Gebruikersnaam:   Wachtwoord:   Gratis Registreren | Wachtwoord vergeten? Blog
Rechtenforum.nl
Rechtenforum.nl Rechtenforum.nl
 
Controle paneel
Registreren Registreren
Agenda Agenda
Help Help
Zoeken Zoeken
Inloggen Inloggen

Partners
Energie vergelijken
Internet vergelijken
Hypotheekadviseur
Q Scheidingsadviseurs
Vergelijk.com

Rechtsbronnen
Rechtspraak
Kamervragen
Kamerstukken
AMvBs
Beleidsregels
Circulaires
Koninklijke Besluiten
Ministeriële Regelingen
Regelingen PBO/OLBB
Regelingen ZBO
Reglementen van Orde
Rijkskoninklijke Besl.
Rijkswetten
Verdragen
Wetten Overzicht

Wettenbundel
Awb - Algm. w. best...
AWR - Algm. w. inz...
BW Boek 1 - Burg...
BW Boek 2 - Burg...
BW Boek 3 - Burg...
BW Boek 4 - Burg...
BW Boek 5 - Burg...
BW Boek 6 - Burg...
BW Boek 7 - Burg...
BW Boek 7a - Burg...
BW Boek 8 - Burg...
FW - Faillissement...
Gemw - Gemeente...
GW - Grondwet
KW - Kieswet
PW - Provinciewet
WW - Werkloosheid...
Wbp - Wet bescherm...
IB - Wet inkomstbel...
WAO - Wet op de arb..
WWB - W. werk & bij...
RV - W. v. Burgerlijk...
Sr - W. v. Strafrecht
Sv - W. v. Strafvor...

Visie
Werkgevers toch ...
Waarderingsperik...
Het verschonings...
Indirect discrim...
Een recht op ide...
» Visie insturen

Rechtennieuws.nl
Loods mag worden...
KPN bereikt akko...
Van der Steur wi...
AKD adviseert de...
Kneppelhout beno...
» Nieuws melden

Snellinks
EUR
OUNL
RuG
RUN
UL
UM
UU
UvA
UvT
VU
Meer links

Rechtenforum
Over Rechtenforum
Maak favoriet
Maak startpagina
Mail deze site
Link naar ons
Colofon
Meedoen
Feedback
Contact

Recente topics
SEO
Force justice ...
incasso proced...
Volkshuisevest...
Psychiatrie

Carrière
Boekel De Nerée
CMS DSB

Content Syndication


 
Het is nu di 24 jun 2025 16:54
Bekijk onbeantwoorde berichten

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Huurovereenkomst tot stand gekomen onder invloed van dwaling
Moderators: Nemine contradicente, StevenK, Moderator Team

 
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1
Printvriendelijk | E-mail vriend(in) Vorige onderwerp | Volgende onderwerp  
Auteur Bericht
pfwolter



Leeftijd: 35
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Schorpioen
Studieomgeving (BA): UvA

Berichten: 9


BerichtGeplaatst: ma 04 jul 2011 1:08    Onderwerp: Huurovereenkomst tot stand gekomen onder invloed van dwaling Reageer met quote Naar onder Naar boven

Opgelost. Met hartelijke dank!

Laatst aangepast door pfwolter op ma 22 aug 2011 20:09, in totaal 1 keer bewerkt
Bekijk profiel Stuur privé bericht
bona fides




Geslacht: Man

Studieomgeving (BA): UL
Studieomgeving (MA): UL
Berichten: 22911


BerichtGeplaatst: ma 04 jul 2011 2:07    Onderwerp: Re: Huurovereenkomst tot stand gekomen onder invloed van dwaling Reageer met quote Naar onder Naar boven

pfwolter schreef:
Meneer y, een vriend van de zoon van x, die elkaar sinds 3 jaar regelmatig zien, komt mondeling met x overeen dat hij gedurende de periode van leegstand in het pand mag wonen voor 500 euro per maand.

Dat lijkt wel erg veel op een huurovereenkomst. Ook als dit een huurovereenkomst "voor bepaalde tijd" zou zijn, kan de verhuurder de overeenkomst alleen opzeggen op één van de gronden genoemd in art. 7:274 BW. Zie art. 7:271 lid 1 BW en verder.

De enige manier om hier onderuit te komen is aanvoeren dat het gaat om "huur welke een gebruik van woonruimte betreft dat naar zijn aard slechts van korte duur is" (art. 7:232 lid 2 BW). Een overeengekomen beding "zolang ik geen huurder heb gevonden die meer wil betalen", zo dit al bewezen zou kunnen worden, lijkt me daarvoor onvoldoende. Ook een afspraak "totdat mijn zoon zijn intrek neemt" lijkt me niet geschikt.

