Gebruikersnaam:   Wachtwoord:   Gratis Registreren | Wachtwoord vergeten? Blog
Rechtenforum.nl
Rechtenforum.nl Rechtenforum.nl
 
Controle paneel
Registreren Registreren
Agenda Agenda
Help Help
Zoeken Zoeken
Inloggen Inloggen

Partners
Energie vergelijken
Internet vergelijken
Hypotheekadviseur
Q Scheidingsadviseurs
Vergelijk.com

Rechtsbronnen
Rechtspraak
Kamervragen
Kamerstukken
AMvBs
Beleidsregels
Circulaires
Koninklijke Besluiten
Ministeriële Regelingen
Regelingen PBO/OLBB
Regelingen ZBO
Reglementen van Orde
Rijkskoninklijke Besl.
Rijkswetten
Verdragen
Wetten Overzicht

Wettenbundel
Awb - Algm. w. best...
AWR - Algm. w. inz...
BW Boek 1 - Burg...
BW Boek 2 - Burg...
BW Boek 3 - Burg...
BW Boek 4 - Burg...
BW Boek 5 - Burg...
BW Boek 6 - Burg...
BW Boek 7 - Burg...
BW Boek 7a - Burg...
BW Boek 8 - Burg...
FW - Faillissement...
Gemw - Gemeente...
GW - Grondwet
KW - Kieswet
PW - Provinciewet
WW - Werkloosheid...
Wbp - Wet bescherm...
IB - Wet inkomstbel...
WAO - Wet op de arb..
WWB - W. werk & bij...
RV - W. v. Burgerlijk...
Sr - W. v. Strafrecht
Sv - W. v. Strafvor...

Visie
Werkgevers toch ...
Waarderingsperik...
Het verschonings...
Indirect discrim...
Een recht op ide...
» Visie insturen

Rechtennieuws.nl
Loods mag worden...
KPN bereikt akko...
Van der Steur wi...
AKD adviseert de...
Kneppelhout beno...
» Nieuws melden

Snellinks
EUR
OUNL
RuG
RUN
UL
UM
UU
UvA
UvT
VU
Meer links

Rechtenforum
Over Rechtenforum
Maak favoriet
Maak startpagina
Mail deze site
Link naar ons
Colofon
Meedoen
Feedback
Contact

Recente topics
Force justice ...
Personalized T...
verkiezingsbed...
Kunnen (Kanton...
Boetes CJIB ni...

Carrière
Boekel De Nerée
CMS DSB

Content Syndication


 
Het is nu wo 23 jul 2025 13:54
Bekijk onbeantwoorde berichten

Tijden zijn in GMT + 2 uur

algemene voorwaarden toch geldig als je dat niet wilt?
Moderators: Nemine contradicente, StevenK, Moderator Team

 
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1
Printvriendelijk | E-mail vriend(in) Vorige onderwerp | Volgende onderwerp  
Auteur Bericht
Wonderingmind



Leeftijd: 37
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Steenbok
Studieomgeving (BA): UL

Berichten: 8


BerichtGeplaatst: ma 09 aug 2010 17:05    Onderwerp: algemene voorwaarden toch geldig als je dat niet wilt? Reageer met quote Naar onder Naar boven

Als twee bedrijven (die vaker met elkaar contracten sluiten waarbij altijd de algemene voorwaarden van een van de partijen van toepassing zijn) een contract sluiten waarbij ze expliciet in het contract opnemen dat ze geen gebruik willen maken van algemene voorwaarden (van een van de partijen).

Zijn die algemene voorwaarden dan toch geldig?

Op het eerste gezicht zou je zeggen dat ze dan niet geldig zijn omdat ze dat domweg hebben afgesproken.
Die zwarte en grijze lijsten gelden alleen maar als er sprake is van algemene voorwaarden. Dus als ze dan toch zouden gelden en een van die voorwaarden onredelijk wordt geacht dan zouden ze naar mijn idee eventueel niet geldig zijn.

Wat betreft art 246, dwingend recht is die volgens mij niet van toepassing omdat er geen sprake is van algemene voorwaarden. Die zijn juist uitgesloten in het contract.

