Gebruikersnaam:   Wachtwoord:   Gratis Registreren | Wachtwoord vergeten? Blog
Rechtenforum.nl
Rechtenforum.nl Rechtenforum.nl
 
Controle paneel
Registreren Registreren
Agenda Agenda
Help Help
Zoeken Zoeken
Inloggen Inloggen

Partners
Energie vergelijken
Internet vergelijken
Hypotheekadviseur
Q Scheidingsadviseurs
Vergelijk.com

Rechtsbronnen
Rechtspraak
Kamervragen
Kamerstukken
AMvBs
Beleidsregels
Circulaires
Koninklijke Besluiten
Ministeriële Regelingen
Regelingen PBO/OLBB
Regelingen ZBO
Reglementen van Orde
Rijkskoninklijke Besl.
Rijkswetten
Verdragen
Wetten Overzicht

Wettenbundel
Awb - Algm. w. best...
AWR - Algm. w. inz...
BW Boek 1 - Burg...
BW Boek 2 - Burg...
BW Boek 3 - Burg...
BW Boek 4 - Burg...
BW Boek 5 - Burg...
BW Boek 6 - Burg...
BW Boek 7 - Burg...
BW Boek 7a - Burg...
BW Boek 8 - Burg...
FW - Faillissement...
Gemw - Gemeente...
GW - Grondwet
KW - Kieswet
PW - Provinciewet
WW - Werkloosheid...
Wbp - Wet bescherm...
IB - Wet inkomstbel...
WAO - Wet op de arb..
WWB - W. werk & bij...
RV - W. v. Burgerlijk...
Sr - W. v. Strafrecht
Sv - W. v. Strafvor...

Visie
Werkgevers toch ...
Waarderingsperik...
Het verschonings...
Indirect discrim...
Een recht op ide...
» Visie insturen

Rechtennieuws.nl
Loods mag worden...
KPN bereikt akko...
Van der Steur wi...
AKD adviseert de...
Kneppelhout beno...
» Nieuws melden

Snellinks
EUR
OUNL
RuG
RUN
UL
UM
UU
UvA
UvT
VU
Meer links

Rechtenforum
Over Rechtenforum
Maak favoriet
Maak startpagina
Mail deze site
Link naar ons
Colofon
Meedoen
Feedback
Contact

Recente topics
Briefadres bij...
verkiezingsbed...
Volkshuisevest...
Force justice ...
Top Notch Qual...

Carrière
Boekel De Nerée
CMS DSB

Content Syndication


 
Het is nu zo 03 aug 2025 0:03
Bekijk onbeantwoorde berichten

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Moeilijke werkgever
Moderators: Michèle, StevenK, Moderator Team

 
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1
Printvriendelijk | E-mail vriend(in) Vorige onderwerp | Volgende onderwerp  
Auteur Bericht
Jane Doe



Leeftijd: 41
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Leeuw


Berichten: 8


BerichtGeplaatst: ma 29 dec 2008 19:58    Onderwerp: Moeilijke werkgever Reageer met quote Naar onder Naar boven

Mijn vriend is werkzaam in de horeca. Hij is net in Nederland, nog bezig met nederlandse les, dus heeft deze baan hard nodig omdat hij in deze tijden niet makkelijk een andere baan zal vinden. Zijn baas is op zijn zachts gezegd een eikel. Mijn vriend heeft vorig jaar meteen een jaar contract gekregen omdat hij een bewijs van inkomen nodig had voor zijn verblijfsvergunning. Zijn contract is na dat jaar verlengd met 5 maanden (!) omdat hij niet goed met de schoondochter van de baas kon opschieten, wat uiteraard belachelijk is. Zijn baas wilde kijken of hij zijn gedrag tegenover zijn schoondochter zou verbeteren na die 5 maanden. Zijn contract voor 5 maanden is 31 december afgelopen nu wil zijn baas zijn contract verlengen voor 3 maanden (!) omdat hij, naar zijn zeggen nog meer moet leren. Ook heeft hij gevraagd of hij zijn originele contract van 5 maanden terug wilt geven zodat zijn baas niet in de problemen komt, omdat hij teveel contracten uitgeeft per jaar. Iedereen weet natuurlijk dat dit volstrekt tegen de regels is. Het probleem is echter dat mijn vriend geen andere keuze heeft dan daar te blijven omdat hij op dit moment geen gunstig vooruitzicht op de arbeidsmarkt heeft. Ook is hij bang dat als hij zijn originele contract niet terug geeft, zijn baas zijn contract niet verlengt. Welke juridische stappen kunnen wij tegen zijn baas nemen? Moeten wij het originele contract teruggeven (uiteraard na een kopie gemaakt te hebben)?

