Gebruikersnaam:   Wachtwoord:   Gratis Registreren | Wachtwoord vergeten? Blog
Rechtenforum.nl
Rechtenforum.nl Rechtenforum.nl
 
Controle paneel
Registreren Registreren
Agenda Agenda
Help Help
Zoeken Zoeken
Inloggen Inloggen

Partners
Energie vergelijken
Internet vergelijken
Hypotheekadviseur
Q Scheidingsadviseurs
Vergelijk.com

Rechtsbronnen
Rechtspraak
Kamervragen
Kamerstukken
AMvBs
Beleidsregels
Circulaires
Koninklijke Besluiten
Ministeriële Regelingen
Regelingen PBO/OLBB
Regelingen ZBO
Reglementen van Orde
Rijkskoninklijke Besl.
Rijkswetten
Verdragen
Wetten Overzicht

Wettenbundel
Awb - Algm. w. best...
AWR - Algm. w. inz...
BW Boek 1 - Burg...
BW Boek 2 - Burg...
BW Boek 3 - Burg...
BW Boek 4 - Burg...
BW Boek 5 - Burg...
BW Boek 6 - Burg...
BW Boek 7 - Burg...
BW Boek 7a - Burg...
BW Boek 8 - Burg...
FW - Faillissement...
Gemw - Gemeente...
GW - Grondwet
KW - Kieswet
PW - Provinciewet
WW - Werkloosheid...
Wbp - Wet bescherm...
IB - Wet inkomstbel...
WAO - Wet op de arb..
WWB - W. werk & bij...
RV - W. v. Burgerlijk...
Sr - W. v. Strafrecht
Sv - W. v. Strafvor...

Visie
Werkgevers toch ...
Waarderingsperik...
Het verschonings...
Indirect discrim...
Een recht op ide...
» Visie insturen

Rechtennieuws.nl
Loods mag worden...
KPN bereikt akko...
Van der Steur wi...
AKD adviseert de...
Kneppelhout beno...
» Nieuws melden

Snellinks
EUR
OUNL
RuG
RUN
UL
UM
UU
UvA
UvT
VU
Meer links

Rechtenforum
Over Rechtenforum
Maak favoriet
Maak startpagina
Mail deze site
Link naar ons
Colofon
Meedoen
Feedback
Contact

Recente topics
Force justice ...
Volkshuisevest...
Psychiatrie
Seeking CIPD a...
kan zakelijk h...

Carrière
Boekel De Nerée
CMS DSB

Content Syndication


 
Het is nu vr 20 jun 2025 20:43
Bekijk onbeantwoorde berichten

Tijden zijn in GMT + 2 uur

vrijstelling gebruik/bouwen in het kader van mantelzorg
Moderators: Michèle, Moderator Team

 
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1
Printvriendelijk | E-mail vriend(in) Vorige onderwerp | Volgende onderwerp  
Auteur Bericht
keesvdmade



Leeftijd: 43
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Kreeft


Berichten: 20


BerichtGeplaatst: di 16 dec 2008 16:45    Onderwerp: vrijstelling gebruik/bouwen in het kader van mantelzorg Reageer met quote Naar onder Naar boven

De voorbeeldregeling van de Provincie NB biedt de mogelijkheid met een binnenplanse vrijstelling de tijdelijke woonvorm in een bijgebouw toe te laten. Wanneer nog geen bestemmingsplanbepaling is opgenomen kan met een artikel 19, lid 1 WRO/herziening BP medewerking worden verleend.

Nu vraag ik mij het volgende af. Het gaat hier puur en alleen om een GEBRUIKSvrijstelling. Er zullen echter bijna altijd bouwvergunningsplichtige werkzaamheden gedaan moeten worden. Verleen je dan geen vrijstelling voor het BOUWEN?

En vervolgens, los van de vraag of de gebruiksvrijstelling ook bouwen mogelijk maakt, na beëindiging mantelzorg: hoe te handhaven wanneer er een bouwvergunning met definitief karakter is verleend? Op gebruik kan je dan misschien wel handhaven maar op het gebouwde toch niet? Je kan zo volgens mij niet dwingen tot terugbrengen in originele staat?

Wie kan hier iets zinnigs over zeggen??

