|
Auteur |
Bericht |
Leo Beek
Leeftijd: 124 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 380
|
Geplaatst: ma 26 nov 2012 20:26 Onderwerp: Burgers alarmeren elkaar via SMS over criminaliteit |
|
|
De Hein Roethofprijs voor het voorkomen van criminaliteit gaat dit jaar naar een project in Amsterdam-Noord. Buurtbewoners alarmeren elkaar via een sms bij onraad en waarschuwen de politie. En dat werkt.
VIDEO
Hein Roethofprijs voor sms-alert in Amsterdam-Noord
http://nos.nl/video/434716-hein-roethofprijs-voor-smsalert-in-amsterdamnoord.html |
|
|
|
 |
Leo Beek
Leeftijd: 124 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 380
|
|
|
|
 |
Leo Beek
Leeftijd: 124 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 380
|
Geplaatst: zo 05 mei 2013 18:25 Onderwerp: Burgers melden verdachte situaties via social media |
|
|
Politie lanceert samen met burgers innovatieve overlastaanpak
27 november 2012
Samen werken aan veiligheid met behulp van nieuwe media
ComProNet Amstelveen - 27 November 2012
Gezamenlijk sneller alarm slaan en sneller ingrijpen helpt overlast en misdrijven voorkomen.
ComProNet (Community Protection Network) - een innovatieve aanpak van de politie - maakt dit met nieuwe media mogelijk. De politie heeft het ComProNet concept ontwikkeld in samenwerking met Logica, nu onderdeel van CGI. De eerste proeven in de binnenstad van Groningen zijn afgerond en nieuwe proeven zijn inmiddels gestart in Assen en op Schiphol.
Met ComProNet kan de politie op een innovatieve manier overlast en criminaliteit te lijf gaan. Samen met burgers, stadswachten, horecabeveiliging en winkeliers is dit nieuwe concept in Groningen in het winkelgebied Vismarkt, het uitgaansgebied Peperstraat/Poelestraat en achter de Martinitoren getest.
Deelnemers melden verdachte omstandigheden op straat en in winkels via sociale media en mobiele applicaties aan elkaar én aan de politie. Dankzij locatie-informatie (GPS) kan de politie snel reageren op incidenten. Zo wordt bijvoorbeeld informatie direct gedeeld met agenten die reeds in de buurt zijn van een incident. (...)
‘Het verhoogt de burgerparticipatie, de pakkans op heterdaad en maakt deelnemers meer bewust van afwijkende situaties. Ook kan het gebruikt worden in andere omstandigheden, zoals onwelwordingen.’ (...)
Een andere mogelijkheid is het maken van foto’s van een situatie die via de app met de politie worden gedeeld. (...)
Doordat smartphones via GPS de geografische locatie van de deelnemer doorgeven kan hulp snel ter plaatse zijn. (...)
Bekijk onderstaande YouTube filmpjes:
http://www.logica.nl/we-are-logica/media-centre/news/2012/politie-lanceert-samen-met-burgers-innovatieve-overlastaanpak/
http://socialmediadna.nl/compronet/
Zie ook dit gerelateerde topic op Rechtenforum:
http://rechtenforum.nl/forum/thread/title/Burgers+willen+politie+helpen+via+social+media/t/38206/
 _________________ Ik stem op de SP. www.sp.nl |
|
|
|
 |
Leo Beek
Leeftijd: 124 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 380
|
|
|
|
 |
|