Gebruikersnaam:   Wachtwoord:   Gratis Registreren | Wachtwoord vergeten? Blog
Rechtenforum.nl
Rechtenforum.nl Rechtenforum.nl
 
Controle paneel
Registreren Registreren
Agenda Agenda
Help Help
Zoeken Zoeken
Inloggen Inloggen

Partners
Energie vergelijken
Internet vergelijken
Hypotheekadviseur
Q Scheidingsadviseurs
Vergelijk.com

Rechtsbronnen
Rechtspraak
Kamervragen
Kamerstukken
AMvBs
Beleidsregels
Circulaires
Koninklijke Besluiten
Ministeriële Regelingen
Regelingen PBO/OLBB
Regelingen ZBO
Reglementen van Orde
Rijkskoninklijke Besl.
Rijkswetten
Verdragen
Wetten Overzicht

Wettenbundel
Awb - Algm. w. best...
AWR - Algm. w. inz...
BW Boek 1 - Burg...
BW Boek 2 - Burg...
BW Boek 3 - Burg...
BW Boek 4 - Burg...
BW Boek 5 - Burg...
BW Boek 6 - Burg...
BW Boek 7 - Burg...
BW Boek 7a - Burg...
BW Boek 8 - Burg...
FW - Faillissement...
Gemw - Gemeente...
GW - Grondwet
KW - Kieswet
PW - Provinciewet
WW - Werkloosheid...
Wbp - Wet bescherm...
IB - Wet inkomstbel...
WAO - Wet op de arb..
WWB - W. werk & bij...
RV - W. v. Burgerlijk...
Sr - W. v. Strafrecht
Sv - W. v. Strafvor...

Visie
Werkgevers toch ...
Waarderingsperik...
Het verschonings...
Indirect discrim...
Een recht op ide...
» Visie insturen

Rechtennieuws.nl
Loods mag worden...
KPN bereikt akko...
Van der Steur wi...
AKD adviseert de...
Kneppelhout beno...
» Nieuws melden

Snellinks
EUR
OUNL
RuG
RUN
UL
UM
UU
UvA
UvT
VU
Meer links

Rechtenforum
Over Rechtenforum
Maak favoriet
Maak startpagina
Mail deze site
Link naar ons
Colofon
Meedoen
Feedback
Contact

Recente topics
Briefadres bij...
verkiezingsbed...
Volkshuisevest...
Force justice ...
Top Notch Qual...

Carrière
Boekel De Nerée
CMS DSB

Content Syndication


 
Het is nu vr 01 aug 2025 15:50
Bekijk onbeantwoorde berichten

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Is een omgangsregeling makkelijk te wijzigen?
Moderators: Nemine contradicente, Flash, StevenK, Moderator Team

 
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1
Printvriendelijk | E-mail vriend(in) Vorige onderwerp | Volgende onderwerp  
Auteur Bericht
Vlinderse



Leeftijd: 51
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Steenbok


Berichten: 1


BerichtGeplaatst: za 02 feb 2013 19:14    Onderwerp: Is een omgangsregeling makkelijk te wijzigen? Reageer met quote Naar onder Naar boven

Is een omgangsregeling die gezamenlijk is afgesproken makkelijk te wijzigen? Ruim twee jaar geleden ben ik gescheiden. Mijn ex en ik hebben destijds gezamenlijk een omgangsregeling afgesproken. We hebben dit gelukkig via een gezamenlijke jurist kunnen doen, omdat we beiden een vechtscheiding wilden voorkomen. Hij ziet ze inmiddels al twee jaar een keer in de twee weken een weekend. Uiteindelijk was dit destijds ook zijn wens, aangezien hij een drukke baan heeft en niet meer ‘tijd’ kon vrijmaken. Onze kinderen zijn 5 en 7 jaar en hij woont inmiddels samen met zijn nieuwe partner. Nu wil hij de regeling wijzigen (omdat hij iemand heeft die de kinderen wel kan opvangen). Hij wil ze één tot twee dagen per week extra bij zich hebben. De kinderen zijn inmiddels helemaal gewend aan de huidige situatie en eigenlijk wil ik op dit moment de regeling behouden zoals deze destijds gezamenlijk is afgesproken. De kinderen doen het goed en m.i. is het in hun belang dat deze stabiele situatie gehandhaafd blijft. Hij heeft aangegeven het te gaan aanvechten. Graag wil ik weten wat zijn kansen zijn om de omgangsregeling te wijzigen.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
g.hagens



Leeftijd: 38
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Leeuw
Studieomgeving (BA): UU
Studieomgeving (MA): UU
Berichten: 12


BerichtGeplaatst: do 07 feb 2013 15:55    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Als hij de omgangsregeling, zonder uw akkoord, gewijzigd wil hebben dan zal hij naar de rechter moeten stappen. De rechter zal vervolgens kijken naar wat voor de kinderen het beste is.

