Gebruikersnaam:   Wachtwoord:   Gratis Registreren | Wachtwoord vergeten? Blog
Rechtenforum.nl
Rechtenforum.nl Rechtenforum.nl
 
Controle paneel
Registreren Registreren
Agenda Agenda
Help Help
Zoeken Zoeken
Inloggen Inloggen

Partners
Energie vergelijken
Internet vergelijken
Hypotheekadviseur
Q Scheidingsadviseurs
Vergelijk.com

Rechtsbronnen
Rechtspraak
Kamervragen
Kamerstukken
AMvBs
Beleidsregels
Circulaires
Koninklijke Besluiten
Ministeriële Regelingen
Regelingen PBO/OLBB
Regelingen ZBO
Reglementen van Orde
Rijkskoninklijke Besl.
Rijkswetten
Verdragen
Wetten Overzicht

Wettenbundel
Awb - Algm. w. best...
AWR - Algm. w. inz...
BW Boek 1 - Burg...
BW Boek 2 - Burg...
BW Boek 3 - Burg...
BW Boek 4 - Burg...
BW Boek 5 - Burg...
BW Boek 6 - Burg...
BW Boek 7 - Burg...
BW Boek 7a - Burg...
BW Boek 8 - Burg...
FW - Faillissement...
Gemw - Gemeente...
GW - Grondwet
KW - Kieswet
PW - Provinciewet
WW - Werkloosheid...
Wbp - Wet bescherm...
IB - Wet inkomstbel...
WAO - Wet op de arb..
WWB - W. werk & bij...
RV - W. v. Burgerlijk...
Sr - W. v. Strafrecht
Sv - W. v. Strafvor...

Visie
Werkgevers toch ...
Waarderingsperik...
Het verschonings...
Indirect discrim...
Een recht op ide...
» Visie insturen

Rechtennieuws.nl
Loods mag worden...
KPN bereikt akko...
Van der Steur wi...
AKD adviseert de...
Kneppelhout beno...
» Nieuws melden

Snellinks
EUR
OUNL
RuG
RUN
UL
UM
UU
UvA
UvT
VU
Meer links

Rechtenforum
Over Rechtenforum
Maak favoriet
Maak startpagina
Mail deze site
Link naar ons
Colofon
Meedoen
Feedback
Contact

Recente topics
Top Notch Qual...
Best Quality C...
Force justice ...
Best Patches i...
Personalized T...

Carrière
Boekel De Nerée
CMS DSB

Content Syndication


 
Het is nu di 29 jul 2025 21:35
Bekijk onbeantwoorde berichten

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Verkoop marktplaats
Moderator: Moderator Team

 
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1
Printvriendelijk | E-mail vriend(in) Vorige onderwerp | Volgende onderwerp  
Auteur Bericht
frank1985



Leeftijd: 40
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Ram
Studieomgeving (BA): OU

Berichten: 4


BerichtGeplaatst: wo 23 mei 2012 22:30    Onderwerp: Verkoop marktplaats Reageer met quote Naar onder Naar boven

Ik zit een een wat vervelende situatie. Internet en het juridisch loket geven ook wat tegenstrijdige verhalen.

Het volgende is er aan de hand:

Ik verkocht een laptop a 600 euro op MP aan iemand uit belgie. Ik verstuur de laptop per aangetekende / verzekerde post. Na 1,5 week komt de koper met het verhaal dat ze de laptop niet heeft ontvangen.
Ik heb deze wel verzonden vanuit NL naar belgie. Echter en dat is mijn stomme fout heb ik de track en trace code al weggedaan. Dom dus. Post nl kan en wil niets checken zonder de T en T code.

Wat nu te doen.
Mevrouw is erg onredelijk. Ik heb daarom het voorstel gedaan een deel bijv 300 euro terug te betalen aan haar. ( ik ga er maar vanuit dat ze het pakket echt niet heeft ontvangen ) Ik kan dan nog proberen uit te zoeken wat er echt gebeurd is en evt later de rest van het geld terug betalen als de laptop echt verdwenen is en Postnl toch mijn schade wil vergoeden. Dit wil ze niet. Ik moet het geld maar terug storten. Het is imo nogal onredelijk om zo even 600 euro terug te storten zonder dat ik weet wat er gaande is.

Nu heeft ze alleen mijn naam,mail adres en rek nummer. Verder niets. Ze dreigt nu aangifte te doen als ze weer in NL is het weekend ( ze is nederlandse ) en evt bij mij langs te komen.