Hoe dan ook is het aan de verhuurder om te bewijzen dat er sprake is van huur van naar zijn aard korte duur, en nu daarover niets op papier staat zal het niet meevallen. Bij gebrek aan schriftelijke afspraken op dit punt zal een rechter denk ik niet snel de wettelijke huurbescherming aan de kant schuiven.

Mogelijk kan de verhuurder opzeggen op grond van dringend eigen gebruik (art. 7:274 lid 3 BW). Gebruik door een familielid valt onder eigen gebruik, want dient het belang van de verhuurder. Dat is echter nog niet voldoende. Zie hier voor meer informatie.
_________________
Hanc marginis exiguitas non caperet.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
pfwolter



Leeftijd: 35
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Schorpioen
Studieomgeving (BA): UvA

Berichten: 9


BerichtGeplaatst: ma 04 jul 2011 10:30    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Opgelost, met hartelijke dank!

Laatst aangepast door pfwolter op ma 22 aug 2011 20:10, in totaal 1 keer bewerkt
Bekijk profiel Stuur privé bericht
bona fides




Geslacht: Man

Studieomgeving (BA): UL
Studieomgeving (MA): UL
Berichten: 22911


BerichtGeplaatst: ma 04 jul 2011 11:05    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

pfwolter schreef:
Als de schriftelijke overeenkomst er niet was geweest had de bewijslast veel zwaarder bij de huurder gelegen dat het daadwerkelijk om een huurcontract van onbepaalde tijd zou gaan

Nee, het is voldoende dat er een huurcontract was. Een huurcontract "voor bepaalde tijd" loopt gewoon door na het verstrijken van de bepaalde tijd, zie art. 7:271 lid 1 BW. Het "bepaalde tijd" zorgt er alleen voor dat voortijdige opzegging door huurder of verhuurder niet mogelijk is. In feite is er mondeling dus ook een huurcontract voor onbepaalde tijd overeengekomen. Merk op dat een huurcontract voor onbepaalde tijd per iedere maand kan worden opgezegd door zowel de huurder als de verhuurder, waarbij de verhuurder echter gebonden is aan de wettelijke regeling van art. 7:271 BW en verder. De afspraak "tot mijn zoon zijn intrek neemt", of wat er ook precies is afgesproken (is er wel een duidelijk afspraak gemaakt?), levert geen extra opzeggingsgrond op. De verhuurder moet het doen met art. 7:274 BW.

De huurder betaalt € 500 per maand, dus er is duidelijk sprake van huur, ook zonder schriftelijke overeenkomst. De verhuurder kan nog steeds proberen aan te voeren dat het gaat om huur van naar zijn aard korte duur, maar ik denk niet dat daar sprake van is. Bij huur van naar zijn aard korte duur moet je denken aan de huur van hotelkamers en vakantiehuisjes en aan de huur van een woning voor het overbruggen van een verbouwingsperiode. "Gedurende de periode van leegstand" komt neer op "zolang het de verhuurder bevalt". Dat is niet genoeg.

Of de verhuurder wist wat hij tekende is verder een bewijskwestie, waarbij alle bewijslast natuurlijk op de verhuurder rust. Maar die kwestie is slechts van zijdelings belang. Het lijkt me trouwens dat het redelijk duidelijk moet zijn geweest dat het om een huurcontract ging, want de huurder wilde het immers gebruiken om aan te tonen dat hij de woning huurde?
_________________
Hanc marginis exiguitas non caperet.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Lexspecialis



Leeftijd: 34
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Maagd
Studieomgeving (BA): UL
Studieomgeving (MA): UL
Berichten: 92


BerichtGeplaatst: ma 18 jul 2011 13:54    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Opzegging van de huur wegens dringend eigen gebruik van de woonruimte lijkt me in dit geval ook niet snel toewijsbaar, vooral omdat hieraan bijzondere vereisten worden gesteld. Het enkele gegeven dat de verhuurder de woonruimte nodig heeft voor eigen gebruik zodat zijn zoon de woonruimte kan betrekken is hiervoor niet voldoende. De verhuurder moet een, zoals in onderstaand artikel beschreven, concreet EIGEN belang hebben.

Zie dit artikel van Wieringa Advocaten: http://www.wieringa-advocaten.nl/nlblawg.php?id=1654
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1

Tijden zijn in GMT + 2 uur


Wie zijn er online?
Leden op dit forum: Geen

U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
U mag geen reacties plaatsen
U mag uw berichten niet bewerken
U mag uw berichten niet verwijderen
U mag niet stemmen in polls

Ga naar:  



Home | Over Rechtenforum.nl | Agenda | Visie | Downloads | Links | Mail deze site | Contact

Sites: Rechtennieuws.nl | Jure.nl | Maxius.nl | Parlis.nl | Rechtenforum.nl | Juridischeagenda.nl | Juridica.nl | MijnWetten.nl | AdvocatenZoeken.nl

© 2003 - 2018 Rechtenforum.nl | Gebruiksvoorwaarden | Privacyverklaring | RSS feeds