|
Auteur |
Bericht |
Olliepietje
Leeftijd: 65 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 2
|
Geplaatst: do 02 apr 2009 15:45 Onderwerp: Verkopen huis waar beslag door ex op ligt + fallissement vof |
|
|
Goedemiddag,
Hier een (voor ons) ingewikkelde kwestie. En ik heb twee vragen:
Mijn man en ik hebben een vof. Hier dreigt faillissement met daarna WSNP. Nu kunnen we nog net onze lasten nog betalen. Misschien kunnen we het tot het einde van het jaar rekken.
Dit is ook de reden waarom wij (na 7 jaar braaf betalen) geen alimentatie meer kunnen betalen.
Nu heeft de ex beslag laten leggen op ons huis. Mijn man en ik zijn op huwelijkse voorwaarden getrouwd.
Kan zij dit zo maar doen? Of is het beslag eigenlijk alleen op het gedeelte van mijn echtgenoot?
Kan het dan ook wel geveild worden? Ik heb i.p. toch niets met die allimentatie te maken?
Kunnen c.q. mogen wij het huis verkopen? Dan brengt het mogelijk meer op dan op de veiling. Gaat het bedrag dat eventueel overblijft, na aflossing hypotheek huis, dan naar de ex of naar de bank waar de hypotheek van de zaak loopt? Die bank is inmiddels op de hoogte van de dreiging en is met ons bezig een, voor beide partijen zo gunstig mogelijke, oplossing te zoeken.
Alvast dank. |
|
|
|
 |
sietske1980
Leeftijd: 45 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UvA Studieomgeving (MA): UvA Berichten: 551
|
Geplaatst: za 04 apr 2009 18:51 Onderwerp: |
|
|
Gaat het om partner of kinderalimentatie? Loopt er al een wijzigingsverzoek ali van jullie bij de rechtbank? |
|
|
|
 |
Olliepietje
Leeftijd: 65 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 2
|
Geplaatst: za 04 apr 2009 19:09 Onderwerp: |
|
|
Het gaat om beide. En ja, we zijn al bij de rechter geweest. Dat is mislukt: Voor we de vof begonnen was mijn echtgenoot werkloos t.g.v. bezuiniging. Heeft ook 3 maanden ww ontvangen. Uitspraak rechter: er is niet voldoende bewezen dat u onvrijwillig werkloos bent geweest. Dus: alles bleef bij het oude. De slechte financiele situatie is niet naar gekeken.
Dus nu weer hoger beroep. De ex voelt zich blijkbaar (nog) sterker hierdoor, en heeft beslag gelegd. |
|
|
|
 |
sietske1980
Leeftijd: 45 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UvA Studieomgeving (MA): UvA Berichten: 551
|
Geplaatst: zo 05 apr 2009 10:16 Onderwerp: |
|
|
Indien een schuldeiser meent een haalbare vordering te hebben tegen zijn debiteur, mag de schuldeiser alvast beslag leggen op de goederen van de debiteur. Daartoe moet de rechter verlof verlenen; de rechter verleent dat verlof altijd.
Dit heet een bewarend of conservatoir beslag.
De goederen mogen dan niet meer verkocht worden. Maar de deurwaarder mag ze ook niet executeren.
Pas als er een definitief en toewijzend vonnis is, mag een bewarend beslag geëxecuteerd worden.
In de praktijk komt een bewarend beslag voor op de eigen woning.
In de praktijk zijn veel eigen woningen getroffen door bewarende beslagen, waarvan de procedures soms jaren kunnen duren. Al die tijd kan het beslag niet geëxecuteerd worden.
Zo’n beslag op de woning is meestal ook niet meer dan een zekerheid dat de debiteur zal betalen na een toewijzend vonnis. |
|
|
|
 |
bona fides
Geslacht: 
Studieomgeving (BA): UL Studieomgeving (MA): UL Berichten: 22911
|
Geplaatst: zo 05 apr 2009 19:02 Onderwerp: |
|
|
sietske1980 schreef: | Pas als er een definitief en toewijzend vonnis is, mag een bewarend beslag geëxecuteerd worden. |
In dit geval kan geëxecuteerd worden op basis van de echtscheidingsbeschikking, neem ik aan? Het zou redelijk kunnen zijn om de uitspraak in het hoger beroep ten aanzien van het wijzigingsverzoek af te wachten, maar strikt genomen hoeft dat waarschijnlijk niet.
Olliepietje schreef: | Nu heeft de ex beslag laten leggen op ons huis. Mijn man en ik zijn op huwelijkse voorwaarden getrouwd.
Kan zij dit zo maar doen? Of is het beslag eigenlijk alleen op het gedeelte van mijn echtgenoot?
Kan het dan ook wel geveild worden? |
Staat het huis op jullie beider naam?
Zo ja, is er beslag gelegd op het huis, of op zijn aandeel in het huis? Als er beslag is gelegd op het huis, is dat onjuist (zie ook HR 19 december 2008, LJN BG1816 en deze noot).
Als er geldig executoir beslag is gelegd op zijn aandeel in het huis, dan kan dat aandeel volgens mij worden geveild. De koper kan vervolgens waarschijnlijk verdeling van het gemeenschappelijke goed (het huis) vorderen. Ook kan de schuldeiser zelf verdeling van de gemeenschappelijke eigendom van het huis vorderen, voor zover nodig voor het verhaal van de vordering (art. 3:180 BW). Hoe zoiets in de praktijk meestal gaat weet ik niet. _________________ Hanc marginis exiguitas non caperet. |
|
|
|
 |
|