Gebruikersnaam:   Wachtwoord:   Gratis Registreren | Wachtwoord vergeten? Blog
Rechtenforum.nl
Rechtenforum.nl Rechtenforum.nl
 
Controle paneel
Registreren Registreren
Agenda Agenda
Help Help
Zoeken Zoeken
Inloggen Inloggen

Partners
Energie vergelijken
Internet vergelijken
Hypotheekadviseur
Q Scheidingsadviseurs
Vergelijk.com

Rechtsbronnen
Rechtspraak
Kamervragen
Kamerstukken
AMvBs
Beleidsregels
Circulaires
Koninklijke Besluiten
Ministeriële Regelingen
Regelingen PBO/OLBB
Regelingen ZBO
Reglementen van Orde
Rijkskoninklijke Besl.
Rijkswetten
Verdragen
Wetten Overzicht

Wettenbundel
Awb - Algm. w. best...
AWR - Algm. w. inz...
BW Boek 1 - Burg...
BW Boek 2 - Burg...
BW Boek 3 - Burg...
BW Boek 4 - Burg...
BW Boek 5 - Burg...
BW Boek 6 - Burg...
BW Boek 7 - Burg...
BW Boek 7a - Burg...
BW Boek 8 - Burg...
FW - Faillissement...
Gemw - Gemeente...
GW - Grondwet
KW - Kieswet
PW - Provinciewet
WW - Werkloosheid...
Wbp - Wet bescherm...
IB - Wet inkomstbel...
WAO - Wet op de arb..
WWB - W. werk & bij...
RV - W. v. Burgerlijk...
Sr - W. v. Strafrecht
Sv - W. v. Strafvor...

Visie
Werkgevers toch ...
Waarderingsperik...
Het verschonings...
Indirect discrim...
Een recht op ide...
» Visie insturen

Rechtennieuws.nl
Loods mag worden...
KPN bereikt akko...
Van der Steur wi...
AKD adviseert de...
Kneppelhout beno...
» Nieuws melden

Snellinks
EUR
OUNL
RuG
RUN
UL
UM
UU
UvA
UvT
VU
Meer links

Rechtenforum
Over Rechtenforum
Maak favoriet
Maak startpagina
Mail deze site
Link naar ons
Colofon
Meedoen
Feedback
Contact

Recente topics
Force justice ...
Uwv, zw en bet...
Briefadres bij...
verkiezingsbed...
Volkshuisevest...

Carrière
Boekel De Nerée
CMS DSB

Content Syndication


 
Het is nu wo 06 aug 2025 19:51
Bekijk onbeantwoorde berichten

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Te hoge Energierekening: contract Eneco opgezegd; wat nu?
Moderators: Nemine contradicente, StevenK, Moderator Team

 
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1
Printvriendelijk | E-mail vriend(in) Vorige onderwerp | Volgende onderwerp  
Auteur Bericht
Eccorox



Leeftijd: 42
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Schorpioen


Berichten: 1


BerichtGeplaatst: di 19 mei 2009 15:37    Onderwerp: Te hoge Energierekening: contract Eneco opgezegd; wat nu? Reageer met quote Naar onder Naar boven

Hallo,

Ik zit met het volgende probleem:

Het gaat om een rekening van eneco, gaat om het bedrag van 1220 euro, voor stroom- en gasgebruik in Januari, terwijl het contract is opgezegd in december en wij verhuisd zijn in midden Januari.
Wij hebben contact gehad met Eneco, die ons informeerden dat deze rekening klopt en betaald moet worden.

Het gaat om een huishouden met twee personen, het is onmogelijk dat er in een halve maand voor 1220 euro aan stroom en gas is gebruikt in ons huishouden.

Wat zijn mijn rechten / mogelijkheden in dit geval / moet ik deze rekening betalen?

Kan iemand mij adviseren wat de beste stappen zijn om te nemen in dit geval?

Alvast bedankt
Bekijk profiel Stuur privé bericht
theod



Leeftijd: 67
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Leeuw


Berichten: 728


BerichtGeplaatst: di 19 mei 2009 17:10    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Heb jij de meterstanden van Gas en Licht op het moment dat jullie uit het huis trokken?
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Nobility

Nobility

Leeftijd: 39
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Kreeft
Studieomgeving (BA): UL

Berichten: 315


BerichtGeplaatst: di 19 mei 2009 17:18    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

De energie- en waterrekening is te hoog, waar kan ik klagen?

