden nagekeken en zal daar klassikaal feed-back op worden gegeven, kortom: handen uit de mouwen. Tijdens de 4e studiemiddag staat het specifieke contract zelf centraal. Want hoe laten bepaalde clausules zich interpreteren in het geval van een meerpartijen overeenkomst? Brengt de aard van een vaststellingsovereenkomst mee dat er bepaalde ‘boilerplate’ clausules worden gebruikt of juist niet?
De doelstelling van het docententeam is een intensieve gedachte(uit)wisseling waardoor wellicht alle participanten (inclusief de docenten) van elkaar kunnen leren. 

Doel van de cursus
Na afloop van de cursus bent u in staat om d.m.v. contractanalyse de problemen te reduceren tot de kern en deze juridisch inzichtelijk te verwoorden.

 

Programma

Lestijden zijn van 13.00 tot 17.30 uur, ontvangst met broodjes vanaf 12.30 uur. De studiemiddagen worden twee keer onderbroken door een koffie-/theepauze van 15 minuten.

Dag 1 Vrijdag 31 oktober 2008

Contracteren en intellectuele eigendomsrechten

Tijdens deze middag zullen clausules worden behandeld waarin afspraken worden beoogd om IE rechten en know-how over te dragen en te beschermen. Ook wordt specifiek ingegaan op geheimhoudingsclausules en wordt aandacht besteed aan Europese regels over technology transfer.

Mr. Reina Weening en mr. dr. Edwin van Wechem

Dag 2 Vrijdag 14 november 2008

Disclaimers, garanties, vrijwaringen en boeteclausules

Gedurende deze bijeenkomst worden de manieren besproken waarop aansprakelijkheden kunnen worden beperkt en worden de diverse type clausules en de bewoording diepgaand geanalyseerd omdat het juist deze bepalingen zijn die vaak als dealbreaker in een contract fungeren. Ook wordt de prikkelende vraag
gesteld of via de methodiek van een boeteclausule de contractuele aansprakelijkheid kan worden beperkt.

Mr. Coen Drion en mr. Cyril Christiaans

Dag 3 Vrijdag 28 november 2008

Internationale contractclausules

Het beoordelen van clausules vanuit een internationaal perspectief is geen sinecure. Er dient met vele aspecten rekening te worden gehouden, al was het alleen maar omdat zeer recent wijzigingen in IPR regels zijn aangenomen. Zo is het EVO vervangen door ROME I (waarvoor nog wel een overgangstermijn geldt) dat op een aantal plaatsen substantieel van het vertrouwde EVO afwijkt en zo is eveneens recent de Wet conflictenrecht goederenrecht van kracht geworden. Allemaal aspecten die bij de beoordeling, en bij het opstellen van internationale contractclausules dienen
te worden meegewogen. Een van de opdrachten die aan de cursisten zal worden verstrekt is het ‘localiseren’ van een buitenlands contract voor gebruik in Nederland, een veelal in moeilijkheidsgraad onderschatte opdracht.

Mr. Coen Drion en mr.dr. Edwin van Wechem

Dag 4 Vrijdag 12 december 2008

Commerciële handelscontracten

Uitgangspunt tijdens deze studiemiddag is de behandeling van de clausules gerelateerd aan de overeenkomst waarin deze worden gehanteerd bijv.
leveringsclausules bij koop, specifieke clausules van voorraadbeheer bij logistieke contracten en onderhoudscontracten etc. en de flinterdunne lijnen en verschillen die aanwezig zijn bij dienstverleningscontracten versus arbeidsverhoudingen.

Mr. Marco Wallart en mr. dr. Edwin van Wechem

 

Datum en locatie

31-10-2008, 14-11-2008, 28-11-2008 en 12-12-2008
12:30 uur - 17:30 uur
WTC Amsterdam Zuid

 

PE-punten

NOvA (PO): 16 punten voor gehele cursus

NOvA (PO): 4 punten per dag

KNB: 16 punten in aanvraag

 

Kosten

Het inschrijfgeld bedraagt per middag € 595,- per persoon (excl. btw). Hierbij zijn inbegrepen de kosten van documentatiemateriaal, het boek ‘Contracten maken’, koffie, thee en broodjeslunch. Het documentatiemateriaal wordt vooraf toegezonden. Eventuele parkeerkosten zijn niet inbegrepen bij het inschrijfgeld. Na ontvangst van de antwoordkaart zenden wij u een bevestiging, routebeschrijving
en een factuur.


Bekijk de folder
Programma
Meer informatie
Aanmeldformulier

Bekijk profiel Stuur privé bericht
Verstuur e-mail Bekijk de homepage MSN messenger ICQ nummer
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1

Tijden zijn in GMT + 2 uur


Wie zijn er online?
Leden op dit forum: Geen

U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
U mag geen reacties plaatsen
U mag uw berichten niet bewerken
U mag uw berichten niet verwijderen
U mag niet stemmen in polls

Ga naar:  



Home | Over Rechtenforum.nl | Agenda | Visie | Downloads | Links | Mail deze site | Contact

Sites: Rechtennieuws.nl | Jure.nl | Maxius.nl | Parlis.nl | Rechtenforum.nl | Juridischeagenda.nl | Juridica.nl | MijnWetten.nl | AdvocatenZoeken.nl

© 2003 - 2018 Rechtenforum.nl | Gebruiksvoorwaarden | Privacyverklaring | RSS feeds