|
Auteur |
Bericht |
velden
Leeftijd: 72 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 2
|
Geplaatst: zo 04 nov 2012 23:26 Onderwerp: Is hier een notaris en testament voor nodig ??? |
|
|
Hallo,
Mijn schoonouders hebben 4 kinderen.
1 kind heeft al aardig wat geld gekregen als voorschot op zijn erfdeel t.z.t.
Dit kan de komende jaren ook nog wat blijven oplopen.
Moet dit in een testament via legaten naar de andere 3 bijv. worden geregeld of kan de familie bijv. jaarlijks of zonodig zelf een aangepast document opstellen waar het actuele bedrag ook in staat en dat door alle in leven zijnde betrokkenen wordt ondertekend?
Bij overlijden van de laatste ouder zou dit document de verdeling dan moeten bepalen.
Mvg, Frans |
|
|
|
 |
Ronald78
Leeftijd: 46 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UvT Studieomgeving (MA): UvT Berichten: 796
|
Geplaatst: do 08 nov 2012 16:16 Onderwerp: |
|
|
De schenker kan bij de schenking of in het testament bepalen dat de waarde van de schenking moet worden ingebracht in de nalatenschap. Let wel op dat de in te brengen bedragen met 6% enkelvoudige rente per jaar moeten worden verhoogd.
Alternatief is om de bedragen niet te schenken, maar te lenen. De rente kan dan (al dan niet met inbrengverplichting) worden geschonken.
In alle gevallen is een goede administratie vereist. _________________ Ik weet niet zoveel van rechten. Aan dit bericht kunnen geen rechten worden ontleend. |
|
|
|
 |
|