Gebruikersnaam:   Wachtwoord:   Gratis Registreren | Wachtwoord vergeten? Blog
Rechtenforum.nl
Rechtenforum.nl Rechtenforum.nl
 
Controle paneel
Registreren Registreren
Agenda Agenda
Help Help
Zoeken Zoeken
Inloggen Inloggen

Partners
Energie vergelijken
Internet vergelijken
Hypotheekadviseur
Q Scheidingsadviseurs
Vergelijk.com

Rechtsbronnen
Rechtspraak
Kamervragen
Kamerstukken
AMvBs
Beleidsregels
Circulaires
Koninklijke Besluiten
Ministeriële Regelingen
Regelingen PBO/OLBB
Regelingen ZBO
Reglementen van Orde
Rijkskoninklijke Besl.
Rijkswetten
Verdragen
Wetten Overzicht

Wettenbundel
Awb - Algm. w. best...
AWR - Algm. w. inz...
BW Boek 1 - Burg...
BW Boek 2 - Burg...
BW Boek 3 - Burg...
BW Boek 4 - Burg...
BW Boek 5 - Burg...
BW Boek 6 - Burg...
BW Boek 7 - Burg...
BW Boek 7a - Burg...
BW Boek 8 - Burg...
FW - Faillissement...
Gemw - Gemeente...
GW - Grondwet
KW - Kieswet
PW - Provinciewet
WW - Werkloosheid...
Wbp - Wet bescherm...
IB - Wet inkomstbel...
WAO - Wet op de arb..
WWB - W. werk & bij...
RV - W. v. Burgerlijk...
Sr - W. v. Strafrecht
Sv - W. v. Strafvor...

Visie
Werkgevers toch ...
Waarderingsperik...
Het verschonings...
Indirect discrim...
Een recht op ide...
» Visie insturen

Rechtennieuws.nl
Loods mag worden...
KPN bereikt akko...
Van der Steur wi...
AKD adviseert de...
Kneppelhout beno...
» Nieuws melden

Snellinks
EUR
OUNL
RuG
RUN
UL
UM
UU
UvA
UvT
VU
Meer links

Rechtenforum
Over Rechtenforum
Maak favoriet
Maak startpagina
Mail deze site
Link naar ons
Colofon
Meedoen
Feedback
Contact

Recente topics
Energiekosten
Boetes CJIB ni...
na-risico verz...
Arno van Kesse...
Koopovereenkom...

Carrière
Boekel De Nerée
CMS DSB

Content Syndication


 
Het is nu ma 05 jan 2026 4:28
Bekijk onbeantwoorde berichten

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Conflict ex-werkgever betreft opzegtermijn
Moderators: Michèle, StevenK, Moderator Team

 
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1
Printvriendelijk | E-mail vriend(in) Vorige onderwerp | Volgende onderwerp  
Auteur Bericht
bluebird1975



Leeftijd: 50
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Weegschaal


Berichten: 6


BerichtGeplaatst: wo 10 nov 2010 18:41    Onderwerp: Conflict ex-werkgever betreft opzegtermijn Reageer met quote Naar onder Naar boven

