Wiebe4
Leeftijd: 45 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): RUN
Berichten: 1
|
Geplaatst: di 13 apr 2010 12:18 Onderwerp: Uitzetting huurder. |
|
|
Allen,
Ben nieuw hier op het forum en weinig verstand van juridische zaken, vandaar dat ik mijn vraag hier maar post.
Het volgende is gaande;
Mijn vriendin huurt sinds 1 mei 2009 een souterrain. Ze tekende het huurcontract via een bemiddelaar van een bedrijf (onlangs ontbonden) die tevens de V.V.E. beheerde. Hierbij was er geen sprake van contact met de eigenaar van de woning. Bij vragen en/of problemen in de woning kon ze contact opnemen met de bemiddelaar.
In de eerste maanden was er al sprake van problemen mbt lekkages etc. In eigenlijk alle gevallen werden de problemen niet of nauwelijks opgelost en in december 2009 kwam het nieuws van de bemiddelaar dat hij niet langer verantwoordelijk was voor de woning, omdat hij, naar eigen zeggen, ontslagen was. Na zoeken op internet bleek dat het bedrijf waarvoor hij werkte ontbonden is.
Vanaf dat moment is mijn vriendin op zoek gegaan naar haar huisbaas om te kijken wie de problemen vanaf dat moment ging oplossen. Dit was een lastig en lang verhaal, hetgeen uiteindelijk mislukte. Na een groot aantal pogingen tot contact hebben we de problemen zelf maar opgelost, mede doordat onze buren ook hinder ondervonden aan onze lekkages.
Daarbij moet ik nog even vermelden dat er opeens allerlei post op het adres aankwam voor de huisbaas, van belastingdienst, uwv, gemeente etc.
Vorige week kwam er een man aan de deur van een hypotheekverstrekker, op zoek naar de huisbaas. Toen bleek dat zij niet aanwezig was, overhandigde hij een brief met daarin o.a.;
"Wij zullen, namens de hypotheekverstrekker, binnen enkele dagen de openbare veiling van uw woning opstarten + eventuele ontruiming middels een opdracht aan de notaris."
Uiteraard is mijn vriendin direct in de telefoon geklommen om de afzender op de hoogte te brengen van het feit dat er een huurder in het pand zit en niet de eigenaar. In dit gesprek kwam naar voren dat er een huurbeding in de hypothecaire voorwaarden van de woning zit en dat de woning dus niet verhuurt mocht worden. Daarnaast deelden ze mede dat ze dus niets te maken hadden met een huurder en alleen met de eigenaar van het pand en dat ze dus op zoek moet naar een andere woning en dit huis snel moet verlaten.
Ondertussen hebben we zelf uitgevogelt dat het inderdaad mogelijk is dat ze uit dit souterrain wordt gezet, mits door de voorzieningenrechter besloten.
Ik persoonlijk vind het een raar verhaal, omdat de woning netjes zwart op wit via een bemiddelaar is verhuurt. Maar goed, met mijn mening komen we niet veel verder. Mijn vragen:
- Wat kunnen we nu het beste doen?
- Op basis waarvan bepaalt de voorzieningenrechter de termijn van uitzetting?
- Kan mijn vriendin schade door gedwongen verhuizing, de borgsom e.d. verhalen?
Mijn excuses voor het lange verhaal, ik ben benieuwd naar jullie reacties!
B.v.D.
Wiebe |
|