Content Syndication
|
|
|
|
 |
Pagina 1 van 1 |
|
|
Auteur |
Bericht |
DutchManticore
Leeftijd: 35 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UM
Berichten: 18
|
Geplaatst: zo 15 aug 2010 15:38 Onderwerp: Art 300 Sr, mishandeling voeren van een opzetverweer |
|
|
Damen und Herren,
Ik kom er eventjes zelf niet meer uit, ik heb het geweten maar het is me ontglipt en in de vakantieperiode heb ik geen andere bron dan jullie en mijn studieboeken. Daar mijn studieboeken geen verlichting hebben kunnen verschaffen wend ik mij tot jullie.
De tenlastelegging is art 300 Sr lid 1 jo lid 2;
"Mishandeling wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste drie jaren of geldboete van de vierde categorie."
"Indien het feit zwaar lichamelijk letsel ten gevolge heeft, wordt de schuldige gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste vier jaren of geldboete van de vierde categorie."
Het verweer dat gevoerd wordt;
"Het was niet mijn bedoeling om te mishandelen.
------------------------------------------------------------------------------
Mishandelen heeft de opzet ingebakken zitten, want mishandelen impliceert opzet daarop.
1) Is het nu dus ook een gekwalificeerd delict?
2) Heeft het voeren van een opzetverweer nu dus zin?
Alvast van harte bedankt, twee simpele vragen |
|
|
|
 |
cia76
Leeftijd: 89 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UvA Studieomgeving (MA): UvA Berichten: 1831
|
Geplaatst: zo 15 aug 2010 21:51 Onderwerp: |
|
|
Mishandeling is opzettelijk iemand anders pijn of letsel toebrengen, zo concludeer is vluchtig uit een zoekfunctie op rechtspraak.nl. Dit is geen gekwalificeerd delict. Het lijkt mij wel degelijk nuttig om een opzetverweer te voeren voor de gedraging an sich die de mishandeling inhoudt. Het opzetverweer moet dan betrekking hebben op de handeling / gedraging en het oogmerk dat daarbij hoort. De ondergrens is voorwaardelijke opzet.
Een opzetverweer ten aanzien van het toegebrachte letsel lijkt mij minder succesvol. Op de verzwarende omstandigheid (zwaar lichamelijk letsel het gevolg) is opzet geen bestanddeel maar een geobjectiveerd gevolg. Een opzetverweer heeft hier m.i. geen enkele kans op succes, hooguit om de rechter te beinvloeden t.a.v. de strafmaat. |
|
|
|
 |
|
 |
Pagina 1 van 1 |
|
|
U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen U mag geen reacties plaatsen U mag uw berichten niet bewerken U mag uw berichten niet verwijderen U mag niet stemmen in polls
|
|
|
|