Bij voorbaat dank.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
bona fides




Geslacht: Man

Studieomgeving (BA): UL
Studieomgeving (MA): UL
Berichten: 22911


BerichtGeplaatst: ma 29 dec 2008 20:10    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Het staat de baas vrij om een tijdelijk contract wel of niet te verlengen, dus als hij besluit niet te verlengen kun je daar niets tegen doen.

Natuurlijk moet je wel een kopie houden van het contract.
_________________
Hanc marginis exiguitas non caperet.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Jane Doe



Leeftijd: 41
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Leeuw


Berichten: 8


BerichtGeplaatst: ma 29 dec 2008 20:22    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Ik begrijp dat zijn baas vrij is om een tijdelijk contract wel of niet te verlengen. Volgens mij staat het hem niet vrij om de duur van een contract geheel zelf te bepalen. Ik heb nog nooit gehoord van een verlenging van 3 of 5 maanden. Dit mag naar mijn weten niet. Ook is het te bizar voor woorden om een contract terug te vragen omdat zijn werkgever anders in de problemen komt, of zie ik dat verkeerd?
Bekijk profiel Stuur privé bericht
bona fides




Geslacht: Man

Studieomgeving (BA): UL
Studieomgeving (MA): UL
Berichten: 22911


BerichtGeplaatst: ma 29 dec 2008 21:29    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Ik moet het beter formuleren. Het staat werknemer en werkgever vrij om een verlenging van een tijdelijk contract overeen te komen. Over de duur en overige voorwaarden van zo'n verlenging kunnen werknemer en werkgever in principe in vrijheid onderhandelen. Komen ze er niet uit, dan wordt het contract niet verlengd.

De wet maakt een uitzondering voor het geval van een derde verlenging: de derde verlenging is voor onbepaalde tijd. (Hier kan bij CAO weer van worden afgeweken.)
_________________
Hanc marginis exiguitas non caperet.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Dvanes



Leeftijd: 45
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Kreeft
Studieomgeving (BA): UvA
Studieomgeving (MA): UvA
Berichten: 17


BerichtGeplaatst: ma 29 dec 2008 21:58    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Je kunt het ook positief zien: bij arbeidsovereenkomsten van korte duur zit je vriend sneller aan een arbeidsovereenkomst voor onbepaalde tijd. Volgens de cao voor het Horecabedrijf ontstaat bij de 7e arbeidsovereenkomst of de overschrijding van een periode van 5 jaar een arbeidsovereenkomst voor onbepaalde tijd (ik ga er gemakshalve van uit dat deze cao van toepassing is; en dat er niet meer dan 1 maand tussen de arbeidsovereenkomsten zit).

