Gebruikersnaam:   Wachtwoord:   Gratis Registreren | Wachtwoord vergeten? Blog
Rechtenforum.nl
Rechtenforum.nl Rechtenforum.nl
 
Controle paneel
Registreren Registreren
Agenda Agenda
Help Help
Zoeken Zoeken
Inloggen Inloggen

Partners
Energie vergelijken
Internet vergelijken
Hypotheekadviseur
Q Scheidingsadviseurs
Vergelijk.com

Rechtsbronnen
Rechtspraak
Kamervragen
Kamerstukken
AMvBs
Beleidsregels
Circulaires
Koninklijke Besluiten
Ministeriële Regelingen
Regelingen PBO/OLBB
Regelingen ZBO
Reglementen van Orde
Rijkskoninklijke Besl.
Rijkswetten
Verdragen
Wetten Overzicht

Wettenbundel
Awb - Algm. w. best...
AWR - Algm. w. inz...
BW Boek 1 - Burg...
BW Boek 2 - Burg...
BW Boek 3 - Burg...
BW Boek 4 - Burg...
BW Boek 5 - Burg...
BW Boek 6 - Burg...
BW Boek 7 - Burg...
BW Boek 7a - Burg...
BW Boek 8 - Burg...
FW - Faillissement...
Gemw - Gemeente...
GW - Grondwet
KW - Kieswet
PW - Provinciewet
WW - Werkloosheid...
Wbp - Wet bescherm...
IB - Wet inkomstbel...
WAO - Wet op de arb..
WWB - W. werk & bij...
RV - W. v. Burgerlijk...
Sr - W. v. Strafrecht
Sv - W. v. Strafvor...

Visie
Werkgevers toch ...
Waarderingsperik...
Het verschonings...
Indirect discrim...
Een recht op ide...
» Visie insturen

Rechtennieuws.nl
Loods mag worden...
KPN bereikt akko...
Van der Steur wi...
AKD adviseert de...
Kneppelhout beno...
» Nieuws melden

Snellinks
EUR
OUNL
RuG
RUN
UL
UM
UU
UvA
UvT
VU
Meer links

Rechtenforum
Over Rechtenforum
Maak favoriet
Maak startpagina
Mail deze site
Link naar ons
Colofon
Meedoen
Feedback
Contact

Recente topics
Force justice ...
Volkshuisevest...
Psychiatrie
Seeking CIPD a...
kan zakelijk h...

Carrière
Boekel De Nerée
CMS DSB

Content Syndication


 
Het is nu za 21 jun 2025 5:35
Bekijk onbeantwoorde berichten

Tijden zijn in GMT + 2 uur

legaal onttrekken woning
Moderators: Michèle, Moderator Team

 
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1
Printvriendelijk | E-mail vriend(in) Vorige onderwerp | Volgende onderwerp  
Auteur Bericht
mariekeki



Leeftijd: 43
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Kreeft


Berichten: 1


BerichtGeplaatst: di 24 mei 2011 17:17    Onderwerp: legaal onttrekken woning Reageer met quote Naar onder Naar boven

Beste mensen,

Wat te doen? Tweede huis in bezit sinds 1974 wordt zonder onttrekkingsvergunning gedeeltelijk recreatief verhuurd sinds 1995. Gedeeltelijke verhuur mag. Een onttrekkingsvergunning is geweigerd in 2001, maar er werd toegezegd dat er geen handhaving van de gemeente zou zijn tot 2004 ivm bijzondere omstandigheid naastgelegen bedrijf. Sindsdien geen controles geweest. April 2011 controleur van gemeente langs: die stelt vast dat de gehele woning recreatief verhuurd werd. (is dat rechtsgeldig en staat dat dan onomstotelijk vast?) De gemeente stelt dat de woning indien verhuurd wordt voor een gedeelte, de rest permanent verhuurd moet worden. Hier is echter geen interesse in geweest de afgelopen jaren. De gemeente verzoekt de verhuur van de gehele woning te stoppen voor 15 juni of gedeeltelijk te verhuren met daarnaast permanente verhuur. Dit valt voor deze termijn niet te realiseren natuurlijk. Hoe krijgen we in ieder geval uitstel of een goede reden voor onttrekking van deze woning? NB de woning ligt qua huurprijs boven huursubsidiegrens, tekort in deze gemeente is er aan huurwoningen in het lagere segment

Wie heeft hier verstand van en kan advies geven?

BVD!
Bekijk profiel Stuur privé bericht
bona fides




Geslacht: Man

Studieomgeving (BA): UL
Studieomgeving (MA): UL
Berichten: 22911


BerichtGeplaatst: wo 25 mei 2011 18:36    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Quote:
De gemeente verzoekt de verhuur van de gehele woning te stoppen voor 15 juni of gedeeltelijk te verhuren met daarnaast permanente verhuur.

Heeft de gemeente dat verzocht in een besluit/aanschrijving (waarbij bijv. ook is aangegeven dat anders een dwangsom zal worden opgelegd)?

Als je het niet eens bent met een besluit dien je bezwaar te maken. Een bezwaar heeft geen schorsende werking, dus als de gemeente niet toezegt te wachten tot de beslissing op bezwaar, zal tegelijk met het bezwaar bij de bestuursrechter om een voorlopige voorziening moeten worden gevraagd.

Als je het op zich eens bent dat de huidige situatie illegaal is (waar ik verder geen idee van heb), denk ik dat je inhoudelijk niet veel meer kunt aanvoeren dan dat de gemeente jullie meer tijd moet gunnen.

Quote:
April 2011 controleur van gemeente langs: die stelt vast dat de gehele woning recreatief verhuurd werd. (is dat rechtsgeldig en staat dat dan onomstotelijk vast?)

Die inspectie dient om gegevens te verzamelen op basis waarvan het besluit is genomen. Het besluit is wat telt en wat moet worden aangevochten. Ben je van mening dat het besluit niet klopt omdat het onjuist is dat de gehele woning recreatief werd/wordt verhuurd, dan kun je dat in je bezwaarschrift aanvoeren. Natuurlijk wel goed onderbouwen.

(Ik heb verder geen idee wat de regels in jouw geval zeggen over recreatief verhuren. Daarvoor moet je vermoedelijk in de Huisvestingswet en de gemeentelijke Huisvestingsverordening kijken.)
_________________
Hanc marginis exiguitas non caperet.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
kampeerder

kampeerder

Leeftijd: 68
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Ram


Berichten: 99


BerichtGeplaatst: do 26 mei 2011 16:04    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Kan zomaar zijn dat de gemeente zich beroept op de bestemming van de woning zoals vastgelegd in het bestemmingsplan.
De bestemming wonen is een andere bestemming dan recreatie.
Zoals ik uit de omschrijving begrijp heeft de woning nu de bestemming recreatie gekregen.
Als de gemeente voor dit anker gaat liggen wordt het nog een lastige zaak.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1

Tijden zijn in GMT + 2 uur


Wie zijn er online?
Leden op dit forum: Geen

U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
U mag geen reacties plaatsen
U mag uw berichten niet bewerken
U mag uw berichten niet verwijderen
U mag niet stemmen in polls

Ga naar:  



Home | Over Rechtenforum.nl | Agenda | Visie | Downloads | Links | Mail deze site | Contact

Sites: Rechtennieuws.nl | Jure.nl | Maxius.nl | Parlis.nl | Rechtenforum.nl | Juridischeagenda.nl | Juridica.nl | MijnWetten.nl | AdvocatenZoeken.nl

© 2003 - 2018 Rechtenforum.nl | Gebruiksvoorwaarden | Privacyverklaring | RSS feeds