|
Auteur |
Bericht |
Meatpoint
Leeftijd: 65 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 3
|
Geplaatst: zo 20 sep 2009 20:19 Onderwerp: bekeuren op eigen terrein?? |
|
|
ik heb een antwoord op deze vraag nergens kunnen terugvinden op het forum.
In de plaats waar ik woon is een groot winkelcentrum met een parkeerplaats. op deze parkeerplaats geldt betaald parkeren, 2 euro per dag. nu is dit parkeerterrein eigendom van de eigenaren van het winkelcentrum, er staan ook borden die aangeven dat het eigen terrein is.
nu is de vraag of de politie mag bekeuren als je niet betaald voor het parkeren.
naar mijn mening mag dat niet, maar helemaal zeker ben ik niet.
de reden dat men moet betalen is volgens mijn in overleg met de gemeente omdat overal in de stad betaald parkeren geldt en dat het dan niet verkoopbaar is als deze grote parkeerplaats een gratis parkeerplek is.
kan iemand antwoord geven op deze vraag?? |
|
|
|
 |
Lexus
Leeftijd: 65 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 164
|
Geplaatst: zo 20 sep 2009 21:34 Onderwerp: |
|
|
Parkeerregels staan in het Reglement verkeersregels en verkeerstekens. (Rvv) dat is gebaseerd op de Wegenverkeerswet 1994. In deze wet staat wat onder wegen wordt verstaan en die definitie luidt:
wegen: alle voor het openbaar verkeer openstaande wegen of paden met inbegrip van de daarin liggende bruggen en duikers en de tot die wegen behorende paden en bermen of zijkanten;
Aangezien die parkeerplaats voor het openbaar verkeer toegankelijk is, gelden daar de verkeersregels. Een automobilist zal daar dus een rijbewijs moeten hebben. Opsporingsambtenaren kunnen daar derhalve optreden tegen parkeerovertredingen. Overigens zijn zij formeel dan toezichthouder.
Maar het is nog sterker. Er zijn artikelen uit de Wegenverkeerswet die je ook in je huiskamer of in je eigen garage kunt plegen. Valse gegevens verstrekken ter verkrijging van een rijbewijs, kun je in je woonkamer plegen. Dit levert een strafbaar feit op. En onder invloed een auto besturen is ook strafbaar in je eigen garage. Ook de trekkerbestuurder die onder invloed een bouwland bewerkt, overtreedt art. 8 Wegenverkeerswet. (onder invloed besturen) |
|
|
|
 |
Meatpoint
Leeftijd: 65 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 3
|
Geplaatst: zo 20 sep 2009 21:42 Onderwerp: |
|
|
is het niet zo dat omdat het om een eigen terrein gaat de eigenaar zelf toezicht moet houden om te kijken of de regels die hij stelt worden nageleefd. indien er een strafbaar feit wordt gepleegd waarvoor melding wordt gedaan snap ik je reactie.
maar mag de politie of een BOA daar survieren met het doel om te kijken of men betaald parkeert of mag men zich niet op dit priveterrein begeven om rond te rijden met het doel te bekeuren voor evt fout parkeren. |
|
|
|
 |
bona fides
Geslacht: 
Studieomgeving (BA): UL Studieomgeving (MA): UL Berichten: 22911
|
Geplaatst: zo 20 sep 2009 21:51 Onderwerp: |
|
|
Zolang het terrein voor het verkeer toegankelijk is, gelden de Wegenverkeerswet en het RVV 1990 ook op dat terrein.