Na 3 jaar voor een werkgever gewerkt te hebben werd mij in juni 2010 medegedeelt door mijn werkgever dat er een ontslagvergunning voor mij was aangevraagd wegens bedrijfseconomische redenen, met mij zouden er nog 3 collega's ontslagen worden.
Begin Juli kreeg ik mijn beeindigingsovereenkomst met wederzijds goedvinden wegens bedrijfseconomische redenen, omdat ik dit niet direct wilde tekenen ben ik hiermee naar een advocaat geweest die gespecialiseerd is in arbeidsrecht om het door te laten kijken of het allemaal correct was en of dit geen invloed had op het aanvragen van een WW-uitkering.
Deze vertelde mij geen probemen te voorzien en dat ik het gewoon kon tekenen, aangezien ik gewoon recht had op een WW-uitkering omdat het ontslag was wegens bedrijfseconomische redenen.
op 16 juli 2010 hebben ik en mijn werkgever de beeindigingsovereenkomst ondertekend.
Hierin stond vermeld dat mijn arbeidsovereenkomst eindigt per 1augustus 2010 is en dat bij de beeindigsdatum rekening is gehouden met de opzeggingstermijn.
Nu heb ik inderdaad gewoon een WW-uitkering gekregen echter is deze toegewezen met ingang van 1 september 2010 en niet per 1 augustus 2010.
Ik mis hierdoor dus een maand inkomen.
Het UWV heeft mij te kennen gegeven dat het hem zit in de opzegtermijn en mijn werkgever daar de fout heeft gemaakt, doordat de beeindigingsovereenkomst pas 16 juli is getekend zou de opzegtermijn een maand opschuiven en had ik nog moeten werken tot 1 september 2010, mijn werkgever was hiervan op de hoogte gebracht door het UWV, echter ontkent hij dit en zegt dat de opzegtermijn gewoon correct is.
Volgens het UWV moet mijn werkgever mij de maand augustus nog loon doorbetalen aangezien de fout volgens hun bij de werkgever ligt.
Verder is er bij de ontslagprocedure door het UWV beslist, dat indien er weer voldoende werk is binnen 26 weken na ontslag, hij eerst zijn oude werknemers hierover moet informeren en deze terug in dienst te nemen als zij aangeven terug te willen komen, indien ik of een van mijn collega's die ontslagen zijn te kennen geven niet terug te willen komen mag hij iemand anders aannemen.
Nu ben ik er achter gekomen dat een collega die ook ontslagen zou worden per 26 september omdat dan zijn contract niet verlengd zou worden wegens bedrijfseconomische reden, wel contractverlenging heeft gehad en er nog steeds werkt en ook dat mijn ex werkgever inmiddels een nieuw personeelslid in mijn functie heeft aangenomen.
Dit is geheel tegen de afspraken van het UWV in.
Met mijn ex werkgever valt geheel niet te praten over dit alles, die houd de deur dicht.
Mijn vraag is dan ook kan ik hier juridisch iets mee?
Of heeft iemand ervaring met een soort gelijk iets.
Alle advies is welkom.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
BG

BG

Leeftijd: 40
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Leeuw
Studieomgeving (BA): UvT
Studieomgeving (MA): UvT
Berichten: 1134


BerichtGeplaatst: wo 10 nov 2010 18:54    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Die maand schadevergoeding kun je verhalen op je werkgever --> procederen dus.

Als de ontslagvergunning is afgegeven en er is in strijd gehandeld daarmee door de werkgever dan is dat een probleem tussen de werkgever en het UWV. Jij kan deze bevindingen bij het UWV melden en zij zullen dat dan verder oppakken. Ik denk dat dit echter afspraken tussen jou en je ex-werkgever niet direct raakt.
_________________
Mine!
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Verstuur e-mail MSN messenger
WimWest



Leeftijd: 126
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Steenbok


Berichten: 1040


BerichtGeplaatst: wo 10 nov 2010 20:59    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Als de overeenkomst is getekend met een akkoord per 1 augustus, dan weet ik nog niet zo zeker of dit verwijtbaar gedrag is van de werkgever. Men is samen een overeenkomst aangegaan, dus ik twijfel of er wel recht is op een schadevergoeding. Ik meen van niet.

Dat het UWV een maand geen uitkering geeft komt wel weer overeen met de term "fictieve opzegtermijn", welke ook toegepast wordt bij directe beeindiging door tussenkomst van de rechter en is geheel volgens de wet.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
bluebird1975



Leeftijd: 50
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Weegschaal


Berichten: 6


BerichtGeplaatst: wo 10 nov 2010 21:13    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Dit is wat de UWV bedoelt;

U en uw werkgever spreken schriftelijk af dat hij rekening houdt met uw opzegtermijn.
In de beeindigingsovereenkomst leggen u en uw werkgever vast op welke datum uw dienstverband eindigt.
De periode tussen het ondertekenen van de overeenkomst en de ontslagdatum moet dan minimaal net zo lang zijn als uw opzegtermijn.
Uw werkgever betaalt uw loon in die periode door.