Omdat uw kinderen nog geen 12 jaar oud zijn, worden zij in principe niet door de rechter gehoord. U zult dus, als hij naar de rechter gaat, aan moeten geven waarom u dat niet in het belang van de kinderen acht.

U zegt dat uw ex-partner iemand heeft gevonden die de kinderen op kan vangen. Het is nooit met zekerheid te zeggen hoe een rechter oordeelt, maar als hij een (groot) deel van de tijd de kinderen bij een ander laat verblijven gedurende de omgangsregeling, is het natuurlijk wenselijker dat ze bij hun moeder zijn. Daarnaast kunt u uiteraard aangeven dat rust en stabiliteit voor de kinderen erg belangrijk is, en een wijziging in de omgangsregeling is daarvoor niet bevorderlijk.

Eén weekend per twee weken is overigens de "doorsnee" omgangsregeling. Dus hij zal wel zijn best moeten doen, wil hij aantonen dat een uitgebreidere regeling in het belang van de kinderen is.

Mocht u nog vragen hebben, dan kunt u uiteraard contact met mij opnemen.

Met vriendelijke groet,

Mr. Gerolf Hagens
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Verstuur e-mail
@Paul



Leeftijd: 123
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Maagd


Berichten: 347


BerichtGeplaatst: vr 08 feb 2013 13:04    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Vanaf 2009 is er bepaald dat kinderen vooral gelijkwaardig door beide ouders opgevoed dienen te worden. En dat wordt ernstig ondersteund door onderzoek; kinderen die opgroeien in een co-ouders setting doen het vooral beter dan kinderen die de andere ouder maar twee keer in de maand mogen zien.

Het is vooral van belang bij jongens dat ze hun vader voorbeeld ontvangen van hun eigen vader. Dus als u naar het belang van de kinderen wenst te kijken, kunt u alleen maar de stappen van vader toejuichen. Het is in het belang van jullie kinderen. Op deze manier krijgen de kinderen van beide ouders de waarden en normen mee dat is van belang voor hun ontwikkeling en zelfbeeld. En omdat die opvoeding op verschillende plekken gebeurt, geeft dat geen probleem. Immers zo leren kinderen om te gaan met verschillende sociale milieus, immers op school, bij vriendjes gelden ook weer andere regels.

Net zomin als vader zich bemoeit met de manier hoe u de kinderen opvangt, gaat het moeder ook niet aan hoe vader de verzorging van zijn kinderen regelt. Als moeder besluit om de kinderen 4 dagen naar de crèche of kinderdagverblijf te brengen, zal geen rechter deze invulling als reden zien om dan maar het kind naar de vader te sturen op die crèche dagen.

Quote:
Uit onderzoek van de Universiteit Utrecht onder 5300 kinderen blijkt dat co-ouderschap het beste is voor kinderen van gescheiden ouders. Zo zouden ze beter in hun vel zitten en beter presteren dan kinderen die na een scheiding in een stiefgezin of bij één ouder wonen.


Fijn dat vader de verzorging van de kinderen met u wenst te delen, het geeft u ook meteen wat meer vrije tijd, want alleen opvoeden is een hele taak.

Ook aan te raden is het boek: Kinderen uit nieuwe gezinnen.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
hermanJ



Leeftijd: 44
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Waterman


Berichten: 237


BerichtGeplaatst: vr 15 feb 2013 19:21    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Paul heeft 100% gelijk!