Wat kan ik nu verwachten ? Kan ze via de bank achter mijn gegevens komen ? Als ze aangifte gaat doen heb ik hier dan de politie op de stoep staan. ( dat zie ik natuurlijk niet zitten ) of is dit alles niet aan de orde en staat ze net als ik met de rug tegen de muur.
Wat zijn mijn rechten en wat zijn mijn plichten in deze ? En wat kan ik van die evt aangifte verwachten ?

Alvast bedankt voor de antwoorden.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
marja.verstralen



Leeftijd: 44
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Steenbok


Berichten: 1100


BerichtGeplaatst: do 24 mei 2012 8:56    Onderwerp: Verkoop Marktplaats Reageer met quote Naar onder Naar boven

Dag,*
* Aan dit bericht kunt u geen rechten ontlenen.


Het is spijtig, maar mijns inziens heeft de vrouw het recht het aankoopbedrag terug te vorderen.

- Op de rechtsverhouding is Nederlands recht van toepassing (art. 4 lid 1 sub a Rome I Verordening: bij roerende zaken is het land van de gewone verblijfplaats van de verkoper van toepassing), tenzij u samen met de vrouw voor een ander toepasselijk rechtsstelsel heeft gekozen (art. 3 Rome I Verordening).

- Art. 6:27 Burgerlijk Wetboek (BW) Degene die een roerende, individueel bepaalde zaak moet afleveren, moet dat als zorgvuldig schuldenaar doen. Omdat de zaak bij de post waarschijnlijk verloren is gegaan en u voor dit transportmiddel hebt gekozen, vallen de gevolgen van de tekortkoming mijns inziens in uw risicosfeer (art. 6:74 BW dit heet 'wanprestatie'). Omdat u niet meer kunt nakomen (in overleg met mevrouw zou u nog kunnen afspreken om een ander exemplaar te leveren (art. 6:45 BW)), hoeft mevrouw u niet eerst in gebreke te stellen, voordat zij schadevergoeding vordert (art. 6:80 BW). Zij kan dus betaling van het aankoopbedrag vorderen.

- Wil mevrouw de koopovereenkomst ontbinden (art. 6:265 BW), dan moet dit schriftelijk (art. 6:267 BW).

- Aangifte bij de politie doen lijkt me niet de gepaste weg. Mevrouw kan een vordering tot terugbetaling van de aankoopprijs/ schadevergoeding indienen bij de rechter en vervolgens de deurwaarder het bedrag laten halen.

- Het lijkt me wel dat u een vordering op TNT post heeft. TNT heeft immers op haar beurt wanprestatie jegens u gepleegd. Daarvoor is het wel handig als u enig bewijs heeft van de ter post bezorging (art. 150 Rv wie stelt moet bewijzen).


Sterkte met uw situatie en misschien heeft iemand anders nog een ander advies.

Met vriendelijke groet,

Marja
Bekijk profiel Stuur privé bericht
marja.verstralen



Leeftijd: 44
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Steenbok


Berichten: 1100


BerichtGeplaatst: do 24 mei 2012 9:03    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Kleine complicatie, volgens mij:
- Op grond van art. 2 lid 1 EEX-Verordening is de Nederlandse rechter bevoegd over de zaak te beslissen. De Nederlandse rechter zal Nederlands Internationaal Privaatrecht toepassen en dan is Nederlands recht van toepassing.
- Op grond van art. 3 lid 1 io. art. 5 lid 1 sub a en b van de EEX-Verordening is ook de rechter van de woonplaats van mevrouw bevoegd, dat is de Belgische rechter. De Belgische rechter zal Belgisch Internationaal privaatrecht toepassen. Ik weet niet welke uitkomst dat heeft. Mogelijk dat dan Belgisch recht van toepassing is.

Maar ik neem eigenlijk aan dat de regeling van wanprestatie in Nederland en Belgie vergelijkbaar is.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1

Tijden zijn in GMT + 2 uur


Wie zijn er online?
Leden op dit forum: Geen

U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
U mag geen reacties plaatsen
U mag uw berichten niet bewerken
U mag uw berichten niet verwijderen
U mag niet stemmen in polls

Ga naar:  



Home | Over Rechtenforum.nl | Agenda | Visie | Downloads | Links | Mail deze site | Contact

Sites: Rechtennieuws.nl | Jure.nl | Maxius.nl | Parlis.nl | Rechtenforum.nl | Juridischeagenda.nl | Juridica.nl | MijnWetten.nl | AdvocatenZoeken.nl

© 2003 - 2018 Rechtenforum.nl | Gebruiksvoorwaarden | Privacyverklaring | RSS feeds