De hoogte van de meterstand bepaalt de hoogte van uw energie- en waterrekening. Kijkt u eerst zelf wat er thuis mis kan zijn. Als dan blijkt dat de rekening inderdaad niet klopt, kunt u een klacht indienen bij het energiebedrijf.

Welke oorzaken kan ik zelf nagaan?

1. Is de meterstand al een paar jaar niet doorgegeven? Dan maken het energie- en waterbedrijf zelf een schatting, maar ze mogen dit niet jaren achter elkaar doen. Ze zijn verplicht om minimaal eens in de drie jaar zelf de meterstand te komen controleren. Controleer dus op uw rekeningen van de afgelopen drie jaar of het energie- en waterbedrijf ten minste één keer bij u langs is geweest om de meterstand op te nemen.
2. Misschien heeft u een lek in de waterleiding. Lekkages in uw huis, dus na de hoofdkraan, moet u meestal zelf betalen. Controleer daarom de leidingen op lekkages.
3. Als uw meter kapot is, is de meterstand verkeerd doorgegeven. Misschien gebeurt dit al een paar jaar achter elkaar. U kunt de meter laten controleren. Dit heeft alleen zin als u al jaren achter elkaar bijna hetzelfde verbruikt en geen nieuwe of kapotte (huishoudelijke) apparaten heeft. Deze controle kost geld. Als er niks met de meter aan de hand is, moet u deze kosten zelf betalen. U kunt een metercontrole aanvragen bij het energie- en waterbedrijf.

Hoe kan ik klagen?
Als deze oorzaken volgens u niet de hoge rekening bepalen, kunt u een klacht indienen bij het energie- en waterbedrijf. Stuurt u dan zo snel mogelijk na ontvangst van de rekening een brief. Zet in deze brief in ieder geval:
- dat uw verbruik het afgelopen jaar niet meer is dan ervoor;
- dat het hoge verbruik niet uw schuld is omdat er in het huis geen lekkage is geweest of andere oorzaken.
Op de website van ConsuWijzer vindt u een voorbeeldbrief Bezwaar tegen jaar- of eindafrekening energie.

Wat als mijn klacht wordt afgewezen?
Als het energie- of waterbedrijf uw klacht over de hoge rekening afwijst, kunt u klagen bij de Geschillencommissie Energie en Water. Dit moet wel binnen drie maanden na uw klacht bij het energiebedrijf. Op de website van de Geschillencommissie Energie en Water leest u hoe u dit kunt doen. U betaalt dan 25 euro klachtengeld. Daarnaast moet u het bedrag van de rekening aan de Geschillencommissie betalen. De commissie bewaart dit bedrag totdat deze bepaalt of u het mag houden of niet.
Op de website van ConsuWijzer vindt u een voorbeeldbrief Brief aan Geschillencommissie Energie en Water.


Aanvullende bron: http://www.hetjl.nl/hetjl/
Bekijk profiel Stuur privé bericht
BoeZ



Leeftijd: 50
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Ram
Studieomgeving (BA): UvA
Studieomgeving (MA): UvA
Berichten: 63


BerichtGeplaatst: di 19 mei 2009 22:38    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

belangrijk is -zoals hierboven opgemerkt- dat de meterstanden vergeleken worden met de standen zoals Eneco ze heeft staan..

Waarschijnlijk is de rekening die je hebt gehad een eindafrekening.. Ga dus goed na of het inderdaad een eindafrekening is en waar het verhoogde bedrag vandaan komt..

Belangrijk is ook dat het energiebedrijf tot maximaal 2 jaar na ontstaan van de schuld kan navorderen.. Alles daarvoor is verjaard.. Voor transportkosten ligt het iets ingewikkelder maar geldt in principe ook een verjaringstermijn van 2 jaar..
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1

Tijden zijn in GMT + 2 uur


Wie zijn er online?
Leden op dit forum: Geen

U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
U mag geen reacties plaatsen
U mag uw berichten niet bewerken
U mag uw berichten niet verwijderen
U mag niet stemmen in polls

Ga naar:  



Home | Over Rechtenforum.nl | Agenda | Visie | Downloads | Links | Mail deze site | Contact

Sites: Rechtennieuws.nl | Jure.nl | Maxius.nl | Parlis.nl | Rechtenforum.nl | Juridischeagenda.nl | Juridica.nl | MijnWetten.nl | AdvocatenZoeken.nl

© 2003 - 2018 Rechtenforum.nl | Gebruiksvoorwaarden | Privacyverklaring | RSS feeds