Wat is jullie mening? Wanneer kunnen die algemene voorwaarden toch gelden?
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Laurens02



Leeftijd: 38
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Tweelingen
Studieomgeving (BA): RUN
Studieomgeving (MA): RUN
Berichten: 467


BerichtGeplaatst: ma 09 aug 2010 17:50    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Als algemene voorwaarden expliciet in het contract worden uitgesloten, gelden ze niet. Wat er dan in die voorwaarden staat, doet er niet toe.
_________________
È meglio una mano dal giudice, che un abbraccio dall'avvocato.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
DENNIS79



Leeftijd: 45
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Maagd
Studieomgeving (BA): UvT
Studieomgeving (MA): UvT
Berichten: 1754


BerichtGeplaatst: ma 09 aug 2010 18:28    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Laurens02 schreef:
Als algemene voorwaarden expliciet in het contract worden uitgesloten, gelden ze niet. Wat er dan in die voorwaarden staat, doet er niet toe.


Duidelijk verhaal... mee eens!
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Wonderingmind



Leeftijd: 37
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Steenbok
Studieomgeving (BA): UL

Berichten: 8


BerichtGeplaatst: di 10 aug 2010 9:27    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Correctie: het gaat erom dat er bij een contract geen algemene voorwaarden van toepassing zijn verklaard terwijl bij een vorig contract wel sprake was van (geldige) algemene voorwaarden.
Zijn die vorige alg. vw. dan nog bij dit nieuwe contract geldig?

Antwoord:
LJN: AL1831, Gerechtshof 's-Hertogenbosch , C0200943/MA en NJ 2000/207 01-10-1999 C98/070HR maar vooral "SES 2010/42 07-10-2008 105.003.270/01 en 05/00851 (hoger beroep van rb rotterdam, 23 feb. 2005, S&S 2006, 103) is het antwoord: "In het onderhavige geval is de wederpartij van de gebruiker echter een internationaal handelende onderneming, die, mede gelet op de aanduiding 'expo groep' op haar briefpapier, verondersteld mag worden enigszins bekend te zijn met de wereld van de logistieke dienstverlening. Binnen die wereld worden steevast algemene voorwaarden gebruikt; door expediteurs sinds jaar en dag de Fenex-voorwaarden, die daardoor ook wel het etiket 'bestendig gebruikelijk beding' of 'gewoonterecht' krijgen. Zeker in geval van een herhaalde verwijzing naar die voorwaarden op eerder toegezonden facturen mocht K&N er daarom op vertrouwen dat een wederpartij als Van den Oever bekend was met het gebruik van deze voorwaarden en daar bij vervolgopdrachten geen bezwaar tegen had."

Dus ook al zijn algem. vw. neit uitdrukkelijk van toepassing verklaard, de omstandigheden van het geval (verwachtingen van partijen) kunnen nog wel uitbrengen dat deze wel van toepassing zijn (bekendheid, branche, eerdere contracten, zelfde voorwaarden).
Alleen indien er een duidelijke afwijzing is van een partij van alg. vw. dan moet je kijken of er wel sprake is van een totstandkoming (6:231 en wil en verklaringenleer van boek 3).
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Don



Leeftijd: 42
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Maagd
Studieomgeving (BA): RUG
Studieomgeving (MA): RUG
Berichten: 61


BerichtGeplaatst: za 21 aug 2010 2:11    Onderwerp: Re: algemene voorwaarden toch geldig als je dat niet wilt? Reageer met quote Naar onder Naar boven

Wonderingmind schreef:
Als twee bedrijven (die vaker met elkaar contracten sluiten waarbij altijd de algemene voorwaarden van een van de partijen van toepassing zijn) een contract sluiten waarbij ze expliciet in het contract opnemen dat ze geen gebruik willen maken van algemene voorwaarden (van een van de partijen).
(...)
Die zwarte en grijze lijsten gelden alleen maar als er sprake is van algemene voorwaarden. (...)


De zwarte en grijze lijsten waar je op doelt gelden alleen bij overeenkomsten die worden gesloten met een wederpartij die niet handelt in de uitoefening van beroep of bedrijf. Dat kun je vinden in de aanhef van art. 6:236 en 237 BW.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1

Tijden zijn in GMT + 2 uur


Wie zijn er online?
Leden op dit forum: Geen

U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
U mag geen reacties plaatsen
U mag uw berichten niet bewerken
U mag uw berichten niet verwijderen
U mag niet stemmen in polls

Ga naar:  



Home | Over Rechtenforum.nl | Agenda | Visie | Downloads | Links | Mail deze site | Contact

Sites: Rechtennieuws.nl | Jure.nl | Maxius.nl | Parlis.nl | Rechtenforum.nl | Juridischeagenda.nl | Juridica.nl | MijnWetten.nl | AdvocatenZoeken.nl

© 2003 - 2018 Rechtenforum.nl | Gebruiksvoorwaarden | Privacyverklaring | RSS feeds