Het lijkt erop dat u de kinderen als machtsmiddel wil gebruiken in uw verhouding tot uw ex man. Dat is niet ongebruikelijk en Hagens vindt dat OK (omdat hij er aan kan verdienen?). Als u dat doet dan maakt u zich wel schuldig aan kindermishandeling, maar ach, daar kijkt geen rechter van op. Moeders mogen zich van rechters in het algemeen niks aan trekken van vastgestelde omgangsregelingen, terwijl als pappie zich er wel aan houdt en moeder aangifte doet (zomaar, omdat het kan en het gebeurt), papa wordt opgepakt door de politie.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Stefb91



Leeftijd: 34
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Kreeft
Studieomgeving (BA): RUG

Berichten: 43


BerichtGeplaatst: za 16 feb 2013 12:37    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

hermanJ schreef:
Paul heeft 100% gelijk!

Het lijkt erop dat u de kinderen als machtsmiddel wil gebruiken in uw verhouding tot uw ex man. Dat is niet ongebruikelijk en Hagens vindt dat OK (omdat hij er aan kan verdienen?). Als u dat doet dan maakt u zich wel schuldig aan kindermishandeling, maar ach, daar kijkt geen rechter van op. Moeders mogen zich van rechters in het algemeen niks aan trekken van vastgestelde omgangsregelingen, terwijl als pappie zich er wel aan houdt en moeder aangifte doet (zomaar, omdat het kan en het gebeurt), papa wordt opgepakt door de politie.


Ik moet zeggen dat ik deze reactie zeer ongepast vind richting TS. Persoonlijke ervaringen klinken door in de reactie, waar mevrouw niets mee te maken heeft. Zij is enkel bezorgd omdat er voorbeelden zijn waarbij het fout liep bij de ontwikkeling van de kinderen.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
@Paul



Leeftijd: 123
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Maagd


Berichten: 347


BerichtGeplaatst: wo 27 feb 2013 14:20    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Stefb91 schreef:
Persoonlijke ervaringen klinken door in de reactie, waar mevrouw niets mee te maken heeft. Zij is enkel bezorgd omdat er voorbeelden zijn waarbij het fout liep bij de ontwikkeling van de kinderen.


Ik vind uw reactie tegenstrijdig. Enerzijds verwijt u Herman dat hij met een voorbeeld aankomt en in dezelfde alinea gebruikt u als verweer zelf voorbeelden waarin het fout zou zijn gegaan. Opmerkelijk is dat u die voorbeelden in de mond van de TS legt, terwijl zij deze niet eens heeft aangehaald.

Ik meen dat de leidraad bij de beantwoording van de vraag van de TS vooral op de wetgeving gebaseerd dient te zijn en deze gaat uit van gelijkwaardig ouderschap, dat kinderen gelijkwaardig opgevoed worden door beide ouders.

Het is in het belang van het kind dat deze zowel door vader als door moeder opgevoed wordt. Daar heb je eigenlijk geeneens wetgeving voor nodig, iedere orthopedagoog kan vertellen dat een kind het beste af is met een vader en een moeder.

Dat een kind gewend raakt als hij zijn andere ouder maar 2 keer per maand mag zien dat wil niets zeggen. Het kind is helemaal afhankelijk van 1 ouder voor voeding, kleding en onderdak, het kind kan niet anders dan zijn behoefte aan de andere ouder te onderdrukken. Dat is de van nature ingebouwde loyaliteit aan de verzorgende ouder om te zorgen dat het kind overleeft. Dat het kind daarbij zijn eigen behoeftes moet verdonkeremanen mag duidelijk zijn, want een kind houdt evenveel van zijn vader als moeder.

Dat heeft de wetgever ook zo beoordeelt en omgezet in wetgeving: gelijkwaardig ouderschap.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1

Tijden zijn in GMT + 2 uur


Wie zijn er online?
Leden op dit forum: Geen

U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
U mag geen reacties plaatsen
U mag uw berichten niet bewerken
U mag uw berichten niet verwijderen
U mag niet stemmen in polls

Ga naar:  



Home | Over Rechtenforum.nl | Agenda | Visie | Downloads | Links | Mail deze site | Contact

Sites: Rechtennieuws.nl | Jure.nl | Maxius.nl | Parlis.nl | Rechtenforum.nl | Juridischeagenda.nl | Juridica.nl | MijnWetten.nl | AdvocatenZoeken.nl

© 2003 - 2018 Rechtenforum.nl | Gebruiksvoorwaarden | Privacyverklaring | RSS feeds