|
Auteur |
Bericht |
Lucas
Leeftijd: 41 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UM
Berichten: 431
|
Geplaatst: di 30 sep 2008 11:35 Onderwerp: Netto betaald, bruto terugvorderen? |
|
|
Het volgende.
Een vrouw ontvangt een (aanvullende) pensioenuitkering. Deze wordt haar netto uitbetaald. Voor de noodzakelijke belastingafdrachten zorgt de pensioenverstrekker. Nu blijkt dat de uitkering over enkele jaren onterecht is verstrekt.
De pensioenverstrekker vordert het uitbetaalde bedrag vervolgens bruto terug, met als onderbouwing daarvoor dat het gaat "over afgesloten belastingjaren", waardoor zij "verplicht zijn bruto terug te vorderen". De betreffende vrouw zou het verschil bruto-netto vervolgens als negatief inkomen kunnen opgeven bij de belastingdienst.
Mijn vraag is of deze verplichting niet slechts een interne verplichting is, of een wettelijke? Want strikt genomen kun je toch slechts terugvorderen wat daadwerkelijk onverschuldigd betaald is? |
|
|
|
 |
bona fides
Geslacht: 
Studieomgeving (BA): UL Studieomgeving (MA): UL Berichten: 22911
|
Geplaatst: di 30 sep 2008 12:55 Onderwerp: |
|
|
De pensioenverstrekker zal met "verplicht" waarschijnlijk bedoelen: wij willen terug wat wij te veel hebben betaald, en dat kan alleen door het brutobedrag terug te vorderen. De persioenverstrekker kan namelijk niet zelf de ingehouden belasting van de fiscus terugvorderen.
Lucas schreef: | Want strikt genomen kun je toch slechts terugvorderen wat daadwerkelijk onverschuldigd betaald is? |
Klopt, maar strikt genomen is het brutobedrag betaald. _________________ Hanc marginis exiguitas non caperet. |
|
|
|
 |
Lucas
Leeftijd: 41 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UM
Berichten: 431
|
Geplaatst: di 30 sep 2008 21:20 Onderwerp: |
|
|
Ok, dank.
Nu ben ik een belastingleek; waarom kan de pensioenverstrekker niet zelf de belasting terugvorderen? |
|
|
|
 |
Alfatrion
Leeftijd: 46 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 791
|
Geplaatst: wo 01 okt 2008 16:43 Onderwerp: |
|
|
Dat is van u. _________________ Een appel per dag houdt de dokters weg, vooral als je goed mikt. - Winston Churchill |
|
|
|
 |
|