Gebruikersnaam:   Wachtwoord:   Gratis Registreren | Wachtwoord vergeten? Blog
Rechtenforum.nl
Rechtenforum.nl Rechtenforum.nl
 
Controle paneel
Registreren Registreren
Agenda Agenda
Help Help
Zoeken Zoeken
Inloggen Inloggen

Partners
Energie vergelijken
Internet vergelijken
Hypotheekadviseur
Q Scheidingsadviseurs
Vergelijk.com

Rechtsbronnen
Rechtspraak
Kamervragen
Kamerstukken
AMvBs
Beleidsregels
Circulaires
Koninklijke Besluiten
Ministeriële Regelingen
Regelingen PBO/OLBB
Regelingen ZBO
Reglementen van Orde
Rijkskoninklijke Besl.
Rijkswetten
Verdragen
Wetten Overzicht

Wettenbundel
Awb - Algm. w. best...
AWR - Algm. w. inz...
BW Boek 1 - Burg...
BW Boek 2 - Burg...
BW Boek 3 - Burg...
BW Boek 4 - Burg...
BW Boek 5 - Burg...
BW Boek 6 - Burg...
BW Boek 7 - Burg...
BW Boek 7a - Burg...
BW Boek 8 - Burg...
FW - Faillissement...
Gemw - Gemeente...
GW - Grondwet
KW - Kieswet
PW - Provinciewet
WW - Werkloosheid...
Wbp - Wet bescherm...
IB - Wet inkomstbel...
WAO - Wet op de arb..
WWB - W. werk & bij...
RV - W. v. Burgerlijk...
Sr - W. v. Strafrecht
Sv - W. v. Strafvor...

Visie
Werkgevers toch ...
Waarderingsperik...
Het verschonings...
Indirect discrim...
Een recht op ide...
» Visie insturen

Rechtennieuws.nl
Loods mag worden...
KPN bereikt akko...
Van der Steur wi...
AKD adviseert de...
Kneppelhout beno...
» Nieuws melden

Snellinks
EUR
OUNL
RuG
RUN
UL
UM
UU
UvA
UvT
VU
Meer links

Rechtenforum
Over Rechtenforum
Maak favoriet
Maak startpagina
Mail deze site
Link naar ons
Colofon
Meedoen
Feedback
Contact

Recente topics
Force justice ...
Kunnen (Kanton...
Boetes CJIB ni...
SEO
incasso proced...

Carrière
Boekel De Nerée
CMS DSB

Content Syndication


 
Het is nu do 10 jul 2025 22:10
Bekijk onbeantwoorde berichten

Tijden zijn in GMT + 2 uur

toets aanvangshuurprijs leidt tot pesterijen
Moderators: Nemine contradicente, StevenK, Moderator Team

 
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1
Printvriendelijk | E-mail vriend(in) Vorige onderwerp | Volgende onderwerp  
Auteur Bericht
mrlecourt



Leeftijd: 36
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Kreeft
Studieomgeving (BA): OU

Berichten: 1


BerichtGeplaatst: wo 27 nov 2013 14:52    Onderwerp: toets aanvangshuurprijs leidt tot pesterijen Reageer met quote Naar onder Naar boven

Hallo allemaal, ben een beginnend rechtenstudent, nieuw op het forum en ik heb de volgende problematiek. Interessante casus maar ook meteen stressvol!

Recentelijk heb ik een "Toets Aanvangshuurprijs" laten uitvoeren door de Huurcommissie, om het aantal punten van mijn woning vast te laten stellen. De uitspraak is er nog niet, maar mijn verhuurder is ziedend. Uiteraard gaat hij proberen de huurovereenkomst op te zeggen, maar daarover maak ik me niet zo veel zorgen.

