Gebruikersnaam:   Wachtwoord:   Gratis Registreren | Wachtwoord vergeten? Blog
Rechtenforum.nl
Rechtenforum.nl Rechtenforum.nl
 
Controle paneel
Registreren Registreren
Agenda Agenda
Help Help
Zoeken Zoeken
Inloggen Inloggen

Partners
Energie vergelijken
Internet vergelijken
Hypotheekadviseur
Q Scheidingsadviseurs
Vergelijk.com

Rechtsbronnen
Rechtspraak
Kamervragen
Kamerstukken
AMvBs
Beleidsregels
Circulaires
Koninklijke Besluiten
Ministeriële Regelingen
Regelingen PBO/OLBB
Regelingen ZBO
Reglementen van Orde
Rijkskoninklijke Besl.
Rijkswetten
Verdragen
Wetten Overzicht

Wettenbundel
Awb - Algm. w. best...
AWR - Algm. w. inz...
BW Boek 1 - Burg...
BW Boek 2 - Burg...
BW Boek 3 - Burg...
BW Boek 4 - Burg...
BW Boek 5 - Burg...
BW Boek 6 - Burg...
BW Boek 7 - Burg...
BW Boek 7a - Burg...
BW Boek 8 - Burg...
FW - Faillissement...
Gemw - Gemeente...
GW - Grondwet
KW - Kieswet
PW - Provinciewet
WW - Werkloosheid...
Wbp - Wet bescherm...
IB - Wet inkomstbel...
WAO - Wet op de arb..
WWB - W. werk & bij...
RV - W. v. Burgerlijk...
Sr - W. v. Strafrecht
Sv - W. v. Strafvor...

Visie
Werkgevers toch ...
Waarderingsperik...
Het verschonings...
Indirect discrim...
Een recht op ide...
» Visie insturen

Rechtennieuws.nl
Loods mag worden...
KPN bereikt akko...
Van der Steur wi...
AKD adviseert de...
Kneppelhout beno...
» Nieuws melden

Snellinks
EUR
OUNL
RuG
RUN
UL
UM
UU
UvA
UvT
VU
Meer links

Rechtenforum
Over Rechtenforum
Maak favoriet
Maak startpagina
Mail deze site
Link naar ons
Colofon
Meedoen
Feedback
Contact

Recente topics
Briefadres bij...
verkiezingsbed...
Volkshuisevest...
Force justice ...
Top Notch Qual...

Carrière
Boekel De Nerée
CMS DSB

Content Syndication


 
Het is nu za 02 aug 2025 21:08
Bekijk onbeantwoorde berichten

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Rechtstudent met probleem huisbaas.
Moderators: Nemine contradicente, StevenK, Moderator Team

 
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1
Printvriendelijk | E-mail vriend(in) Vorige onderwerp | Volgende onderwerp  
Auteur Bericht
Bierjurist



Leeftijd: 35
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Leeuw
Studieomgeving (BA): RUG
Studieomgeving (MA): RUG
Berichten: 6


BerichtGeplaatst: wo 27 apr 2011 22:59    Onderwerp: Rechtstudent met probleem huisbaas. Reageer met quote Naar onder Naar boven

Enig tijd geleden is bij mijn huis, bij redelijk slecht weer, mijn raam in al zijn voegen uit mijn kamertje gewaait. Het raam was bevestigd aan een ijzeren haak. Het hout was rot, en de scharnieren zo verroest als het maar kan. Afijn, contact met mjin huisbaas leverde op dat hij het via zijn inboedel verzekering zou regelen. Dit is gebeurd en na ERG lange tijd is er dus eindelijk een nieuw raam verschenen. De kosten waren 800 euro. Nu laat mijn huisbaas weten dat hij niet van plan is op te draaien voor de 250 euro eigen risico. Dit wil hij naar mij toe schuiven. Als eerste jaars rechten student ben ik dit natuurlijk niet van plan. Hoe sterk sta ik in deze casus?

Alvast bedankt, Wouter.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Laurens02



Leeftijd: 38
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Tweelingen
Studieomgeving (BA): RUN
Studieomgeving (MA): RUN
Berichten: 467


BerichtGeplaatst: wo 27 apr 2011 23:16    Onderwerp: Re: Rechtstudent met probleem huisbaas. Reageer met quote Naar onder Naar boven

Bierjurist schreef:
Enig tijd geleden is bij mijn huis, bij redelijk slecht weer, mijn raam in al zijn voegen uit mijn kamertje gewaait. Het raam was bevestigd aan een ijzeren haak. Het hout was rot, en de scharnieren zo verroest als het maar kan. Afijn, contact met mjin huisbaas leverde op dat hij het via zijn inboedel verzekering zou regelen. Dit is gebeurd en na ERG lange tijd is er dus eindelijk een nieuw raam verschenen. De kosten waren 800 euro. Nu laat mijn huisbaas weten dat hij niet van plan is op te draaien voor de 250 euro eigen risico. Dit wil hij naar mij toe schuiven. Als eerste jaars rechten student ben ik dit natuurlijk niet van plan. Hoe sterk sta ik in deze casus?