In de beeindigingsovereenkomst staat dat de datum 1 augustus 2010 het dienstverband word beeindigd, en dat hierbij rekening is gehouden met het opzegtermijn.
Volgens UWV had de beeindigingsovereenkomst door mij en de werkgever eind juni getekend moeten zijn, nu is er pas 16 juli getekend, waardoor ik dus geen maand opzegtermijn heb gehad.
De werkgever was hierover ingelicht door het UWV, dat dan mijn beeindigingsdatum pas 1 september zou zijn.
Echter was ik hiervan niet op de hoogte.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
bluebird1975



Leeftijd: 50
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Weegschaal


Berichten: 6


BerichtGeplaatst: wo 10 nov 2010 21:19    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Even nog ter opmerking;

Ik ben niet de enige met dit probleem, ook mijn andere collega die ontslag heeft gehad heeft dit zelfde probleem over de opzegtermijn.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
BG

BG

Leeftijd: 40
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Leeuw
Studieomgeving (BA): UvT
Studieomgeving (MA): UvT
Berichten: 1134


BerichtGeplaatst: wo 10 nov 2010 22:45    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

WimWest schreef:
Als de overeenkomst is getekend met een akkoord per 1 augustus, dan weet ik nog niet zo zeker of dit verwijtbaar gedrag is van de werkgever. Men is samen een overeenkomst aangegaan, dus ik twijfel of er wel recht is op een schadevergoeding. Ik meen van niet.


Opzegtermijn is minimaal één maand tenzij in de CAO een kortere opzegtermijn is afgesproken. Zie art. 7:672 BW. Werkgever heeft zich daar niet aan gehouden. Dan is de werkgever schadeplichtig ex 7:677 lid 2 BW. De werknemer zal vaak niet te hard piepen aangezien de werkgever ongetwijfeld zal hebben toegezegd dat jij echt de allereerste bent waar ze aan denken als er weer ruimte is om mensen aan te nemen.

Dus of actie ondernemen richting werkgever of accepteren wat er is gebeurd.
_________________
Mine!
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Verstuur e-mail MSN messenger
bluebird1975



Leeftijd: 50
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Weegschaal


Berichten: 6


BerichtGeplaatst: wo 10 nov 2010 23:00    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Ow ik ben zeker van plan actie te ondernemen richting mijn werkgever.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
bluebird1975



Leeftijd: 50
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Weegschaal


Berichten: 6


BerichtGeplaatst: do 11 nov 2010 17:40    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Mijn ex-werkgever heeft zojuist via email bevestigd dat het fout is met de opzegtermijn, maar zegt daarbij dit met eer en geweten gedaan te hebben.
Hij zegt had je nog een maand door moeten werken.......als hij me dat gemeld had zou ik dat ook wel gedaan hebben.
Hij zegt nu gewoon geen werk, geen loon.
Hem laten weten dat ik contact op ga nemen met mijn advocaat.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
StevenK
Moderator


Leeftijd: 53
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Boogschutter
Studieomgeving (BA): OU
Studieomgeving (MA): OU
Berichten: 4108


BerichtGeplaatst: do 11 nov 2010 19:50    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Wat zegt uw advocaat die u heeft geadviseerd?
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Bekijk de homepage
bluebird1975



Leeftijd: 50
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Weegschaal


Berichten: 6


BerichtGeplaatst: do 11 nov 2010 21:52    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Ik heb nog geen contact gehad met de advocaat.
De juridische afdeling van de UWV gaf aan dat het een fout was van mijn werkgever en dat ik hierop mijn werkgever kon aanspreken en anders via een advocaat.
Ik ga dan ook morgen of maandag contact opnemen met de advocaat.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1

Tijden zijn in GMT + 2 uur


Wie zijn er online?
Leden op dit forum: Geen

U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
U mag geen reacties plaatsen
U mag uw berichten niet bewerken
U mag uw berichten niet verwijderen
U mag niet stemmen in polls

Ga naar:  



Home | Over Rechtenforum.nl | Agenda | Visie | Downloads | Links | Mail deze site | Contact

Sites: Rechtennieuws.nl | Jure.nl | Maxius.nl | Parlis.nl | Rechtenforum.nl | Juridischeagenda.nl | Juridica.nl | MijnWetten.nl | AdvocatenZoeken.nl

© 2003 - 2018 Rechtenforum.nl | Gebruiksvoorwaarden | Privacyverklaring | RSS feeds