Daarnaast is hij van plan mijn huis te gaan verbouwen, en wel op de volgende manier:

Ik huur een zolder met schuin aflopend dak. Alle vloeroppervlak met een plafond lager dan 1,5 meter levert geen punten op. Vanwege het schuinaflopend dak heb ik behoorlijk wat oppervlak met laag plafond, waar ik o.m. mijn bed onder geplaatst heb. Nu heeft de verhuurder aangekondigd dat ik dit weekend mijn zolder moet ontruimen omdat hij alle ruimte onder de 1,5 meter gaat "afschotten"; dwz een plank ervoor plaatsen. Ik zou volgens hem niet voor deze ruimte betalen....

Nu is in art. 220 boek 7 een regeling opgenomen over wat ik wel en niet moet tolereren wat betreft onderhoud en renovatie. In de algemene voorwaarden bij mijn contract is verder nog opgenomen:

Quote:
Indien verhuurder het nodig oordeelt aan het gehuurde of het gebouw of complex waarvan het gehuurde deel uitmaakt of aan belendingen onderhoud, herstel, vernieuwing of andere werkzaamheden te verrichten of te doen verrichten, (...), zal huurder de personen, nodig voor het verrichten van de werkzaamheden in het gehuurde toelaten en die werkzaamheden en het eventuele ongerief gedogen, zonder daarvoor schadevergoeding, vermindering van de betalingsverplichting dan wel ontbinding van de huurovereenkomst te kunnen vorderen. Verhuurder zal omtreng het tijdstip van de uitvoering van de werkzaamheden, tijdig overleg met huurder plegen


Bovenstaande is in de algemene voorwaarden opgenomen onder het hoofdstuk "Onderhoud".

Moet ik nu een verbouwing zoals voorgesteld door mijn verhuurder gedogen? Waar ligt hier de grens? Het lijkt me onredelijk als hij bijvoorbeeld mijn keukenkastjes gaan dichttimmeren als hij dit nodig acht.

Kortom: kan ik zeggen tegen de verhuurder dat ik het niet eens ben met zijn plannen en dat ik hem niet binnen wil hebben. Dit kan ik in principe natuurlijk altijd zeggen, maar wat zou een rechter hier vervolgens van vinden?

Daarnaast is mijn vraag hoe ik hem het meest effectief kan aanzeggen dat hij niet mag binnenkomen zonder mijn expliciete toestemming (ik heb het slot al vervangen). Kan ik aangifte doen voor huisvredebreuk indien hij mijn slot doorboort?

Bedankt voor jullie tips!
Bekijk profiel Stuur privé bericht
cvb



Leeftijd: 72
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Boogschutter


Berichten: 1159


BerichtGeplaatst: wo 27 nov 2013 17:52    Onderwerp: Re: toets aanvangshuurprijs leidt tot pesterijen Reageer met quote Naar onder Naar boven

mrlecourt schreef:
Daarnaast is mijn vraag hoe ik hem het meest effectief kan aanzeggen dat hij niet mag binnenkomen zonder mijn expliciete toestemming (ik heb het slot al vervangen).
De meest effectieve manier ís die vervanging.
Quote:
Kan ik aangifte doen voor huisvredebreuk indien hij mijn slot doorboort?
Ja, waarom niet??
_________________
Ben geen jurist
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1

Tijden zijn in GMT + 2 uur


Wie zijn er online?
Leden op dit forum: Geen

U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
U mag geen reacties plaatsen
U mag uw berichten niet bewerken
U mag uw berichten niet verwijderen
U mag niet stemmen in polls

Ga naar:  



Home | Over Rechtenforum.nl | Agenda | Visie | Downloads | Links | Mail deze site | Contact

Sites: Rechtennieuws.nl | Jure.nl | Maxius.nl | Parlis.nl | Rechtenforum.nl | Juridischeagenda.nl | Juridica.nl | MijnWetten.nl | AdvocatenZoeken.nl

© 2003 - 2018 Rechtenforum.nl | Gebruiksvoorwaarden | Privacyverklaring | RSS feeds