|
Auteur |
Bericht |
Axeltje
Leeftijd: 37 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): EUR
Berichten: 8
|
Geplaatst: vr 25 dec 2009 20:28 Onderwerp: Vrijstelling art. 19 WRO (oud) - complicaties |
|
|
College van B&W hebben een bouwvrijstelling ex art. 19, lid 1 WRO verleend. Enige wat hiermee mis is, is dat het ontwerpbesluit niet gepubliceerd is (belanghebbenden wisten niet dat het ter inzage lag en ze zienswijzen konden indienen). Tegelijkertijd is er een bouwvergunning verleend. De verlening van de bouwvergunning is wel gepubliceerd (de verlening van de vrijstelling wederom niet).
Tegen de (gepubliceerde) bouwvergunning heeft niemand tijdig bezwaar/beroep aangetekend.
Een belanghebbende constateerde destijds dat er een bouwvergunning is verleend, maar kwam hier niet tegenop aangezien deze immers binnen het bestemmingsplan zou passen. Nu komt deze belanghebbende later erachter dat er vrijstelling ex art. 19, lid 1 WRO is verleend. Aangezien deze niet gepubliceerd is, denkt belanghebbende binnen 2 weken (volgens jurisprudentie Afdeling bestuursrechtspraak) hiertegen rechtsmiddelen aan te kunnen wenden. Is dit juist? Zo ja, bezwaar of beroep?
Tweede hiermee samenhangende vraag: een vrijstelling is niet separaat appellabel (concentratie van rechtsbescherming met de bouwvergunning). Komt dan ook de bouwvergunning ter discussie te staan?
Jurisprudentie-verwijzingen: graag! |
|
|
|
 |
bona fides
Geslacht: 
Studieomgeving (BA): UL Studieomgeving (MA): UL Berichten: 22911
|
Geplaatst: za 26 dec 2009 15:31 Onderwerp: |
|
|
Is de vrijstelling niet gelijktijdig met de vergunningverlening gepubliceerd? _________________ Hanc marginis exiguitas non caperet. |
|
|
|
 |
Axeltje
Leeftijd: 37 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): EUR
Berichten: 8
|
Geplaatst: za 26 dec 2009 15:39 Onderwerp: |
|
|
bona fides schreef: | Is de vrijstelling niet gelijktijdig met de vergunningverlening gepubliceerd? |
Nee, alleen de vergunningverlening is gepubliceerd... |
|
|
|
 |
|