Alvast bedankt!
Bekijk profiel Stuur privé bericht
msteeman



Leeftijd: 45
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Leeuw


Berichten: 45


BerichtGeplaatst: wo 17 dec 2008 10:01    Onderwerp: Mantelzorg Reageer met quote Naar onder Naar boven

Mantelzorg, in het ruimtelijk bestuursrecht een zorgenkindje. Allereerst is de nieuwe Wro van kracht, dus waar je spreekt over vrijstellingen bedoel je sinds 1 juli ontheffingen Wink. De gebruiksontheffing voor mantelzorg is precies dat: een ontheffing voor het gebruik van een bouwwerk voor het bieden van mantelzorg. Daar zitten vaak ook bouwvergunningplichtige verbouwingen aan vast, maar ik denk dat de provincie NB ervan uitgaat dat die bouwvergunningplichtige werkzaamheden separaat worden beoordeeld door het college. De bouwwerkzaamheden kunnen zomaar passen binnen het bestemmingsplan (aan- en bijgebouwenregeling, bijvoorbeeld), maar vanwege het gebruik voor mantelzorg niet voldoen aan de gebruiksvoorschriften. Er moet dus, als die bouwwerkzaamheden niet passen binnen de bouwvoorschriften (niet de gebruiksvoorschriften) van het bestemmingsplan, een ontheffing verleend worden waarbij een afweging wordt gemaakt of de maatvoeringen (bouwvoorschriften) ruimtelijk acceptabel zijn en of het gebruik voor mantelzorg (gebruiksvoorschriften) acceptabel is. Die tweede vraag wordt dus beantwoord aan de hand van het provinciale beleid.

Je vraag over het terugbrengen van een wegens mantelzorg verleende bouwvergunning kan op die manier ook beantwoord worden: het bouwwerk (de maatvoering) is als ruimtelijk acceptabel beoordeeld en mag dus blijven staan. Je kúnt als gemeente er nog een punt van maken dat bij het eindigen van de mantelzorgsituatie het gebruik voor mantelzorg gestaakt moet worden. Handig is om in dat geval een voorwaarde aan de verleende ontheffing te verbinden, dat het gebruik gestaakt moet worden als de mantelzorgsituatie eindigt.

De schoen gaat vaak wringen als een gemeente een bouwwerk (de maatvoering) als ruimtelijk acceptabel beoordeelt omdat het bouwwerk ruimte geeft voor mantelzorg. Als je op die manier redeneert haal je volgens mij de boel doorelkaar en krijg je inderdaad een gewetensprobleem als de mantelzorgsituatie eindigt. Op dat moment valt de onderbouwing voor de maatvoering weg en zul je eigenlijk moeten zeggen dat het bouwwerk weggehaald moet worden. Om dat te voorkomen zul je als gemeente, volgens mij, bij mantelzorg altijd de maatvoeringen zelfstandig moeten beoordelen en pas daarna moeten nadenken of het gebruik voor mantelzorg acceptabel is.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
keesvdmade



Leeftijd: 43
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Kreeft


Berichten: 20


BerichtGeplaatst: do 18 dec 2008 16:05    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Ok. Je zegt dus dat het bouwgedeelte los beoordeeld moet worden. Gebruik past op het moment dat de gebruiksontheffing in je bp is opgenomen. Bouwen past toch niet binnen je voorschriften die voor bijgebouwen zijn opgenomen: bp maakt het toch niet mogelijk een bijgebouw als het ware tot 2e woning te verbouwen? Zou er dan ook geen ontheffing voor het bouwen verleend moeten worden?
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1

Tijden zijn in GMT + 2 uur


Wie zijn er online?
Leden op dit forum: Geen

U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
U mag geen reacties plaatsen
U mag uw berichten niet bewerken
U mag uw berichten niet verwijderen
U mag niet stemmen in polls

Ga naar:  



Home | Over Rechtenforum.nl | Agenda | Visie | Downloads | Links | Mail deze site | Contact

Sites: Rechtennieuws.nl | Jure.nl | Maxius.nl | Parlis.nl | Rechtenforum.nl | Juridischeagenda.nl | Juridica.nl | MijnWetten.nl | AdvocatenZoeken.nl

© 2003 - 2018 Rechtenforum.nl | Gebruiksvoorwaarden | Privacyverklaring | RSS feeds