Alvast bedankt, Wouter.


Voor het vervangen / onderhouden van kozijnen is de verhuurder verantwoordelijk. Het tijdig sluiten van het raam tijdens slecht weer is meer iets voor de huurder. Als het raam (a) niet open stond maar gewoon uit zijn voegen is geblazen door enkel slecht onderhoud, of (b) wel open stond, maar het niet zo hard waaide dat een normaal onderhouden raamophanging het overleefd had, ligt de verantwoordelijkheid voor het herstel bij de verhuurder. Vooral (b) is wat lastiger, omdat je dat natuurlijk wat moeilijk kunt bewijzen. Heb je foto's van de situatie voor en/of na?

Een ander punt dat van belang is, is de vraag of de verhuurder van de slechte staat van het hout wist (of dat mag worden aangenomen dat hij ervan op de hoogte moet zijn geweest). Was het hout al rot sinds het begin van de huur, en was dit (heel) duidelijk zichtbaar? Als je wist dat het sinds de aanvang van jouw huur sterk achteruit gegaan is, had je misschien melding moeten maken van dit gebrek - je bent dan (deels) aansprakelijk voor de schade. Ik acht de kans daarop klein, aangezien je zegt dat je 1e jaars bent; in (minder dan) 1 jaar zal het kozijn niet van tip top naar diep verrot zijn vergaan.

Je zou de verhuurder eventueel kunnen tegenwerpen dat je verminderd huurgenot hebt gehad tijdens de periode dat er geen raam in de muur zat. Op basis daarvan kun je huurvermindering eisen, zij het dat je dan wel binnen een half jaar na het wegwaaien van het raam bij de rechter moet zijn. Misschien zijn er overigens nog wel meer gebreken te vinden in de woning: check het gebrekenboek van de huurcommissie voor een houvast.

De wetsartikelen waarop bovenstaande berust vind je trouwens in afdeling 7.4.2 BW (art. 203 e.v.).
_________________
È meglio una mano dal giudice, che un abbraccio dall'avvocato.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Bierjurist



Leeftijd: 35
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Leeuw
Studieomgeving (BA): RUG
Studieomgeving (MA): RUG
Berichten: 6


BerichtGeplaatst: wo 27 apr 2011 23:52    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Dat is inderdaad lastig. Ik was zelf ook niet op de hoogte van het gebrekkige raam namelijk. Dit was pas zichtbaar toen de scharnieren zichtbaar werden toen het raam eruit vloog. Verder zat het raam ook bevestigd aan een haak. Men mag er toch vannuit gaan dat een raam een flinke wind kan weerstaan?

De vorige huis bewoner gaf te blijk dat het raam inderdaad in slechte staat was. Ik had hem toevallig nog gesproken. Er zijn inderdaad wel meer gebreken te vinden in het huis. Is het misschien handig om dat tegen te werpen om hem te demotiveren achter die 250 euro aan te vissen?

Dat raam had vroeg of laat zowieso vervangen moeten worden. Ik denk dat mijn huisbaas zich er nu wel heel makkelijk vanaf maakt.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
bona fides




Geslacht: Man

Studieomgeving (BA): UL
Studieomgeving (MA): UL
Berichten: 22911


BerichtGeplaatst: wo 27 apr 2011 23:56    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Het lijkt me zo goed als uitgesloten dat hij met enig recht die 250 euro op je zou kunnen verhalen.

Merk trouwens op dat als hij die 250 euro zou kunnen verhalen, zijn verzekering die andere 550 euro op je kan verhalen.
_________________
Hanc marginis exiguitas non caperet.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1

Tijden zijn in GMT + 2 uur


Wie zijn er online?
Leden op dit forum: Geen

U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
U mag geen reacties plaatsen
U mag uw berichten niet bewerken
U mag uw berichten niet verwijderen
U mag niet stemmen in polls

Ga naar:  



Home | Over Rechtenforum.nl | Agenda | Visie | Downloads | Links | Mail deze site | Contact

Sites: Rechtennieuws.nl | Jure.nl | Maxius.nl | Parlis.nl | Rechtenforum.nl | Juridischeagenda.nl | Juridica.nl | MijnWetten.nl | AdvocatenZoeken.nl

© 2003 - 2018 Rechtenforum.nl | Gebruiksvoorwaarden | Privacyverklaring | RSS feeds