Mocht er op een gegeven moment van rechtswege een arbeidsovereenkomst voor onbepaalde tijd zijn ontstaan, dan moet de werkgever - indien hij dat ontkent - maar bewijzen dat het contract van 5 maanden niet zou bestaan. Dat lijkt me moeilijk als jij een kopie ervan hebt bewaard.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Jane Doe



Leeftijd: 41
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Leeuw


Berichten: 8


BerichtGeplaatst: ma 29 dec 2008 22:10    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Dvanes schreef:
Je kunt het ook positief zien: bij arbeidsovereenkomsten van korte duur zit je vriend sneller aan een arbeidsovereenkomst voor onbepaalde tijd. Volgens de cao voor het Horecabedrijf ontstaat bij de 7e arbeidsovereenkomst of de overschrijding van een periode van 5 jaar een arbeidsovereenkomst voor onbepaalde tijd (ik ga er gemakshalve van uit dat deze cao van toepassing is).

Mocht er op een gegeven moment van rechtswege een arbeidsovereenkomst voor onbepaalde tijd zijn ontstaan, dan moet de werkgever - indien hij dat ontkent - maar bewijzen dat het contract van 5 maanden niet zou bestaan. Dat lijkt me moeilijk als jij een kopie ervan hebt bewaard.


Dit is inderdaad wel een positief punt! Vandaar dat zijn werkgever zijn originele contract terug wil hebben zodat mijn vriend later nooit kan bedingen dat hij een contract voor onbepaalde tijd moet krijgen.

Ik betwijfel namelijk of zijn werkgever ooit met een contract voor onbepaalde tijd komt. Er zijn meerdere werknemers in dienst die al langer dan 7 jaar met een contract voor bepaalde tijd werken.

Heel erg bedankt voor jullie hulp!
Bekijk profiel Stuur privé bericht
bona fides




Geslacht: Man

Studieomgeving (BA): UL
Studieomgeving (MA): UL
Berichten: 22911


BerichtGeplaatst: ma 29 dec 2008 22:34    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Jane Doe schreef:
Ik betwijfel namelijk of zijn werkgever ooit met een contract voor onbepaalde tijd komt. Er zijn meerdere werknemers in dienst die al langer dan 7 jaar met een contract voor bepaalde tijd werken.

Die hebben inmiddels een contract voor onbepaalde tijd op grond van art. 7:668a lid 1 sub a BW, ook al beseffen ze dat misschien niet.
art. 7:668a lid 1 BW schreef:
Vanaf de dag dat tussen dezelfde partijen:
a. arbeidsovereenkomsten voor bepaalde tijd elkaar met tussenpozen van niet meer dan drie maanden hebben opgevolgd en een periode van 36 maanden, deze tussenpozen inbegrepen, hebben overschreden, geldt met ingang van die dag de laatste arbeidsovereenkomst als aangegaan voor onbepaalde tijd;
b. meer dan 3 voor bepaalde tijd aangegane arbeidsovereenkomsten elkaar hebben opgevolgd met tussenpozen van niet meer dan 3 maanden, geldt de laatste arbeidsovereenkomst als aangegaan voor onbepaalde tijd.

(Van belang blijft of bij CAO is afgeweken van art. 7:668a BW.)
_________________
Hanc marginis exiguitas non caperet.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Jane Doe



Leeftijd: 41
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Leeuw


Berichten: 8


BerichtGeplaatst: ma 29 dec 2008 22:47    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

De Horeca CAO is van toepassing en daar is niet vanaf geweken. Ik begrijp van Dvanes dat de termijnen in de horeca anders zijn.

Quote:
Volgens de cao voor het Horecabedrijf ontstaat bij de 7e arbeidsovereenkomst of de overschrijding van een periode van 5 jaar een arbeidsovereenkomst voor onbepaalde tijd (ik ga er gemakshalve van uit dat deze cao van toepassing is; en dat er niet meer dan 1 maand tussen de arbeidsovereenkomsten zit).

Waarom wijkt de horeca cao zoveel af van art. 7:668a lid 1 BW? Pas na 7 arbeidsovereenkomsten volgt een arbeidsovereenkomst voor onbepaalde tijd!
Bekijk profiel Stuur privé bericht
bona fides




Geslacht: Man

Studieomgeving (BA): UL
Studieomgeving (MA): UL
Berichten: 22911


BerichtGeplaatst: ma 29 dec 2008 22:55    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Ah inderdaad, had ik even overheen gelezen. Maar de werknemers die al langer dan 7 jaar in dienst zijn hebben dus nog steeds nu een contract voor onbepaalde tijd.

