|
Auteur |
Bericht |
ed80
Leeftijd: 45 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 3
|
Geplaatst: ma 07 dec 2009 18:04 Onderwerp: Beëindiging coöperatieve vereniging serviceflat |
|
|
Voor een complex zorgwoningen ben ik de (juridische) gevolgen in kaart aan het brengen voor het geval de vereniging deze rechtspersoon wil verlaten.
Feitelijk willen ze een overzichtelijk en modern zorgcomplex in beheer hebben en daar past de coöperatieve vereniging niet in. Probleem is echter dat beschikbare informatie tegenstrijdig is. Aan de ene kant wordt geroepen dat er een verplichte ledenlijst in het handelsregister moet bestaan. Andere websites reppen echter over onderhandse aktes zónder ledenlijst.
Mijn vraag is nu, wat zijn alternatieven voor een coöperatieve vereniging en wat zijn de fiscale consequenties bij een omzetting in een andere rechtspersoon?
Alvast bedankt voor het antwoord!  |
|
|
|
 |
Doremi
Leeftijd: 62 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 72
|
Geplaatst: wo 09 dec 2009 14:49 Onderwerp: |
|
|
Dat zijn veel vragen in een kort bericht. Het lijkt me verstandig om eerst even de wensen te inventariseren.
Naar ik aanneem is de situatie nu dat de coöperatieve vereniging de juridische eigenaar is van het gehele complex en dat de diverse eigenaars van de lidmaatschapsrechten steeds een exclusief gebruiksrecht hebben van een woning. Daarnaast hebben ze vaak het recht om gemeenschappelijke ruimtes te gebruiken.
Waar moet het in omgezet worden? Welk eindresultaat moet bereikt worden? Is het de bedoeling dat de bewoners appartementsrechten gaan krijgen of zouden het huurders moeten worden? Wat is de gewenste structuur? En bestaat daarover overeenstemming binnen de vereniging? |
|
|
|
 |
ed80
Leeftijd: 45 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 3
|
Geplaatst: vr 11 dec 2009 14:34 Onderwerp: |
|
|
Doremi, hartelijk dank voor je reactie.
Je analyse van de huidige situatie is correct. Lidmaatschapsrechten maken verhuur niet makkelijk. Dat is de reden dat er een andere constructie moet worden bedacht.
De vereniging is eigenlijk nog niet heel ver. Ik vermoed dat uiteindelijk de financieel meest interessante variant zal worden gekozen. Dat kan bijvoorbeeld een woningcorporatie zijn die het complex uiteindelijk koopt. Er zijn eigenlijk twee vragen gesteld aan mij.
1. Bestaan er juridische en financiële gevolgen voor een omzetting naar een andere rechtspersoon?
2. Welke rechtsvorm heeft voor een complex als deze, de opvolger van de vereniging dus, de voorkeur?
Groet,
Ed |
|
|
|
 |
Doremi
Leeftijd: 62 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 72
|
Geplaatst: vr 11 dec 2009 18:20 Onderwerp: |
|
|
Ik ben bang dat je je flink zal moeten inlezen, zeker als ook nog zorg gaat worden verleend. In een constructie zal onder meer rekening moeten worden gehouden met regelgeving in de zorg, de fiscaliteit, de btw-problematiek, eventuele overdrachtsbelasting en wat niet al. Er zal waarschijnlijk geen adviseur bestaan die al deze specialismes in huis heeft. Ik denk dat je je uiteindelijk zal moeten richten tot een gezondheidsrechtadvocaat bij een wat groter kantoor, die vaker instellingen in de gezondheidszorg adviseert. En dan wordt er al snel een heel team opgetuigd en komen er scenario's en stappenplannen, etc. etc.
Niet echt iets voor een rechtenforum. Wel leuk om over te denken. |
|
|
|
 |
ed80
Leeftijd: 45 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 3
|
Geplaatst: di 22 dec 2009 11:10 Onderwerp: |
|
|
@Doremi, daar ben ik ook bang voor! Ik ga maar eens aan de slag dan...  |
|
|
|
 |
|