In dit geval gaat het misschien niet om de WVW of het RVV, maar om parkeerbelasting die op grond van art. 225 Gemeentewet wordt geheven (in welk geval de "bekeuring" in feit een naheffing is van de parkeerbelasting). Volgens de Hoge Raad in HR 19 september 2008, LJN BF1212 moet het dan ook gaan om een terrein dat voor het verkeer toegankelijk is, waarbij het in beginsel niet uitmaakt op de gemeente eigenaar is:
HR schreef: | 3.3. Bij de beoordeling van het middel moet worden vooropgesteld dat artikel 225 van de Wet naar zijn bewoordingen een gemeente zonder beperkingen de bevoegdheid geeft tot het heffen van parkeerbelasting ter zake van het parkeren van een voertuig op binnen de gemeente gelegen en voor het openbaar verkeer openstaande terreinen of weggedeelten. Deze bevoegdheid wordt als zodanig niet doorkruist door het enkele feit dat de gemeente geen eigenaar is van het desbetreffende terrein of weggedeelte. (...) |
Echter:
Quote: | 3.3 (...) In de door het Hof aangehaalde passage uit de wetsgeschiedenis wordt evenwel tot uitdrukking gebracht dat uitoefening van deze bevoegdheid door de gemeente geen afbreuk doet aan de exclusieve bevoegdheden die de eigenaar ten aanzien van zijn zaak ontleent aan artikel 5:1 van het Burgerlijk Wetboek. Dit brengt met zich dat de werking van artikel 225 van de Wet in zoverre is beperkt, dat dit artikel niet een beïnvloeding van de rechten van de eigenaar door wettelijk voorschrift meebrengt in de zin van artikel 5:1, lid 2, van het Burgerlijk Wetboek. (...)
3.4. Een en ander brengt mee dat de eigenaar zich in beginsel met succes kan verzetten tegen parkeerheffing ter zake van parkeren op zijn terrein of weggedeelte, en dat de gemeente in geval van zulk verzet de stelplicht en bewijslast draagt van feiten en omstandigheden waaruit volgt dat zij niettemin tot heffing bevoegd is, bijvoorbeeld doordat zij over het desbetreffende terrein of weggedeelte een beheer heeft waaruit de bevoegdheid tot parkeerheffing voortvloeit. |
De conclusie lijkt mij dat als de eigenaar van het parkeerterrein het eens is met de heffing van parkeerbelasting, er niets aan de hand is. _________________ Hanc marginis exiguitas non caperet. |
|
|
|
 |
Meatpoint
Leeftijd: 65 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 3
|
Geplaatst: ma 21 sep 2009 17:29 Onderwerp: |
|
|
de eigenaar is accoord, want er staan parkeerautomaten.
blijft de vraag over, als ik niet betaal parkeer, mag men mij dan bekeuren.
zo ja: mag de politie of parkeerwacht pro-actief dit eigen terrein betreden om te controleren of iedereen betaald parkeert
zo ja: moet de eigenaar van dit terrein dit zelf controleren en bij overtreding van het niet betaald parkeren de politie inschakelen
met alle respect, de verwijzingen naar uitspraken en art nr zijn helder maar geven geen direct antwoord op de vraag. |
|
|
|
 |
bona fides
Geslacht: 
Studieomgeving (BA): UL Studieomgeving (MA): UL Berichten: 22911
|
Geplaatst: ma 21 sep 2009 17:44 Onderwerp: |
|
|
De politie mag het terrein betreden, want dat mag van de eigenaar.
Sowieso zou alleen de eigenaar zich kunnen beroepen op het feit dat de politie zonder toestemming van de eigenaar het terrein heeft betreden. Net zoals alleen de bewoner van een woning een kans maakt om bewijs dat bij een onrechtmatige huiszoeking is aangetroffen van de tafel te krijgen. _________________ Hanc marginis exiguitas non caperet. |
|
|
|
 |
theod
Leeftijd: 67 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 728
|
Geplaatst: ma 21 sep 2009 18:28 Onderwerp: |
|
|
Ook een weg of parkeerterrein van een gemeente zijn eigendom van iets of iemand, in dit geval van een openbaar lichaam, met andere woorden het is niet van belang van wie de weg of terrein is, van belang is of iedereen onbelemmerd toegang heeft tot het terrein of weg.
Op het moment dat elkeen onbelemmerd gebruik kan maken van een terrein is het voor het verkeer openstaande weg en wordt daar de orde bewaard door politie die dan ook verbaliserend mag optreden, ook BOA's zijn gerechtigd daar verbaliserend op te treden.
Is het een afgescheiden terrein al dan niet met een automatische beweegbare afsluiting (slagboom) is het een privaat terrein, bv. parkeergarage, daar mag een opsporingsambtenaar niet verbaliserend optreden.
Het is ook niet voor niets dat men in een parkeergarage pas hoeft te betalen bij het verlaten. |
|
|
|
 |
|