Waarom is afgeweken van art. 7:668a BW? De CAO is het resultaat van onderhandelingen tussen de vakbonden en de werkgeversverenigingen. Blijkbaar vond met dit een redelijk compromis voor de Horeca.
_________________
Hanc marginis exiguitas non caperet.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Jane Doe



Leeftijd: 41
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Leeuw


Berichten: 8


BerichtGeplaatst: ma 29 dec 2008 22:59    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Dat is waar, alleen iets minder gunstig voor ons. Nou maar hopen dat zijn werkgever maar blijft komen met die korte contracten zodat we snel aan de 7 zitten, hahaha.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Jane Doe



Leeftijd: 41
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Leeuw


Berichten: 8


BerichtGeplaatst: za 03 jan 2009 0:53    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Mijn vriend heeft vandaag zijn nieuwe contract getekend. We hebben zijn vorige contract gekopieerd en het origineel terug gegeven, Nu zag ik dat het nieuwe contract voor dezelfde tijd + 3 maanden is aangegaan, Het vorige contract liep van 1 augustus 2008 tot 31 december 2009. Zijn nieuwe contract van 1 augustus 2008 tot 31 maart 2009. Hij wil dus laten blijken dat het vorige contract niet bestaan heeft. Er staat wel in het nieuwe contract dat hij op 1 januari 2009 getekend is. Mijn vriend spreekt geen Nederlands dus heeft hem getekend, niet echt slim natuurlijk. Mijn vraag is of het vorige contract wel meetelt als het gaat om de 7 contracten die hij nodig heeft voor een contract voor onbepaalde tijd. Kunnen wij zijn werkgever juridisch iets maken als hij na het zevende contact wil beweren dat er geen 7 contracten hebben bestaan?

Bij voorbaat dank!
Bekijk profiel Stuur privé bericht
bona fides




Geslacht: Man

Studieomgeving (BA): UL
Studieomgeving (MA): UL
Berichten: 22911


BerichtGeplaatst: za 03 jan 2009 3:19    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Jane Doe schreef:
Nu zag ik dat het nieuwe contract voor dezelfde tijd + 3 maanden is aangegaan,

Dat was te verwachten. De werkgever wilde het oude contract terug om het erop te laten lijken dat er geen nieuw contract is aangegaan.

Quote:
Mijn vraag is of het vorige contract wel meetelt als het gaat om de 7 contracten die hij nodig heeft voor een contract voor onbepaalde tijd. Kunnen wij zijn werkgever juridisch iets maken als hij na het zevende contact wil beweren dat er geen 7 contracten hebben bestaan?

De werkgever probeert met een truc onder (de CAO-versie van) art. 7:668a BW uit te komen. Een rechter zal daar doorheen prikken als je kunt aantonen hoe het is gegaan (en dat kun je).
_________________
Hanc marginis exiguitas non caperet.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1

Tijden zijn in GMT + 2 uur


Wie zijn er online?
Leden op dit forum: Geen

U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
U mag geen reacties plaatsen
U mag uw berichten niet bewerken
U mag uw berichten niet verwijderen
U mag niet stemmen in polls

Ga naar:  



Home | Over Rechtenforum.nl | Agenda | Visie | Downloads | Links | Mail deze site | Contact

Sites: Rechtennieuws.nl | Jure.nl | Maxius.nl | Parlis.nl | Rechtenforum.nl | Juridischeagenda.nl | Juridica.nl | MijnWetten.nl | AdvocatenZoeken.nl

© 2003 - 2018 Rechtenforum.nl | Gebruiksvoorwaarden | Privacyverklaring | RSS feeds